PC sestava 18-20k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Temnozor 8. 10. 2020 09:51

Zdravím,

Rád bych Vás poprosil o pomoc při výběru komponent na nový PC.
Cenově kolem 18k, max 20k pokud by příplatek úměrně zvýšil výkon.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - classic
UCEL PORIZENI SESTAVY - Internet, hry
FINANCNI LIMIT - +- 18k - 20k
OPERACNI SYSTEM - Nezapočítávat do ceny
SESTAVITE SI PC SAMI? - Ano, případně nechám na CZC
BUDETE TAKTOVAT? - Ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? - Ne
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - Jen skříň

Díky
Temnozor
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2020 11:52

Priplatek vykon rozhodne zvedne, u takto nizkych rozpoctu je casto i kazda stokoruna videt. Vysledkem je tentokrat docela prijemna masinka se sesti jadry, sestnacti gigabajty pameti s celkem schopnou grafickou kartou.

20.005,- Kc

i5 9400f / 16 RAM / 500 NVME / 1000 HDD / 1660S
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 10. 2020 13:50

Na limit by se dalo dostat, pokud by se vzala bazarová karta. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Temnozor 8. 10. 2020 18:47

Díky za sestavy, Kineczka sestava vypadá super, nicméně mě zaujala i sestava s AMD od Bandoliera - v trendech už se nějáký čas neorientuju, v čem má AMD momentálně navrch oproti Intelu a naopak?
Diky
Temnozor
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 10. 2020 20:33

No, aktuálně oznámené Zen 3 procesory vypadají, že budou oproti konkurenci velmi pravděpodobně lepší skoro snad ve všem. Spotřeba, IPC, multi-thread výkon, single-thread výkon ... je nutno samo počkat na nezávislé recenze, ale vypadá to velice dobře.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod qw84 8. 10. 2020 22:50

To jo, ale taky ta cena. 6/12 za 8000kč :D
qw84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 10. 2020 23:10

Ještě do nedávna (cca ještě r. 2017-18, ještě než v Intelu zjistili, že Zen od AMD je opravdu problém ?) ti podobný prachy účtoval Intel za mizernej 4C/8T ... :)

Mj., ta cena odpovídá +/- i5-10600K, který má MSRP nastavený na 262$. Mi neříkej, že by sis za lepší produkt neřekl o něco vyšší cenu?!
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 10. 2020 23:05

Jak známe AMD, tak cena 3 měsíce po uvední na trh půjdou lehce dolů. Ale cena je kde je, bohužel.

PS i té i5k se možná dostaneš i přes 5GHz. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod welby 19. 10. 2020 18:31

KineCZek píše:Priplatek vykon rozhodne zvedne, u takto nizkych rozpoctu je casto i kazda stokoruna videt. Vysledkem je tentokrat docela prijemna masinka se sesti jadry, sestnacti gigabajty pameti s celkem schopnou grafickou kartou.

20.005,- Kc

i5 9400f / 16 RAM / 500 NVME / 1000 HDD / 1660S

Dobrý den, nechci zakládat hned nové téma, tak se zeptám přímo k uvedené sestavě, která se mi líbí.

Potřebuji PC, které bude z větší části používáno na kancelářské práce - word, excel, outlook, občas otevření výkresu v CAD (jen otevření, bez editace...). Procházel jsem zdejší sestavy a nakonec se dostal k této "herní" sestavě. Dá se tato použít i jako primárně kancelářská a jen sem tam na nějakou starší hru? Nebo jsou požadavky na kancelářské PC jiné než na herní - myslím tím, že třeba u herního se hledí více na grafiku než na procesor a u kancelářského je třeba důležitější procesor a ne grafika? Vůbec se v tom nevyznám, tak abych nekoupil PC, který pak na primární kancelářské práce bude "pomalý". Možná je to hloupá úvaha a každé herní PC se dá v klidu použít na kancelářskou práci, tak mě hned nekamenujte. Děkuji.

Nebo vzít raději třeba tuto konfiguraci https://www.czc.cz/czc-konfigurovatelne ... 14/produkt s tím, že by tam byl 480 GB disk, W10 pro, ale jen s integrovanou grafikou... Tady bych na hry mohl zapomenout, to chápu, ale výkon na kancelář by byl lepší???
welby
Junior

Odeslat příspěvekod adaz007 20. 10. 2020 05:55

Dá se tvrdit, že každé herní pc je použitelné bez problémů jako kancelářské. V kancelářských počítačích se pak hledí primárně na co nejnižší spotřebu, takže jsou pouze s APU (Grafika i CPU jsou v jednom čipu --> procesoru). Ta sestava z CZC mi nedává smysl a už vůbec ne za ty prachy.
adaz007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod welby 20. 10. 2020 08:04

Díky za dobrou připomínku. Na to jsem nějak zapomněl, že i když by ta samostatná grafika nebyla většinou moc zatěžovaná, tak ta spotřeba sestavy bude vyšší a při denním využití cca 9-10h to bude asi už znát. Promyslím si, jestli platit víc dodavateli elektřiny a mít možnost si občas zahrát nebo ušetřit na elektřině a na hry se vykašlat :-)
welby
Junior