Výběr PC do 12k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Krackmen 3. 10. 2020 08:48

Dobrý den, vzhledem k tomu, že můj notebook (i3-4005U 1,7 GHZ, 4GB RAM, 500 GB klasický HDD) mi už začíná užírat nervy, tak se sháním po novém stolním PC. Níže napíšu "osnovu" dle pravidel fora.

Požadavek nehlučnosti: žádný
Účel: převážně hry, samozřejmě je mi jasné, že raketa to nebude, ale chtěl bych co nejvíc výkonu za ty peníze z toho dostat
Finanční limit: 12k s tolerancí +- 1000 kč
Sestavíte si pc sami? Ne
Budete taktovat? Pokud to bude PC umožňovat proč ne
Monitor: seženu sám, nepočítat do sestavy
Periferie: seženu sám, jen poprosím poradit ještě s výběrem wifi adaptéru (nemám možnost LAN připojení kabelem prozatím), adaptér taky nepočítat do ceny pc.

Doufám, že to takto bude stačit k solidnímu výběru, pokud něco v dotazu schází, tak objasním.
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2020 10:19

Co nejvic vykonu ... tady bych se (jakoze to normalne nedelavam) obratil na bazary.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Krackmen 3. 10. 2020 10:29

Bazary nechci, skrz záruku. A hrát na tom budu jednou nebo dvakrát do týdne, takže i když bych mohl, nemá pro mě smysl dát za pc ranec. Snad něco z těch peněz půjde vytvořit, pokud to opravdu bude nemožný, tak poprosím o návrh ve spodní finanční hranici tzn. Co nejlevnějšího je použitelný na hry. Děkuji.
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 3. 10. 2020 11:02

A co hraješ jednou dvakrát týdně?
Na jakým monitoru chceš hrát?
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod Krackmen 3. 10. 2020 11:06

Všehochuť i novější hry a monitor si koupím fullhd kolem 20 palců
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2020 11:30

To do 12k nevyjde, ani kdyby sis prst pod zadama zalomil.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_5 ... YL0159P201

Tolerance +2.346,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Krackmen 3. 10. 2020 11:41

Děkuji. Co od toho můžu po stránce výkonu v hrách očekávat? Co se týká detailů a fps u novějších AAA her? Omlouvám se, že se tak blbě ptám, ale nejsem expert na toto. Ale jak se říká, za optání nic nedám :)

EDIT: Tak jsem si to naklikal na czc, kvůli sestavení i se vším všudy co je k pc potřeba, Poprosím jen o překontrolování jestli jsem se někde nepřehmátnul v kompatibilitě či výkonu. Hlavně jsem zapomněl podotknout, že chci dvd mechaniku a nevím jestli je na ni vhodná skříň.
https://www.czc.cz/280910,247353,277500 ... 28338/kody
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 10. 2020 13:14

Nejlepší by bylo, kdyby upřesnil, jaké konkrétní hry chceš hrát. Hraješ dvakrát týdně, takže předpokládám, že budeš protáčet tak 5 her maximálně na dlouhou dobu. Jaké to budou?
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Krackmen 3. 10. 2020 13:42

Nevím co mi padne do oka, bude to od každého něco. Ale určitě hry jako zaklínač (komplet), kingdom come, cs:go, mafia komplet a tak. Mám rád RPG a střílečky.
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marketa1986 3. 10. 2020 17:33

KCD je zrovna hra která je náročná. Do 12 tisíc převážně PC na hry nový sice seženete, ale počítejte s low a ani to vám nezaručí plynulost u her. Pokud chcete PC převážně na hry našetřete alespoň ještě 10 tisíc korun.

Za 22.000,- Kč už se dá pořídit lepší GPU i CPU a tím vyšší plynulost her. Za 12 tisíc a takové požadavky na hry jsou celkem úsměvné ^^ taky bych si přála za 12 tisíc novou fasádu, ale ve výsledku mně stála přes 80K :-[
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 3. 10. 2020 19:45

Krackmen píše:Bazary nechci, skrz záruku. A hrát na tom budu jednou nebo dvakrát do týdne, takže i když bych mohl, nemá pro mě smysl dát za pc ranec. Snad něco z těch peněz půjde vytvořit, pokud to opravdu bude nemožný, tak poprosím o návrh ve spodní finanční hranici tzn. Co nejlevnějšího je použitelný na hry. Děkuji.

Cože?

Ne, nejde, je to bída. Teda takle, záleží, co na tom člověk chce hrát, takovej Half Life dvojka nebo Crysis běží na čemkoli, že.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior