Classic/LN, hry/VR/programování, 1440p 144hz, 40 000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Jojkos 15. 11. 2020 16:09

Zdravím, konečně jsem sehnal odhodlání na nákup nového PC, ale v komponentách se nevyznám natolik abych
za takovou cenu vybíral sám. Proto poprosím o návrh sestavy, ocením každou radu :)

Můj původní plán byl počkat na 30xx sérii, ideálně 3070, ale s tím jak to teď je, tak nevím. Aktuálně mám GTX 760, se kterou bych mohl ještě chvíli přetrpět než se trh trochu vzpamatuje. Minimálně bych chtěl počkat na ohlášení dalších variant karet, protože 8gb vram mi nepříjde za tu cenu dostatečně future proof. Chci se držet Nvidia karet z důvodů podpory CUDA a kompatibility s Nvidia Shield.

I bez grafiky bych k nákupu přistoupil teď, protože 1. doufám že by v okolí black friday mohly být nějaké fajn slevy, 2. na home office, který bůhví jak dlouho ještě potrvá, by se mi hodil větší výkon.

Paměť ideálně 1TB na systém a k tomu 1TB na data.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Nehlučnost není priorita - rozuměj nechci dávat nadbytečné množství peněz do odhlučnění, ale ocením kvalitní poměr cena výkon. PC bude pod stolem, vůbec mi nezáleží na vzhledu bedny, ani nepotřebuji průhledný bok a světýlka.

UCEL PORIZENI SESTAVY: Co se týče práce, tak programovací IDE (webstorm, visual studio...) + desítky otevřených panelů ve chromu (32gb ram by bylo lepší jak 16gb). Co se týče hraní, tak nové AAA tituly, FPS hry a VR na Oculus Quest přes Oculus Link.

FINANCNI LIMIT: 40 000 +-

OPERACNI SYSTEM: Windows 10, není součástí limitu, mám vlastní

SESTAVITE SI PC SAMI?: Určitě bych pc sestavit zvládl, ale preferoval bych odbornější složení.

BUDETE TAKTOVAT? Nemám žádnou speciální potřebu taktovat, preferuji aby počítač spolehlivě a dlouhodobě fungoval.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?: Mám v plánu 27" LG 27GL83A-B https://www.alza.cz/27-lg-27gl83a-b-d5782967.htm
tedy 27" 1440p 144hz, mimo daný rozpočet

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: Jen holou skříň.
Jojkos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 11. 2020 16:23

A co mas do ted?

Do vsech blekfrajdeju se davaji jen stolete skladove lezaky, vybehovky, predlonske modely a podobne veci, co nikdo nechce. A pak sem tam jedna televize nebo nejake jine lakadlo, ale to je jedna vec na cely eshop, zbytek je harampadi.

-

41.100,- Kc

32 GB RAM
RTX 3070 OC TuF
500GB NVME pro system
1TB skvele NVME pro data
GOLD zdroj s 10letou zarukou
Vyresene chlazeni ve kvalitni skrini

Co se procesoru tyce, je tam i5 10400. 6 jader se 12 vlakny rozhodne neni zadne orezavatko. Chces vic? 10700f, plus dalsi dve jadra / 4 vlakna, cenove cca dvojnasobek ceny 10400f ... tzn ciste cena/vykon se priplacet uz nevyplati.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Jojkos 15. 11. 2020 17:12

Dík za rychlou odpověď. S tím co mám do teď se ptáš na monitor? LG L246WH-BN https://www.czc.cz/lg-l246wh-bn-lcd-mon ... 32/produkt

U případného navýšení procesoru - důvod 10700f oproti Ryzen 5 5600x jsou dvě jádra navíc? Není v tomhle rozdílu ve výsledku užitečnější vyšší výkon na single core?
Jojkos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 11. 2020 17:27

Nene, ptal jsem se na pocitac.

Vykon v singlecore dulezitejsi je, to je fakt. ALE pro Ryzen bude zmena vic nez "jen" v procesoru.

R5 5600X:

47.088,- Kc

versus 10700f:

45.759,- Kc

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod md6hashtable 15. 11. 2020 17:34

Cena +3%, Výkon +30%

Samozřejmě the usual caveats apply, syntetické benchmarky nemusí reflektovat reálný výkon, jsou to různé platformy atd. atd.

Dále by komplikovaly věci fakt, že 10700F se dá úspěšně taktovat. S Ryzen 5000 series o žádném smysluplném OC není řeč. Ale píšete, že taktovat nechcete
The year is 2020 and phpBB is still a thing, wow
md6hashtable
Junior

Odeslat příspěvekod Jojkos 15. 11. 2020 17:58

i5-4440
gtx 760
24gb ram
500ssd, 1tb hdd
zbytek a přesný komponenty nevím, už to je dost starý
Jojkos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 11. 2020 18:26

Jo, ten starý počítač je na výměnu.

KineCZek