Nové PC Hry+Office LN 25000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Martin7.7 7. 11. 2020 21:00

Tak jsem přehodnotil rozpočet. Rozdělil bych ho na GK a všechno ostatní.

PC bez GK: cca 25 000 Kč
Nový návrh bez GK
Prosím o připomínky, co by se dalo udělat lépe. Ale vzhledem k navýšení rozpočtu jsem šel rovnou po ventilátorech Noctua.

Grafická karta: 15 000 - 20 000 Kč
Úvaha: Pokud nyní koupím kartu za 8000 a za 3 roky koupím novou kartu za 8000. Mohu rovnou koupit kartu za 16 000, která má dvojnásobný výkon. Podle testů mi přijde, že GeForce RTX 3070 by mohla té úvaze odpovídat, ale může to být cokoliv jiného. Stále také trvám na rozumném chladiči od výrobce, protože ho nechci měnit. Prosím o nějaké doporučení.

Počítám, že PC bez GK se vyplatí koupit hned (mohu tam zatím provizorně dát tu ze stávajícího PC). GK bych měl raději také hned, ale chápu, že možná budu muset počkat.

@Moderátor: Prosím o aktualizaci názvu: "Nové PC Hry+Office LN 40000,-"
Martin7.7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 11. 2020 21:36

Casefan dej 6x a na CPU dej oba. At to ma smysl (nizsi otacky), protoze nez 4x Noctua ma smysl 6x P14 Silent.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin7.7 7. 11. 2020 22:50

Chápu správně že do case 6x Noctua NF-A14 ULN s L.N.A. redukcí?
A u toho CPU je myšleno použít oba ventilátory, které jsou u NH-D15? Možná se ptám blbě, ale jinak by mě to ani nenapadlo.
Martin7.7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 11. 2020 00:34

WTF redukci?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin7.7 8. 11. 2020 09:32

Low-Noise Adaptor (L.N.A.) dodávaný s větrákem. Označuje to tak přímo Noctua.
https://noctua.at/en/products/fan/nf-a14-uln/specification
Martin7.7
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 11. 2020 10:03

Já myslím, teda zcela jistě vím, že Kin ví co to je.

Ale asi se ti snaží naznačit, že to fakt není potřeba, máme tu dynamickou regulaci RPM dle nastavené teploty.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin7.7 8. 11. 2020 11:00

Chápu. Takže 6x NF-A14 ULN připojit do desky přes splitter (třeba tento) a otáčky řídit napětím. Předpokládám, že kdybych vybral nevhodný větrák, KineCZek by to už zmínil.

Ve stávajícím PC mám větráky (NF-S12B ULN) nastavené na konstantní otáčky právě přes tu redukci a vůbec nejsou slyšet.
Martin7.7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 11. 2020 12:09

Ne kazda deska umi regulovat - pak se pouziva redukce. Ale vetsina dnesnich desek umi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin7.7 8. 11. 2020 20:18

Tak komponenty bez GK jsem objednal a zdroj jsem vzal raději Corsair RM750x.

Nějaký tip na GK?
Začíná mě lákat ASUS GeForce TUF RTX 3070 8G GAMING. Je to dobrá volba? Případně nějaký jiný tip. Pokud bych chtěl vzít 3070, budu muset sledovat jestli se někde neobjeví skaldem a rád bych měl víc srovnatelných modelů na výběr.
Martin7.7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 11. 2020 20:38

Mám 4 volné ks na stole. Je výborná.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků