Upgrade PC, 20K, ULN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 16. 10. 2020 12:57

Ahojte,

chcem spraviť upgrade PC (kancelárska práca + hry), keďže mám mierny pocit, že odchádza procesor. Takže nový procesor, MB a už aj RAM by to asi chcelo vymeniť

Aktuální sestava:
MB: MSI Z87 MPOWER MAX
CPU: i5 4570K (4,5GHz)
GPU: MSI RTX 2070 8GB (accelero + noctua)
Monitor: AOC AG271QG (2560 x 1440 px)
Ram: Crucial Ballistix 2x8GB, 1600MHz
PSU: Corsair RM 750
SSD: 3 rôzne SSD
Větráky: Noctua - veľa
Chlazení CPU: NOCTUA NH-D14
Skříň: Fractal Design Define R4

Čakať na nové Ryzeny nemôžem. Celková cena orientačná.

Môžte hodiť aj tipy na NVMe disky, 256 resp 512GB, mimo celkovej ceny za upgrade

Díky za vaše rady
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 10. 2020 13:06

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_5 ... YH013SXC01

Případně napsat do Noctua a ten mounting kit poprosit. :)

PS: Budeš kombo MB + CPU prodávat? Měl bych zájem z čistě vědeckých úkolů. Těk mrtvých CPU / desek z tohohle období je teď nějak moc.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 10. 2020 13:38

18.263,- Kc

Oproti kolegovi jsem sice +760,- Kc, ovsem 0 startosti s mounting kitem a +2 jadra / +4 vlakna, vyssi SingleCore vykon ... a uvazime -li OC na 8x 4.6GHz, vyjde to VYRAZNE lepe i v multicore.

Pokud bys chtel investovat vice, nedelej to. A misto toho si prisetri na upgrade grafiky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 10. 2020 13:39

Já to bral zase tak, že čekat na novej Ryzen nemůže, ale zvažuje ho, proto B550.

Jaká starost s mounting kitem? Stejně ten chladič musí předělat na druhou desku :oboze

Ale jo víc jader víc Addidas. 8-P :-!
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 10. 2020 13:49

Tak ... zbytecne penize za kit = u mne starost. A psat do Rakouska ano, ale musis mit fakturu za Noctuu + fakturu za AM4 desku a procesor. To znamena nutnost jet na BOXu a posleze demontaz, remontaz ... ve skrini se to dela nepohodlne a at uz davas (podruhe, jenom kvuli chladici) desku ven nebo ne a j*bes se s tim uvnitr skrine, tak jako tak JE to starost.

10700f neni spatny ani slaby procesor. A herni vykon bude mit proti R3600 ve vsech pripadech vyssi. O ta dve jadra ani tak neslo, mohl jsem tam dat 12T i5 a usetrit.

-

Jako ano, novy Ryzen, pokud se podari splnit vsechno z MARKETINGOVE prezentace, muze byt super CPU. Ale sam vis, jak to bylo s (opet marketingovou) prezentaci Ampere. Propadak to uplne neni, ale z puvodnich slibovanych 18-19 tisic se karty prodavaji okolo petadvaceti ... kdyz tedy NAHODOU nekdo nejakou nekde "urve". U AMD se toho muze zmenit dost ... vykon nemusi dostat "slipum", cena muze vyrust do nezajimavych hladin, spotreba/uchladitelnost muze vyjit vselijak. Zkratka a dobre, az uvidime par produkcnich kusu, budeme moudrejsi. A nebrat spatne, ja sam se na ne MOC tesim ... a jak sam rikam, pokud aspon polovina tech superlativ z prezentace bude realne dosahovanych produkcnimi kusy se vzduchovym chlazenim a mainstreamovou deskou, bude to bomba.

BTW komu staci Ryzen 3xxx rady, nedavno vysla nova solidni deska za solidni peniz: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000005Q8X ... vsechny features Strix desek. A ano, nejede tam PCIe gen 4 a nejspis tam nepojedou Ryzeny 5xxx. Jak rikam, je to deska pro lidi hledajici pocitac NA TED a na hry. Nikoliv na budoucno a nikoliv na praci (gen 4 NVME pojedou, ovsem jen pomalosti gen 3).

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 16. 10. 2020 13:58

hmmm nice... to by určite šlo

len pre zaujímavosť skúste dať len CPU+MB za 20K

P.S.: možno to nie je cpu, možno je to doskou, pri BSOD sa zasekne dumpovanie na 55% a musím natvrdo reštartovať. takže nie som schopný zistiť z minidumpu čo by mohol byť problém. za veľa by som to asi nepredal takže asi by som ti to vedel poskytnúť na vedecké účely

DaemonXXII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 10. 2020 14:09

Jenom CPU a MB?

Tak pak je to jasný i9-10900k + MSI MEG Z390 ACE / GIGABYTE Z390 AORUS ULTRA

Pár lidí v okolí jsem už řešil mrtvé CPU (i5k a i7k) ale vždy to bylo právě CPU. Proto by mě zajímalo, jestli tady je to deska - ve své době dobrá. A nebo doopravdy umřelo CPU (na taktování). U jednoho jsem zaznamenal podobné chování.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 10. 2020 14:11

Tak na dlouze zimni vecery bych si to asi i vzal - pokud jsi myslel mne. :)) Pokud kolegu, ten se uz i vyjadril.

