Zotac ID86, ATOM + dedikovana GT610 a HD video se seka

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mpackcz 12. 1. 2021 08:25

Zdravim, mam k TV pres HDMI pripojeny miniPC Zotac ID86:

Intel Atom D2550 (2 jadra na 1,86GHz)
4GB RAM
Geforce GT610

pri prehravani HD videa je video trhane (jedno jestli na yoiutube nebo z lokalniho disku pres jakykoli player VLC, MPC...), mel jsem Win10 nyni Win7 a sice mirne zlepseni ale porad nekoukatelne

driver od Nvidie mam ten, co mi nabidl pro tuto grafiku jejich web 391.35

pri prehravani videa se grafika "flaka" tzn. vse jede pres procesor, ktery je vytizeny na 100% a proto to trhani (predpokladam)

je nejaka sance pocitac presvedcit aby prehravani jelo pres grafiku nebo proste na teto sestave nelze prehravat HD videa, protoze na to proste nema

ani strycek Google mi nenasel zadnou uspokojujici odpoved

diky za rady, tipy, napady, pripadne za potvrzeni faktu, ze Atom je slaby


mp
mpackcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 1. 2021 10:26

Je slabý a grafika akceleraci možná vůbec neumí, funkce těch úplně lowend bývají ořezané a bývá to stokrát přeznačeny starý chip.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 12. 1. 2021 11:32

Problém bude možná kodek toho HD videa.

Pokud ten kodek neumí HW té grafiky tak to pak dělá CPU a ten to nedá ani náhodou.

Takže jedině vyzkoušet různé ovladače pro tu grafiku zda mají v sobě HW dekódování....

A taky vyzkoušet různé druhy HD videa v různém kódování zda některé přehraje.

PS. Je někde v návodu napsáno že by to mělo zvládat HD video? Jsem se díval na youtube a tam u nějakého modelu bylo na krabici napsáno HD 1024p.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 1. 2021 11:50

Stáhni GPU-Z a podívej se, co má tvoje GK za jádro. Tipuji Fermi, nebo Kepler, které z běžně používaných formátů umí dekódovat akorát MPEG-2 a H.264.

Na Youtube můžeš vynutit použití H.264 (např. ve Firefoxu pomocí doplňku enhanced-h264ify).

Tabulka s přehledem schopností kódování/dekódování videa jednotlivých generací nVidie: https://developer.nvidia.com/video-enco ... matrix-new, případně https://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_NVDEC.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků