CAD, do 30000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod xPTRKx 1. 12. 2020 14:13

Zdravím,

rád bych se zeptal zde, kde doufám, že se najdou nějaký příznivci, kteří pracují v programu AutoCAD.
Potřeboval bych se zeptat na názor tří počítačů, které bych si chtěl koupit (pouze jeden z nich bych koupit) a nevím přesně jaký by byl ideální na rozjetí tohoto programu.
Teďka mám starší noťas, poměrně slušný, ale starší, který novější verze nevzládá.
Mám tu tři tipy:
https://www.alza.cz/acer-predator-orion-3000?dq=6104409
https://www.alza.cz/acer-nitro-n50-600- ... 698541.htm
https://www.alza.cz/acer-nitro-50
a nejsem si úplně jistej, co koupit.
Rád bych se Vás i tímto zeptal na nějaké tipy na monitory.
Za všechny komentáře budu rád.
Díky, xPTRKx :-)

PS: vím, že to jsou spíše herní počítače, ale také vím, že jsou většinou silnější než nějaké kancelářské
xPTRKx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2020 15:41

Vsechny tri jsou to zastarale, pomale a hlucne potvory.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 12. 2020 18:15

AutoCAD je velmi široký pojem. Někomu stačí i integrovaná grafika Intel, jiného omezuje i RTX. Co v tom CADu děláte?
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod xPTRKx 1. 12. 2020 18:20

Zatím nic, ale budu kreslit a modelovat převodovku. Taková středně velká sestava pod 1000 kusů. Právě na mém starém notebooku to rozjede poměrně slabě, zvládá to něco vymodelovat, hodit do výkresu, ale jak tam je nad cca. 100 ráměčků šrafování, tak to padá, celej počítač zmrzne atd. Nejen tenhle problém, ale i jiné problémy zažívám, takže bych byl opravdu rád, kdyby mi tu někdo poradil PC sestavu, která by se vešla do tohoto rozmezí a byla přijatelná na CAD a jiné.
xPTRKx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 12. 2020 21:30

Doporučil bych Vám než hotovu sestavu oslovit toho pána s divokým okem. Dělá sestavy na míru a určitě by vysmrkl lepší kus, než cokoliv hotového. Zběžně jsem se díval na hotové sestavy a není tam nic, co by mělo smysl. A pokud je, tak to pokazí nějaký nevhodný komponent.
V zásadě bych doporučil sestavu založenou na procesoru AMD, 32 GB rychlé RAM a grafickou kartu z řady RTX. K ní pak místo herních (Game Ready) ovladačů stáhnete pracovní - Studio Drivers. Tím získáte "profesionální grafiku pro chudé" :)
Ostatní komponenty už tak zásadní nejsou. Ve smyslu aplikace CAD. Vhodným výběrem dosáhnete i tiché sestavy a vzhledem k rozdílné záruce komponent bude u kritických prvků záruční doba tři i více let.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod xPTRKx 1. 12. 2020 22:18

Děkuji za nápad, určitě pána s divokým okem budu kontaktovat. Jsem rád, že jsem tu našel někoho kdo má takto smysluplné odpovědi a ne jako zbytek populace. (nemyslím konkrétně tuto stránku) :D
xPTRKx
Kolemjdoucí