Herní PC, LN, 40000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod 53rgi 27. 9. 2020 16:10

@Marketa1986: Jsem rád za Vaše lichotky bohužel to tak už to dlooouho není - kdybych věděl co je nejlepší asi bych to maximálně jen rychle prokonzultoval a nedělal podrobný průzkum měsíčních vybraných sestav...

Takže ano 16Gb RAM zatím asi stačí ale to není 16 je to 2x8 takže pozdější upgrade už bude využívat dalších slotů což pokud jsou mé zastaralé informace správné není úplně cajk - proto se prodávajíc kity těch RAMek. A proto se ptám jestli je to takhle ideální s mým předpokládaným použítím což jsou řekněmě náročnější hra a Firefox co sežere veškerou RAMku co vídí...

Ryzen je dobrý někde se řešilo že na grafické aktivity je o kus lepší (protože Radeon), soban nademnou říká, že je lepší na linux - já ale budu mít Windows a hry - takže bych to měl celé překopat? Jenže to zasáhne slušně rozpočet... Stojí ta změna za to? Nevím nemám nastudované žádné benchmarky...

Takže bohužel sám nevím co je nejlepší, ale vím, že tady na forum chodí odborníci co to prostě ví. Za to jsem jim neuvěřitelně vděčný a často jsem se divil jak sestavu, která se mi zdálo ok překopali na základě informací, které prostě z eshopu nedostanu, na které bych musel několik dní studovat porovnávače, benchmarky, testy a někdy i na zákadě osobní zkušenosti kterou nemám...

Takže ano jsem schopen udělat základní výběr, lehce rozumím tomu proč a co - ale rozhodně ne na úrovni na jaké je možno ty rozhodnutí naplno dělat... Připravil jsem schválně variantu intel oproti té mé předchozí AMD. Rozdíl je dva tisíce - rozdíl ve výkonu? Kdo ví? AMD deska má WiFi, nejspíše lepší zvuk a chlazení, Intel víc pozic (RAM, M2, SATA) a RAID. Kromě chlazení bych neměl teoreticky nic z toho potřebovat... Takže je to jedno? No a procesory? Koukl jsem na 3 benchmarky a každý byl jiný - Ryzen má 7nm technologii to by mělo být + jako kráva, na proud, na chlazení na výkon... Jenže není podle většiny testů má lepší výkon intel... Další rozdíly, které tam jsou prostě nejsem schopen zhodnotit... Ale věřím že jsou tu tací co jsou... Proto tu píšu...
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 9. 2020 17:56

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod 53rgi 27. 9. 2020 19:29

@Kin: Mohl bych rychlý dotaz? B460 podporuje jen 2933Mhz RAM a ty Ripjaws maji 3200Mhz není to škoda nebo to neodpodstatní ten cenový rozdíl?
Předpokládám, že ten WiFi modul je jen jako bonus - internet budu mít primárně drátem tj. WiFi/Bluetooth bych použil asi spíše pro spojování s mobilem/TV.
Každopádně díky za potvrzení nástřelu...
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 27. 9. 2020 19:36

2933Mhz RAM a ty Ripjaws maji 3200Mhz

1 - 2% procenta výkonu navíc. Nemá to smysl...
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 9. 2020 19:38

Tak se podivej kolik ty Gskilly stoji. ;) A podivej, jak se (spise ne)pohne vykon 2933/3200 RAM. Fakt nema smysl to resit, dobre pameti za dobrou cenu, nobrainer. Vyhazovat za Z desku zbytecnost.

Wifi ... sam pises "AMD deska ma WiFi" a z toho usuzuji "potrebuje wifi kdyz o ni pise". Muzes zahodit, pokud nepotrebujes.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 9. 2020 06:24

Marketa1986 píše:
Vzdyt lina plotna akorat huci, hluci, chrochta, vibruje

Vážím, respektuji si vašich znalostí, ale myslím, že moje pevné disky 7200rpm nechrochtají. Pokud to bude chrochtat tak to jde okamžitě z počítače! ]:-< ještě aby mi něco chrochtalo z počítače.

Chrochtají a hučí. Tomu se říká fyzika. Pokud se něco točí rychlostí 7200 RPM, tedy otáček za minutu tak to hučí, tak to prostě je. A chrochtají, protože mu lítá čtecí hlava sem a tam jak hledá co a kde číst.

Na druhou stranu, pokud neslyšíš 7 200 RPM, třeba ještě 3,5" verzi. Tak ti i trošku závaidím, ušetřilo by mi to hodně práce, peněz a komplikací....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod soban 30. 9. 2020 07:51

Ono je jedno jaký má HDD otáčky, ale na konstrukci vlastního HDD.

Mám v starém PC dva HDD jeden WD a druhý Seagate a oba 3,5" a ten WD hučí a chrochtá (špatná koupě modelu) a ten Seagate je pomalu neslyšitelný (samozřejmě že slyšet je, ale tento neruší) a pak taky záleží na umístění celého PC atd.......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 9. 2020 08:06

Tak to je jeden z dalších faktorů, který do toho vstupuje. Ale HDD prostě slyšet jsou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Marketa1986 30. 9. 2020 15:02

Ono je jedno jaký má HDD otáčky

To jste si naběhl. Rozdíl mezi 5400rpm a rozdíl mezi starším, ale stále používaným Velociraptorem s 10000rpm už znát je. Stále je spousta HDD s rozhraním SAS 2.0.

Rozdíl v hlučnosti mezi Seagate Savvio 900GB a obyčejným WD Blue s 5400rpm byste poznal a pokud náhodou ne tak na si dojít na ušní.
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 9. 2020 15:27

Ukaž mi někoho kdo ještě dneska aktivně používá Velociraptora. Díky
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod 53rgi 10. 10. 2020 01:10

Ještě bych trochu navedl téma na on-topic. Co byste k tomu doporučili za monitor? Podle toho co jsem četl má smysl spíše jít do 2K než 4K... Koukal jsem po fóru je dost doporučení na 27" a kdybych si mohl dopřát vyšší rozpočet jaké jsou varianty pro velikost spíše k 32"?
Máte zkušenosti z prohnutými displeji? Má to smysl i tak "malých" monitorů nebo se to smysluplně projeví až u nějakých ultrawide řešení?

Zvažuju teda buď jen 27" LG ultragear 27GL850-B nebo pak větší 32" LG ultragear 32GK850F-B nebo 32" Samsung Odyssey G7 - jsou to vhodné volby?
53rgi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka