UPGRADE: Hry, LN, 25.000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod bravetos 26. 10. 2020 10:32

Zdravím experty z fóra,

Momentálně mám v plánu upgrade svého PC. Primární využití jsou hry ve FullHD. Nepotřebuji aby PC zvládal ty nejnáročnější hry na plné detaily. Spokojím se, když budu muset stáhnout detaily z ULTRA na vysoké :-)
PC je používáno převážně na CS:GO a z nějakého důvodu (předpokládám průběžné updaty hry apod.) ani na to nestačí tak, jak bych potřeboval. Důležité je pro mě, aby nespadli FPS pod 144, což se i přes to, že hraju s ořezanými detaily a na nižší rozlišení, občas děje. Po bližším zkoumání, jsem došel k závěru, že nedokážu v PC cokoli upravit tak, aby se to nestávalo a prostě upgradnu PC. Beztak si rád zahraju nějakou novější hru občas a tady už PC pokulhává a rozhodně nestačí na 144fps.

Aktuální Sestava:
Procesor: i5-6600K + Silentium PC Fera 3
Základní deska: ASUS Z170 Pro Gaming
Grafická karta: EVGA 980Ti SC ACX 2.0+ ( Vím, neni zrovna LN, ale u CS:GO se skoro neroztočí)
RAM: 16Gb DDR4 Hyper X Fury
Uložiště: M.2 ADATA XPG SX8200 512Gb + SSD 250Gb ( nepotřebuji víc místa )
Krabice: Fractal Design define S + 6 x Arctic větráky verze Silent.
Zdroj: 750W EVGA - nevím přesně.
W10

Požadavky na Upgrade:
Určitě zůstanu u LN
Nebudu taktovat
Sám si přestavím
Limit do 25.000,-kč
Prosím zůstat u komba Intel + Nvidia
Mám 2 monitory 27" Benq 144Hz - zůstanu u nich i nadále.
Budu moc rád když mi PC vydrží dalších 5 let - to je zhruba doba kdy pokaždé upgraduji.

Děkuji předem za pomoc.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod bravetos 29. 10. 2020 20:01

Omlouvám se, je nějaký důvod, proč je toto téma bez odpovědi? Já sám si nevím moc rady. I původní PC je vybráno díky tomuto fóru, tak jsem se s nadšením obrátil znovu na Vás. Děkuji
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod polda 29. 10. 2020 20:28

Úplně nejsem odborník na CS:GO jestli to tomu pomůže, ale v dnešní době bych šel spíš AMD ,grafy jsou neprůstřelné.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod dodiken 29. 10. 2020 21:30

Keď sa tie vetráky na grafike pri CS:GO skoro neroztočia a píšeš, že tá grafika nie je zrovna LN, tak nemáš náhodou zapnuté niečo, čo obmedzuje výkon grafickej karty v CS:GO?
Fractal Define R4, Corsair RM 550x, Sapphire Pure Platinum Z77, i5-3470@3800MHz - Matterhorn Pure, Gigabyte GTX 1650 Super, Kingston 4*4GB-1600MHz, CT250MX500, CT1000MX500, WD1003FZEX, WD5002AALX, SyncMaster 2494LW, Icon uDAC v 2, SHP8900, Tascam VL-A5
dodiken
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2020 21:54

10400f
B460 Pro4
RTX 3070 - pokud ticho, STRiX / TUF + silent mode

3070 TUF jsem zatim nemel, ale Stric ma snad stejny chladic s 3080 a 3090. Pohledove urcite, rozebrat jsem kartu (3070) bohuzel nesmel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod bravetos 30. 10. 2020 14:15

Polda: Určitě AMD ne, zvyk je železná košile..

dodiken píše:Keď sa tie vetráky na grafike pri CS:GO skoro neroztočia a píšeš, že tá grafika nie je zrovna LN, tak nemáš náhodou zapnuté niečo, čo obmedzuje výkon grafickej karty v CS:GO?

Určitě ne, jelikož nastavení grafiky mi mení počet FPS ve hře ne tak razantně. Zkoušeno i při defaultním nastavení hry a ovladačů. Větráky se samozřejmně točí a hučí, pokud zapnu náročnější hru.

KineCZek píše:10400f
B460 Pro4
RTX 3070 - pokud ticho, STRiX / TUF + silent mode

3070 TUF jsem zatim nemel, ale Stric ma snad stejny chladic s 3080 a 3090. Pohledove urcite, rozebrat jsem kartu (3070) bohuzel nesmel.

Pokud bych osadil tuto desku procesorem i7-10700, bude to fungovat správně?
3070 bude asi nejlepší volba, ale budu si muset počkat do jara na normální ceny a dostupnost. Což mi ovšem nevadí.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2020 14:27

Bude to fungovat výborně. ;)

Kolik je normální cena? 3070 Dual bych asi měl.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod bravetos 30. 10. 2020 14:35

KineCZek píše:Bude to fungovat výborně. ;)

Kolik je normální cena? 3070 Dual bych asi měl.

Raději bych počkal na ty 3-vetrákové verze. Na tohle fakt nejsem odborník, ale co pročítám tohle fórum, tak i vy je často doporučujete.
Normální cena je pro mě do 16k za takovouhle grafiku.

Ještě mě napadlo, Kdybych sehnal 2070 super gaming trio od MSI do 10k, asi by to moje očekávání také uspokojilo.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2020 14:39

2070 bych take mel. Sice ne-super, ale se skvelym Accelero Extreme chladicem. Samozrejme se zarukou. Kdyztak soukroma zprava.

KineCZek

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2020 14:53

Nevím jak zbytek osazenstva, ale jsem tu jedinej, co si myslí, že kvůli CS:GO prostě není potřeba měnit střeva? Co bych maximálně zupgradoval je GPU.
Administrátor fóra Živě.cz.

New anthem for all merry drunkards! ALESTORM - Hangover
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod bravetos 30. 10. 2020 15:06

milsimr píše:Nevím jak zbytek osazenstva, ale jsem tu jedinej, co si myslí, že kvůli CS:GO prostě není potřeba měnit střeva? Co bych maximálně zupgradoval je GPU.

Zbytek PC zvládne i novější hry na 144fps, pokud upgradnu pouze grafiku? Psal jsem, že si občas rád něco novějšího zahraju a v plánu mám například cyberpunk, co vyjde.

Další věc, mám tam procesor 6600K, ale nikdy jsem nic netaktoval..
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2020 15:17

Viděl si oficiální HW požadavky na Cyberpunk? Tu hru si zjevně zahraju bez problémů i na svojí i5-3570K (o 3. generace starší procesor!), byť se 144 Hz nepočítám (a ani nepožaduji, neb mám beztak jenom 60 Hz monitor); nemyslím si však, že zrovna procesor tě bude - po OC - limitovat. Byť nepopírám, že se najdou tituly, které využijí i více jader ...

Tu i5-6600K přetaktuj někam na 4.5-5 GHz a myslím si, že budeš v pohodě vysmátej ještě dlouhou dobu, obzvlášť, když k tomu zupgraduješ grafickou kartu.

milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod bravetos 30. 10. 2020 15:25

milsimr píše:Viděl si oficiální HW požadavky na Cyberpunk? Tu hru si zjevně zahraju bez problémů i na svojí i5-3570K (o 3. generace starší procesor!), byť se 144 Hz nepočítám (a ani nepožaduji, neb mám beztak jenom 60 Hz monitor); nemyslím si však, že zrovna procesor tě bude - po OC - limitovat. Byť nepopírám, že se najdou tituly, které využijí i více jader ...

Tu i5-6600K přetaktuj někam na 4.5-5 GHz a myslím si, že budeš v pohodě vysmátej ještě dlouhou dobu, obzvlášť, když k tomu zupgraduješ grafickou kartu.
tohle je pro me spanelska vesnice ale neco sem na netu nasel tak zkusim. Nicmene limitovat me bude ta grafika. Takze stejne novou.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2020 16:34

Pokud trváš na NV, tak asi RTX 3070? Jinak RX-6800(XT) - ty bohužel budou až v listopadu :(

milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod bravetos 2. 11. 2020 13:45

Všem děkuji za pomoc, rozhodl jsem se tedy pouze pořídit novou grafickou kartu a zůstat ještě u tohoto procesoru.
Kdyby měl někdo zájem, tak tu 980ti prodávám (viz. bazar tady) a sháním nějakou novou.
bravetos
Junior

Další stránka