Herní PC, 42 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod WokiR 22. 11. 2020 18:18

Dobrý den
Před par lety (6+) jsem si zkusil sám složit PC, teď už vím, že jsem ho poskládal docela blbě. Rad bych zakoupil novy herní PC, a chci aby byl postaven dobře a odborně, proto se obracím na vás.
Co se týče nového PC.
Hlučnost: Bude stačit classic. PC je v obýváku. Radši dam peníze navíc na výkon než na hlučnost.
Účel sestavy je čistě hraní her. Žádné kompetitivní ani profi. Spíše hry typu GW2, cyberpunk, Zaklinač,…
Finanční limit je 42 000 Kč. Chtěl bych jen skříň a vše ostatní mám,monitor koupím mimo rozpočet. Pokud to překročíme o pár tisícovek kvůli kvalitě, nic se neděje.
OS koupím nový mimo finanční limit, nějaký Win10.
Taktovat určitě nebudu nikdy jsem nedělal.
Co se týče monitoru budu kupovat ASUS TUF VG27AQ (QHD).
PC budu rád když mi někdo z vás poskládá se vším všudy.
Kdyby to nebylo moc, rád bych 2 návrhy, jeden s AMD grafikou a druhy s nvidia grafikou. Plus nějaký stručný vysvětleni proč je jedna verze lepši než ta druhá.
Předem moc děkuji.
WokiR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2020 10:32

42.276,- Kc

32 GB RAM
RTX 3070 OC TuF
500GB NVME pro system
1TB skvele NVME pro data
GOLD zdroj s 10letou zarukou
Vyresene chlazeni ve kvalitni skrini

Co se procesoru tyce, je tam i5 10400. 6 jader se 12 vlakny rozhodne neni zadne orezavatko. Chces vic? 10700f, plus dalsi dve jadra / 4 vlakna, cenove cca dvojnasobek ceny 10400f ... tzn ciste cena/vykon se priplacet uz nevyplati.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod WokiR 23. 11. 2020 14:50

Myslíš že má smysl připlatit za tu 10700f ? Chtěl bych mít sestavu zase na dost dlouho. Nebo vzít 10400f teď a třeba za par let jen koupit lepši procesor ? Peníze problém nejsou, nemam pevný limit. Spíše mi jde o to abych teď nekoupil za 4k procesor a za 2 roky ho nevyměnil za novy za 8k který bude cca stejně výkonný jako 10700f, to rovnou můžu koupit ten lepši a nestarat se do budoucna o upgrade.
WokiR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2020 15:25

Pokud to chces na delsi dobu, smysl ta 10700f ma. Priplatil bych, pokud budget neni problem.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod WokiR 23. 11. 2020 16:43

Co jsem se tak díval na starší témata, nebylo by už rozumnější dat tam rovnou R5 5600X ? Co jsem tak pochopil jediné co by byl problém je trochu dražší základovka, ale za to lepší výkon. Pokud se mýlím stačí napsat, ale když už kupuji PC na delší dobu tak mě nějakých 6k nezabije. Otázkou je jestli to má smysl vzhledem k výkonu u her. Vím že docela otravuju ale když už za to chci dat takové peníze chci to mít tip ťop.
WokiR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2020 17:39

Pokud nevadi, ze na nej budes cekat mozna do unora ...

Osobne bych pri hladu po vyssim vykonu skoncil u 10700f.

KineCZek

Odeslat příspěvekod mist 28. 11. 2020 02:04

Chtel jsem se zde inspirovat, ale neni mi jasna jedna vec - pameti maji frekvenci 3200, ale u desky se pise "4x DDR4 až 2933 MHz". Je to tak v poradku?
mist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 11. 2020 03:58

Proč by nebylo?

KineCZek

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 11. 2020 08:02

@mist - To máš jako pneumatiky na autě. Na oktávku vybereš ty, co mají maximalku 220kmph, ač vytáhne jen 208. Pokud dáš podobné na Ferrari, nemůžeš jet 300kmph.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod WokiR 4. 1. 2021 16:04

Hledal jsem děkovací vlákno ale nějak ho nemužu najít, a proto píši zde. Nakonec jsme se dohodli na této sestavě
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... QF010TUQ03

Samozdřejmě s plným balíčkem od KineCZka, navíc zelené Led osvětlení a úprava GK. Sestava předčila mé očekávání jak vykonově tak vzhledově, domluva s Kinem super. Je to ferovej chlap a svou práci odvadí na jedničku. PC neslyším ani v zátěži. Peněz za služby vůbec nelituju, nikdy bych to nezvládl tak jako on.
WokiR
Kolemjdoucí