PC 45-50k práce/hry LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod MD71 9. 9. 2020 20:10

Zdravím místní znalce,
chtěl bych si udělat radost a po cca 10 letech si pořídit domácí sestavu nejen na práci (a zkusit návrat i k občasnému hraní). Při práci preferuji rychlou odezvu při přepínání mezi cca 30 spuštěných oknech FF, outlook, excel..atd.. (neupravuji fotky ani videa). Hraní - rád bych opět zkusil nějaké FPS, strategie..apod. (hraní po sítí neplánuji).
Myš+klávesnici mám, takže sháním jen bednu. Win10Pro koupím zvlášť.

Procházím už delší dobu příspěvky a zkusil jsem něco poskládat:
https://www.czc.cz/273702,289968,176139 ... 64590/kody
Ale moc tomu nerozumím a možná jsem mimo. Taktovat nehodlám a budoucí upgrade asi taky nehrozí - rád bych to měl poskládané na delší dobu bez nutnosti vylepšování.
PC bych rád měl do konce října.
Díky všem za rady.
M.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI = LN (pokud vyjde rozpočet ULN);

UCEL PORIZENI SESTAVY = 50% práce, 50% hraní her;

FINANCNI LIMIT = 45-50.000Kč (navýšení o pár tisíc snesu); + náklady na stavbu zlášť;

OPERACNI SYSTEM = Win10Pro (koupím zvlášť);

SESTAVITE SI PC SAMI? = Ne. Asi mi to sestaví známý "ajťák" nebo bych si dovolil oslovit místní borce s prosbou o pomoc;

BUDETE TAKTOVAT? = Ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI? = Mám celkem 3 monitory - 2ks 24" s rozlišením 1920x1080 60Hz + 1ks prostřední 27" 2560x1440 60Hz (hry jen na tomto).

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? = jen skříň
MD71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marketa1986 9. 9. 2020 20:20

Dobrý den,

pokud počkáte tak bych počkala na uvedení RTX 30XX. Příští týden vychází nová řada grafických karet.
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2020 20:38

Ty ovšem kvuli spotrebe a montaznim otvorum nedovedou LN se stavajicimi aftermarket chladici. Uvidime, co prinese budoucnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Marketa1986 10. 9. 2020 12:18

To máte pravdu to já si kráv* vůbec neuvědomila. Pardon. Máte pravdu ty karty mají vysoké TDP a jsou tříslotové a uchladit je externím řešením na ULN by bylo hodně obtížné. Vycházím dle TDP.

ALE! Jen mně tak napadlo, že pokud se časem situace nějak vyvrbí tak věřím, že MSI GAMING nějaká jejich verze by mohla bejt hodně tichounká, ale to střílím od boku. Nechme se tedy překvapit.
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2020 14:00

Marketo ... NDA. :) Jinak ledacos od dneska uz vi(di)m. ;)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod MD71 12. 9. 2020 10:13

A prosím nějaká rada k sestavě, ev. k její úpravě? Pokud bych počkal na uvedení nových grafických karet, tak asi jen kvůli možné slevě těch současných. Ale rád si nechám poradit ;-) .
MD71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 9. 2020 10:49

Domluvme se, ze Ti to naklikam za tyden. :)

KineCZek

Odeslat příspěvekod MD71 12. 9. 2020 11:17

Jasně, díky, zas tolik to nehoří ;-)
MD71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MD71 22. 10. 2020 06:33

Zdravím, můžete někdo prosím poradit? Vím, že mají nyní vyjít nové CPU i GPU, ale rád bych něco poskládal z nyní dostupných komponent. Sestavení jsem si nakonec domluvil s kolegou.
CPU může být Intel i AMD, je mi to jedno.
Limit 50tis.
Díky za konkrétní návrhy :-)
MD71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2020 10:50

Urcite bych pockal tyden na 3070 pockal.

KineCZek

Odeslat příspěvekod MD71 22. 10. 2020 12:56

Já vím, počkat do 29.10. se dá, je to jen týden. Pokud ale nebudou dostupné, zase se bude čekat. Rád bych měl postavené PC nejpozději na přelomu listopadu a prosince. Když odečtu nějaký čas na sestavení a dodání objednaných komponent, asi bych to měl mít připravené v košíku někdy kolem 15.11.? Hrotit to nechci, ale PC chci mít doma nejpozději kolem 1.12. a dál už se mi čekat nechce..

Dá se tedy navrhnout sestava s GK 2070 a v případě že bude k sehnání 3070, tak jí v košíku touto nahradit? Nebo je to pak o překopání i zbytku?

Chodím sem od jara a vím, že dokážete poradit/nasměrovat a tím i ušetřit peníze nebo starosti s případnou nekompatibilitou. Moc tomu nerozumím a budu rád za každou radu :-)
Díky
MD71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2020 13:13

Vyckej. Ja to 2x zcela zbytecne navrhovat urcite nebudu, tolik casu k pro*rdani zase nemam.

No offense, nothing personal.

KineCZek

Odeslat příspěvekod MD71 22. 10. 2020 13:36

ok 8-)
MD71
Kolemjdoucí