Herní PC, cca 30 000 Kč, LN/Classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod krjzn 19. 9. 2020 11:52

Zdravím pánové, chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem komponent do nového PC. Původní sestava se blíží ke konci života (05/2015).

Sestava bude primárně na hry. Limit je kolem těch 30 000 Kč s DPH. Není potřeba monitor (rozlišení FullHD), OS ani další periferie. PC sestavím sám a taktovat nebudu.
Co se týče odhlučnění nechci a ani nečekám nic speciálního. Šlo mi spíše o odhlučněnou bednu (v součastnosti mám Nanoxia Deep Silence 3) a klidně výměnu built in fanů apod.

Desku bych preferoval s WiFi a spíše bych se přikláněl k AMD (přiznám se, že aktuální dění moc nesleduji), PSU od Seasonic. Nemám problém s tím, že tento rok nakoupím část komponentů, které tolik nezastarají (SSD, MB, PSU, RAM..) a zbytek po příchodu nových generací (GPU, CPU..). Řeším to takto kostrbatě, jelikož do do konce roku musím udat cca 15k - 20k ve voucherech. PC bych opět pořizoval na X let, takže by se hodila alespon nějaká možnost částečněho upgradu, kdyby bylo třeba.
Předem děkuji a kdyby bylo cokoli potřeba doplnit, dejte vědět.
krjzn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 9. 2020 11:59

Do konce roku + cekat = prijit 20. 12.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod krjzn 19. 9. 2020 12:08

Díky za superrychlou odpověd. Fígl, ale nejspíš bude v tom, že vouchery musím využít při platbě v "hotovosti". Tedy rovnou při odběru komponent. Takže není jistota, že bude něco skladem a jak to bude s otevřením obchodů. Vouchery jsou do jednoho menšího shopu s dvěma pobočkami. Netýká se to tedy té velké trojky či čtyřky. Díky!

EDIT: Klidně počkám ještě ten měsíc či měsíc a půl a pak mohu toto tíma obnovit, pokud to jde.
krjzn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 9. 2020 12:13

Tak snad 28/29/30 jsou vsedni dny. 31 taky, ale ten nepocitam, to oteviraji snad jen potraviny.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod krjzn 19. 9. 2020 12:26

To máte pravdu, ale vím jak to chodí (nemají takový sklad). Pak nebude skladem 3 ze 4 položek a je to.

Pokud by proto, šlo ted něco nastřelit bez GPU a CPU (ted mi hlavně šlo o PSU, RAM, MB, CASE, SSD). Ty koupím klidně příští rok (nová generace?). Samozřejmě pochopím, že byste se pod to nepodepsal, tak to klidně necháme být a zkusím to třeba na konci toho listopadu.
krjzn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 20. 9. 2020 11:11

Během relativně krátké doby mají být představeny nové AMD procesory a grafické karty obou výrobců. Pokud jsou ty kupony platné do konce roku a nic tě nenutí koupit okamžitě, asi bych opravdu chvíli počkal. Ne nutně na poslední dny, ale do doby, než budou dané komponenty běžně k dostání, tzn. třeba listopad. Jasně, mohou tam být díky Vánocům trochu nadsazené ceny, ale to se týká spíš velkých eshopů než malých obchodníků.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod krjzn 21. 9. 2020 10:38

Zdravím, já právě myslel, že je lepší teď sfouknout komponenty jako PSU, které nevycházejí "každý pátek" a to důležité řešit právě později. Avšak nechám si od vás poradit a nechám to tedy na ten listopad či začátek prosince a pak obnovím téma. Díky zatím za váš čas.
krjzn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 21. 9. 2020 15:25

A co tím získáš krom toho, že ti poběží záruka na zdroji který ani nevybalíš z krabice? Stojí ti to za potenciálně ušetřenou stovku?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod krjzn 21. 9. 2020 15:40

Spíš klid na duši, že už to nemusím řešit, ale máte pravdu má to víc proti než pro :) Je pravda, že záruku jsem nějak moc neřešil, protože za posledních 17 let jsem nemusel nikdy nic reklamovat :D, ale jistota je jistota to je fakt. :)
krjzn
Kolemjdoucí