Herní PC, LN, 40000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 10. 2020 05:25

Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod 53rgi 10. 10. 2020 08:06

Monitory Dell mi byly obecně doporučovány, ale já ho vyřadil protože nemá G-Sync. Nicméně teď jsem našel i článek, kde píšou, že i přesto, že není oficiálně certifikován, tak je G-Sync compatible... Tak pokud tomu tak je tak by to asi taky byla možnost...
Jde tu trojici něják porovnat? Podle porovnávačů na eshopech jsou vlastně totožné až na drobné rozdíly mezi jasem a kontrastem nebo počtem konektorů... A trochu mě překvapuje cena - jakto že jsou 32" monitory levnější než ty vytipované 27"? Jsou tím pádem ty 27" o tolik lepší?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod WokiR 10. 10. 2020 08:51

Docela dobré detailní recenze na monitory a porovnávač 2 monitoru. https://www.rtings.com/monitor/tools/compare Pokud nevadí AJ. Pak když tak napiš jak jses rozhodl, zrovna se také rozhoduji co koupit v QHD.
WokiR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 53rgi 10. 10. 2020 12:46

No podle toho porovnávače vede o parník Odyssey G7...
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 10. 2020 18:27

... kterej je ale o parník dražší. Pokud na to finance máš a nebude ti vadit, že když se něco podělá, tak budeš až 30 dní bez monitoru...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod 53rgi 7. 12. 2020 09:22

Konečně se dostalo k objednávání finální košík zde:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... ZX01536Q01

S tím, že nakupující preferoval CZC, takže jsem dával jako druhou variantu CPU 10700k a zdroj 750W.

Teď mi přišlo, že dvě součástky se nepovedlo sehnat - case a grafika. U case se nabízí možnost proskleného Define S - ale vzhledem k umístění stejně nepůjde vidět. Tak bych skoro asi preferoval plný (předpokládám) lehce lépe odhlučněný. Z pohledu czc je na skladě Define R6, 7 a nebo to nechat prosklené...

No a grafika tam cítím velký problém. Je jasné, že se bude přecházet z 2070 na 3070. Díval jsem se, že preferované varianty jsou ASUS TUF Gaming a ASUS ROG Strix. Zároveň se koukám, že u nich není v sestavách Accelero. Je teda zbytečné? Naopak je potřeba mít tam ten zdroj 750W. Jaký je mezi těma kartama rozdíl/která je lepší? Předpokládám, že to jsou varianty, které jsou dost tiché i bez Accelera? Jsou nějak dostupné (jakože to jen rychle skupují překupníci)? Nebo je to aktuálně nereálné?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 7. 12. 2020 10:02

Počkej, ta 2070 se ti tam dostala jak? To myslíš vážně? :))
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2020 10:03

Odkud jsi? Jak plnobocnicovou Define S, tak samostatny plny bok bych mel oboje skladem ... a za par slupek urcite i dal, ale musel by sis dojet do HK. ;) Nebo zaplatit dovoz. Posli SZ.

BTW 3070 TUF mam* taky skladem, klidne Ti ji hned upravim do ULN - to by Ti zabilo hned dve mouchy jednou ranou. Ale potreboval bych k tomu cely zbytek sestavy - naladit vetrani skrine podle teplot grafiky je NUTNOST pres kterou nejede vlak a upravenou kartu nedam bez jistoty, ze ji neodbornym zasahem nezabijete. (Nic osobniho, ale dohadovat se nasledne "ci je to vina", nebo "co jsem mel rict, nez jsem to prodal" ... to vazne nechci.)

* pouze pro koncove zakazniky, nikoliv k preprodeji builderum, diky za pochopeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod 53rgi 7. 12. 2020 11:17

The Shitman píše:Počkej, ta 2070 se ti tam dostala jak? To myslíš vážně? :))

Měl jsem to napsat hned na začátek 2070 a Define S není - košík jsem přidal aby bylo jasné co jsem nakonec objednával ať se to nemusí dohledávat v předchozím vláknům. A to že není je samozřejmě problém.
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod spravca3 23. 12. 2020 21:41

KineCZek píše:https://www.alfa.cz/basket.php?
items=_2IPI010TUQ034MXP024PKC064BPD01398
6014JRF015GHU014Y2K025167015JHY015M2G014ERP01

setrime

tu uvadzas 6xP14 (3x dopredu, 1x dozadu, 2x hore), F9 pojdu na gpu, kam tie zvysne 2xP12 prosim? oplati sa pri Fractal S s pevnou bocnicou dat jeden zboku aby fukal na grafiku (a pripadne jeden este zospodu)?
spravca3
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 24. 12. 2020 01:00

2x 12pwm půjdou na grandis
cardillaVILLA
Junior

Předchozí stránka