Herní sestava do 30k, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod MartyFox 21. 11. 2020 13:55

zdravím lidi,
mám v plánu si koupit po x letech novou mašinu. Stanovený limit mám 30 tisíc, kdyby se ale našel nějaký výhodný kup třeba o tisícovku víc, tak klidně přihodím. Sestava bude z 90% využívána na hry (žádné střihy, phostoshopy apod.)
Grafika: min. 6GB VRAM
Procesor: Rzyen 5 3600 (kdyžtak doporučte něco lepšího)
Taktovat pravděpodobně nebudu, ale asi by se nějaký lepší chladič vyplatil.
RAM: 16GB
HDD a SSD: HDD 1TB, SSD min. 250GB (co by bylo lepší, jestli klasický nebo NVMe)
Monitor budu dokupovat: 24" AOC 24G2U/BK (mimo stanovený limit)
Zbytek (mateřskou desku, zdroj, skříň) nechám na vás. (aby na zdroji byla nějaká rezerva, aby na mateřskou desku šel po několika letech dát lepší procesor a bednu takovou, aby se to do ní vlezlo).
Sestavit si to nechám pravděpodobně v nějakém servise, při nejhorším na CZC.
Předem díky za pomoc.
MartyFox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 11. 2020 11:49

35.711,- Kc

Je to o neco vic, ale cena / vykon nemas jinou volbu. Grafiky jsou budto vylozene lowend s mizernym vykonem (1660S) a nebo az 3070. V pripade zajmu bych Ti umel zajistit montaz i expresni dodani graficke karty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod MartyFox 22. 11. 2020 13:52

No, to už by asi bylo o dost víc než jsem chtěl dát :-] A k tomu ještě monitor a cena sestavení. Ani nevím jestli bych takovou grafiku vůbec využil, s ohledem na to že nemám v plánu hrát nejnovější hry na největší detaily. Nicméně kdyby to bylo až v lednu, tak bych o tom možná popřemýšlel a našetřil o něco víc.
MartyFox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 11. 2020 16:11

V lednu mozna bude RTX 3060, ta bude levnejsi.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod MartyFox 22. 11. 2020 17:32

Teď vlastně nevím, jestli se mi chce čekat do ledna. Projížděl jsem ještě nějaké sestavy. Co říkáte na Ryzen 5 3600 + Radeon RX 5600 XT nebo 5700? Na to moje 1080p hraní by to možná vyhovovalo víc než ta 3070.
MartyFox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 11. 2020 20:10

Vyhozená plná cena za výběhovou ludru.

KineCZek

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2020 22:56

:D
polda
Junior

Odeslat příspěvekod -xxx- 23. 11. 2020 07:01

KineCZek píše:35.711,- Kc

Je to o neco vic, ale cena / vykon nemas jinou volbu. Grafiky jsou budto vylozene lowend s mizernym vykonem (1660S) a nebo az 3070. V pripade zajmu bych Ti umel zajistit montaz i expresni dodani graficke karty.

Tohle vypadá jako docela fajn sestava :-), ale asi bych šel do grafiky od amd (lepší podpora pro linux, snad) . Máte zkušenosti s RAID 0 na linuxu? Zajímalo by mě, jaký bývá reálný rychlostní nárust(čtení-zápis) 25%/50%/... kdybych použil ty disky, co jsou v té sestavě.
Díky.
-xxx-
Kolemjdoucí