Classic | LN, 40 000Kč, programování + občas hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod -xxx- 8. 1. 2021 15:29

Zdravím, potřeboval bych prosím nějaký tip na dobrou sestavu (ideálně na 5 let dopředu).
Díky.

Požadavek hlučnosti:
  • Classic | LN (pokud se vejdu do ceny a ostatních požadavků)
  • celkově bych ocenil něco tiššího, u počítače trávím hodně (většinu) času kvůli škole.
Účel pořízení sestavy:
Potřebuji něco dostatečně výkonného pro programování (tzv. hodně RAM asi 32GB + rychlý disk a procesor). Zároveň bych si občas něco zahrál ve 4k do 60 FPS 30bit pro AAA tituly (mám 60hz 4k monitor s miliardou barev).
  • 60-70% času programování
  • 30-40% hrání
Finanční limit:
  • 40 000Kč +- 2000Kč
  • bez zbytečností jako je RGB atd.
  • pro programování Linux (konkrétně Fedora, může být i Manjaro - pro nejnovější ovladače a podporu nových komponent)
  • pro hraní Windows 10 - nezahrnovat do ceny
Sestava PC:
  • zkusím to sám (snad to dobře dopadne)
Taktování:
  • určitě ne
Monitor:
Co kupuji?:
  • holá skříň
  • ostatní mám

Pozn.: Ocenil bych disk s minimálně 1TB.
-xxx-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -xxx- 14. 1. 2021 17:33

Proč mi nikdo neodepsal?:) Jsou to nereálné požadavky? Nebo jsem na něco v popisu zapomněl ?
-xxx-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 2. 2021 08:52

Možná protože si to chceš skládat sám ... nevím ...

Každopádně:

LN základ (s CPU bez iGPU) -> 24 862,- Kč

+ se snažit ulovit 3060Ti
+++ nebo vzít i7 bez F, fungovat a pak dokoupit GPU.

Taková je doba.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod -xxx- 5. 2. 2021 09:52

Python.p píše:Možná protože si to chceš skládat sám ... nevím ...

Každopádně:

LN základ (s CPU bez iGPU) -> 24 862,- Kč

+ se snažit ulovit 3060Ti
+++ nebo vzít i7 bez F, fungovat a pak dokoupit GPU.

Taková je doba.

Díky moc. Asi bude lepší i když dražší vzít CPU s integrovanou grafikou. Na Linuxu asi stejně hrát nebudu a na ten základ ve 4k(ytb, filmy, GUI systému...) by to mělo stačit.
-xxx-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 2. 2021 10:11

Proc nikdo neodpovedel ...

4k + 60fps = graficka karta za 25tisic, coz je 3070 v soucasnem stavu trhu - chces tissi model, chces vymenu chlazeni ... s ohledem na dostupnost ta cena takova proste bude. A za 15 pod takovou kartu smysluplny "podvozek" zkratka neporidis, tak jsem se ani neobtezoval. A ze neodepsal ani nikdo jiny, to uz neovlivnim.

Osobne bych vzal vetsi Define S + 6x P14 S a procesor Ryzen 5800 s deskou B550-F Strix a 3600MHz pametmi. SSD bych volil spise 500GB pro OS a 2TB pro data, ono (nejen v pripade nutnosti reinstalace) je lepsi mit data oddelene.

Zbytek +/- shodne s kolegou. Ano, vyjde to lehce draz, ale ST i MT vykon povyskoci nahoru. Nevyhodou pak je absence iGP, coz vyusti v nutnost porizeni treba 1660Super (dostupne byvaji pravidelne par ks ted uz kazdy tyden), ktera jako nouzovka bude ok.

Vysledna sestava tak, abych se pod to podepsal a aby to splnilo pozadavky, vyjde takhle: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_5 ... H9015T7701

Proto jsem neodepsal. Ani kdybych nasadil i5 + 3060, do rozpoctu se nevejdu, protoze cena 3060Ti v kosiku je pred zdrazenim z minuleho tydne:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... PD0140L801

Pocitejme u grafiky +20% ceny cca.

Potom bych stradal penize a sledoval situaci na trhu grafik. A nebo bych navysil rozpocet a oslovil nekoho, kdo ma 3070 aktualne 4ks skladem (v pripade zajmu napis soukromou zpravu) a nechal si to i poskladat.

POZNAMKA: Samostatne graficke karty neprodavam - pouze v celych PC sestavach.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 2. 2021 10:26

Proto jsem psal o CPU s iGPU, páč koupě "dočasné" GPU za tyhle ceny mi přijde jako totální nesmysl. Proto je tam i Intel a né AMD s lepší MT a AT výkonem, protože prostě je situace jaká je.

4K a 60FPS, je mi jasný, že tazatel je na takové úrovni aby věděl, že to bude s odřenýma ušima. Nicméně DLSS tomu snad pomůže. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 2. 2021 10:28

Ja to jeste doupravil - vim, ze to nemas rad, ale Ty zas vis, ze to delam furt. :D Protoze do 40k to nevyjde ani s i5 -f a 3060Ti, az bude mit ta karta "novou" cenu. Ted jsou vsechny karty na eshopu SKRYTE - ja je najdu, ale cena neodpovida. A dokud neznaji cenu za kterou karta dojde, radsi ji nechavaji skrytou jako obranu pred lidmi co by ji nakoupili za cenu pred zdrazenim a pak se ohaneli COIkou atd.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 2. 2021 10:30

3060Ti za 20k tak to mě ho vyndej...

Obrázek

Kin: ;-) 8-)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 2. 2021 10:31

Dneska bezna cena. Vcera jsem bral 2ks TUF za 20400/kus. A to prosim z velkoobchodu. (!)

Je to jak to je - dokud neopadnou blbkojny.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 2. 2021 10:35

Spíš dokud lidi budou ochotni kupovat předražené GPU, protože prostě potřebují nutně novou grafiku i když mají třeba 1080Ti, atd.

+ blbkojny samořejmě taky.

Já aktuálně na to seru z vysoka, nehodlám tuhle zhvůřilost podporovat a většina lidí se kterejma teď řeším sestavy je stejně rozumná. :)

-- 5. 2. 2021 10:51 --

https://www.agem.cz/e-shop/Graficke-kar ... 8GB-GDDR6/

Mě odjebalo...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 2. 2021 11:00

What the ... ??

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod -xxx- 5. 2. 2021 11:52

Možná bude lepší, postavit to jenom s integrovanou grafikou a pro hry si prostě koupit ps5, kde třeba cyberpunk rozjedu na 60fps ve 4K... Tohle je fakt šílený, dávat navíc nějakých 25k, když výsledek bude horší nebo přinejlepším stejnej viz https://www.youtube.com/watch?v=EAJZOBhHho4. Ale díky za tipy.
-xxx-
Kolemjdoucí