PC sestava - do cca 20.000,- Kč bez monitoru - classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod richiemccaw 15. 12. 2020 14:22

Vážení kolegové,

dovoluji si Vás poprosit o radu ohledně koupě nové PC sestavy v cenové relaci od 15 do 20.000,- Kč s DPH.

Bohužel nejsem příliš znalec, proto ocením pomoc při výběru (sestavení) PC.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Spíše LN, popř. classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: Internet browsing, video, film, kancelářská práce
FINANCNI LIMIT: srov. shora (max. 20.000,- Kč s DPH, bez monitoru a dalších periferií)
OPERACNI SYSTEM: nepočítat do finančního limitu (již jej mám k dispozici)
SESTAVITE SI PC SAMI: ano, sestavím sám
BUDETE TAKTOVAT: Ne
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: periferie (klávesnice, myš, monitor, reproduktory apod.) již mám

PC nebude sloužit k hraní her, nicméně byl bych rád za jistou výkonovou rezervu do dalších let.

Děkuji všem za rady a tipy a omlouvám se, pokud zde již podobné téma zaznělo.

Zdravím a děkuji.
richiemccaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 12. 2020 14:47

20.010,- Kc

Na vsechno to, co pises jako vyuziti PC, mas rezervu na hromadu roku dopredu. A herni grafickou kartu stredni tridy muzes v pripade potreby kdykoliv dokoupit a pridat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 15. 12. 2020 15:28

A abych vyplnil tu spodní hranici (a navíc jsem ji měl zrovna naklikanou v košíku):

14 821,-

Oproti Kinovi pouze 4C/8T, a 500GB NVME. Výkon nepoznáš, ale těch 5000,- ušetřených v kapse již ano :)
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 12. 2020 00:02

Bral bych tu sestavu od KineCZek kdysi jsem taky šetřil na CPU a teď nedávno jsem musel CPU řešit přes aukro, protože jinak by to bylo na novou sestavu.

(Kupoval se nový CPU z aukra a nová externí grafika, předtím integrovaná.)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Plash 1. 1. 2021 20:16

Zdravím všechny,

Sháním pro tátu přesně nějakou takovou sestavu (na práci, ne hry) a když sem tu objevil tohle vlákno, tak už nechci zakládat nové.

Chci se jen prosím zeptat, je potřeba, aby v novém PC fungovala následující zvuková karta:
https://kytary.cz/esi-juli/HN005305/

Myslím, že by s tím neměl být problém nebo ano prosím? Táta se živí skládáním hudby, používá program Sibelius a má k PC připojené externí klávesy.

Navíc sem u Kineczkove sestavy vyměnil skříň a mám sestavu teď takto:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... OT01398601

Můžu to takto objednat prosím? Vejde se tam všechno prosím? :) Pokud byste ještě něco vyměnili, budu rád za každou radu!

Předem moc děkuji za odpověď!
Plash
Junior

Odeslat příspěvekod soban 2. 1. 2021 01:53

Tu zvukovku tam nedáš.

Podle popisu je to zvukovka pro PCI sběrnici a na MB v PC máš pouze jeden PCIe slot.

Dáš tam jedině ESI Juli@ XTe.

Takže si pro jistotu zjisti jakou verzi té zvukovky máš.

A samozřejmě jak tam dáš zvukovku tak už tam nedáš externí grafiku kdyby jsi ji potřeboval.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Plash 2. 1. 2021 02:27

Děkuji moc za upozornění, během zítřka se pokusím zjistit přesný typ té zvukovky.

Nicméně až teď jsem si všiml, že v původní sestavě byla základní deska pro tu mini skříň a jelikož jsem dal skříň jinou tak můžu vyměnit i tu základovku a v případě potřeby bych tam mohl v budoucnu dát i normální grafiku, mám pravdu prosím?

Kdybychom tam dali ještě tuto základovku prosím?

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000005M2G
Plash
Junior

Odeslat příspěvekod soban 2. 1. 2021 10:54

Pokud tam máš zvukovku do PCI sběrnice tak ji nedáš do žádné sestavy, protože nové MB už nemají PCI sloty, ale mají místo nich PCIE !

Takže v první řadě musíš zjistit konkrétní verzi té zvukovky.

Podle mě pokud tam máš starou s PCI slotem tak pokud jinak PC funguje tak ho nechat a maximálně tam dát na systém SSD.

Pokud tam máš zvukovku s PCIE tak ji dáš do jakéhokoliv modernějšího stroje.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 2. 1. 2021 15:16

@plash - Je to už starší zvukova karta, takže otázka kompatibility, je však velmi oceňovaná. Takže pokud stoji za to, ještě je možnost redukce (bez záruky funkčnosti) PCIe/PCI:

https://www.mironet.cz/delock-riser-car ... +dp351135/

Potřebuješ ale volnou zadni "záslepku" mimo MB, takže do ATX skříně microATX desku.
EDIT: Pokud nepočítáš s grafickou kartou do PCIe x16 slotu a bude vždy postačovat integrovaná, redukci "x1" lze zastrčit i do "x16". Potom bys k ITX desce mohl mít i skříň Fractal Design Define Mini C (5 "záslepek").
Naposledy upravil meda2016 dne 2. 1. 2021 15:38, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 1. 2021 15:37

Stále existují aktuální MB s PCI slotem.

Např.
Gigabyte GA-H470 HD3
Asus PRO B460M-C/CSM
Asus PRO Q470M-C/CSM
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Plash 2. 1. 2021 15:58

Děkuji moc za rady, bohužel se mi ještě nepodařilo zjistit přesný typ té zvukovky, ale to, že existují ještě MB s PCI slotem je perfektní zpráva. Na tu Gigabyte desku sem se už dokonce i díval, jen tady teď hodně dáváte ten ASROCK, tak sem si říkal, že bude asi lepší.

Jakmile budu vědět něco víc o té zvukovce (počítám, že dnes později odpoledne) dám určitě vědět :)
Plash
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2021 15:59

Nativni PCI slot neexistuje uz davno - vsechny ty desky maji PCI pres PCIe prevodnik.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Plash 2. 1. 2021 16:27

Řečí laika to znamená, že kdyby ta zvukovka byla PCI, tak ji ani do té Gigabyte GA-H470 HD3 nedám? Ve specifikaci píšou, že má PCI slot.
Plash
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2021 16:30

Reci laika ji tam das, ale z meho pohledu da vetsi smysl B460-Pro4 + redukce. Desky Gigabyte od urcite chvile rekneme nemiluji ... budto jsem mel "jen" smulu, nebo jejich spolehlivost sla do kytek.

A protoze na trhu je hromada alternativ, radeji jsem zvolil prechod na alternativy, cti k jinym znackam. Ale nikomu svuj nazor nenutim, H470-HD3 neznam.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Plash 2. 1. 2021 16:38

Chápu, ta redukce není ale úplně levná no, to už ta deska s redukci sama o sobě vyjde na skoro 4K. Chtěl jsem se vlézt do 20K komplet. No každopádně musím zjistit ten typ zvukovky, bez toho se stejně dál nepohneme.

Díky moc všem ještě jednou.
Plash
Junior

Další stránka