Deska s CPU za 20 ... neni problem CPU za 50. Ale pro hry se takove procesory vyslovene nehodi, kvuli Windowsackemu planovaci uloh, ktery rozhazuje vlakna uloh po fyzickych jadrech na ruzne chiplety v CPU, diky cemuz vznikaji latence kvuli nespolecne cache - velmi laicky receno.

Nej herni CPU je dneska asi i7 za mne. Protoze i9 ma malilinkatatoucky rozdilecek v hernim vykonu a velky priplatek v penezence. Tzn nejlepsi herni procesor je pockat na RTX 3070 ... s i7 10700 v PC. Presne tak bych to delal na Tvem miste, pokud na to ty penize mas.

Navrh zamerne nedavam, neb v nem pro hrani neni smysl. 10900k je netaktovaci procesor - on sice odemceny je, ale vyhoneny uz stock na limit architektury a pokud nejsi akcionar CEZu, nema za mne smysl ty jednotky procent potencialu, jez by tam se vzduchem jeste mozna byly a mozna ani to ne, hledat. V rukach jsem to mel nejednou a dopadlo to vzdycky podobne.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 10. 2020 14:14

Vono kdo má třeba 8700K nemá důvod řešit nové železo... Protože her co by potřebovali výkonnější CPU najdeš na prstech vyslouženého pilaře.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 16. 10. 2020 15:05

sorry kine, staré CPU/MB pôjde pythonovi, keďže sa ozval prvý... bohužiaľ neviem povedať kedy, keďže tento nákup (aj peniaze :) ide mimo mňa. určite pošlem SZ

je mi jasné, že to na hranie nemá veľmi zmysel kupovať, len som chcel vedieť čo je momentálne top v danom budgete, keďže popri práci nemám čas sledovať, ako je na tom všetok nový hardware :)

díky za spolupráci páni

DaemonXXII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod killphill 16. 10. 2020 19:44

Zdravím, koukám po podobném upgrade, nebudu tak zakládat nové vlákno a zeptám se zde. Aktuálně budu používat se starou GTX 980, planuji upgrade na 3070, pokud bude za rozumny peniz. Pokud ne, pujdu do neceho jako 2070 SUPER ARMOR OC.

1) Jakou byste doporučili alternativní desku k Intel Core i7-10700F s WIFI kartou? Ideálně skladem na czc nebo alza. Případně mám vzít zmíněnou ASRock B460 PRO4 + kartu do M.2 či PCIe?

2) čipset Z490 smysl nemá? Neviděl jsem ho doporučen v žádné sestavě, jaký je důvod?

3) Dlouho jsem uvažoval čekat na nové Ryzeny, ale co jsem si různě pročítal fóra, asi pomer cena/vykon to taková hitparáda oproti zmíněnému 10700F nebude (jednak se bude čakat, druhak nevěřím že bude za avizovanou cenu). Pokud se pletu, prosím opravte me.

4) skříň chci Fractal Design Define 7 Compact Black - mám osadit 6x ARCTIC P12 PWM? Nebo nechat dva chladiče se kterými skřín přijde a jen dokoupit 4x P12? Zepredu a zespod - IN, zezadu a ze shora - OUT

5) CPU chladič SilentiumPC Grandis 3 vs ARCTIC Freezer 34?

Aktualne moje sestava vypadá takto:
https://www.czc.cz/d7fjo8lbnihfdaf21jos9pc7v3/seznam
killphill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 16. 10. 2020 19:50

Já bych právě to nové vlákno založil, ať je to přehlednější - navíc doplnit podle pravidel. Není to tady pro nic za nic, jelikož to ušetří práci jak tobě, tak i rádcům.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 10. 2020 22:47

1 Wifi dokup v USB podle potrebneho pasma a normy (2,4 / 5 versus AX, AC, N ... )
2 Kdyby jej mel, proc by asi nebyl doporucovan?
3 Az ho otestuji, mozna opravim. Do te doby o tom drzte prosim sve ustni dutiny. Dekuji.
4 S cim prijde, to zahod. 6x P12 S.
5 Gelid Phantom. Hlavne mysli na 2x P12 PWM.

RMx 750 - usetril jsem Ti na nej Phantomem. // Kdyz uz kartu a takhle drahou, chces AX (!!!) normu. Nebo o brutal levnejsi kartu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod killphill 17. 10. 2020 10:33

Díky moc! Ještě jeden dotaz. Mohl bych desku a ram vymenit za toto? Hledám něco skladem na Alze neboť czc už věci nemá skladem v Praze tak jako dříve..

mb
https://www.alza.cz/asus-prime-b460-plus-d5855750.htm
nebo rovnout s wifi a bt ktere potrebuji
https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-b46 ... 855756.htm

ram
https://www.alza.cz/g-skill-32gb-kit-dd ... 683233.htm
nebo (tech 3200 stejne na mem cpu a mb nevyuziji ze?)
https://www.alza.cz/patriot-viper4-seri ... 274640.htm

Pokud se raději držet původní ASRock, tak počkám. Díky
killphill
Kolemjdoucí

Další stránka