Upgrade: stare sestavy PhenomIIX4 - Lightroom+litle games

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chalejkum 16. 1. 2021 08:38

nazdar pardalove :)

stavajici sestava ma zas nejaky problem a tak je cas na upgrade:

MB: Asus M4A87TD/USB3;
CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition @3,6GHz box;
RAM: DDR3 Kingston 4G HyperX 1600;
VGA: Geforce GTX 750Ti (TwinFrozen)
SSDisk
Skrinka: Sileo500
Zdroj: Knight SS-500ET T3
Monitor: EIZO cosi - neni predmetem debaty :)

...rad bych pouzil skrin+zdroj+VGA a predstava je 3i nebo 5i (4jadro mi doted stacilo ale jak to vidite vy?), aspon 32GB ramky, k tomu i ssdisky (co to je ta m2?), cenovka 500-600€
...urceni uprava foto - RAW, Pano (litle games asi uz ne z casovych duvodu)


...rad si vyslechnu nejake rady pac cca 5let sem bednu ani neotevrel a tudiz sem se ani o IT hardware nezajimal...


diky moc :)
MB: Asus M4A87TD/USB3; CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition @3,6GHz box; RAM: DDR3 Kingston 4G HyperX 1600; VGA: Geforce GTX 750Ti (TwinFrozen) (Sapphire RADEON HD 5670 1GB GDDR5 SDRAM 128-bit PASIV); Samsung SSD, skrinka Sileo500
chalejkum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 2. 2021 08:53

Zkus to podle pravidel...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalejkum 6. 2. 2021 08:52

Python.p píše:Zkus to podle pravidel...


a ja myslel ze to podle pravidel je :D
...ale co uz stejne jsem musel zjistit co a jak a prehodnotit co chci - takze nakonec 6ti jadro ci intel alebo AMD je ted otazka ale jak koukam tak AMD ma technologickou (rozumej v budoucnosti pomaleji starnouci :D) prevahu...a cenovka proste jsem na 700€ (bez GK bez bedny - zato s M2 ulozistem a i zdroj novy :) )...

neco jsem si skladal
verze AMD
https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... 9686F62769

verze intel
https://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm ... A6F6D61790

schvalne jsem dal rovnake komponenty i kdyz pro Intel by stacili pamate 2666mhz ale slo mi hlavne o srovnani cenoveho rozdilu...
MB: Asus M4A87TD/USB3; CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition @3,6GHz box; RAM: DDR3 Kingston 4G HyperX 1600; VGA: Geforce GTX 750Ti (TwinFrozen) (Sapphire RADEON HD 5670 1GB GDDR5 SDRAM 128-bit PASIV); Samsung SSD, skrinka Sileo500
chalejkum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ja-cz 9. 2. 2021 17:45

No minimalne nemas uvedeny pozadavek na hlucnost jestli dobre vidim. Skrinku mas odhlucnenou, ale komponenty naopak odpovidaji spis boeingu...

Za prvy, zdroj je fuj (i ten stary, i ten novy). Doporucene zdroje mas tady: viewtopic.php?f=938&t=1296858 . Pokud to chces kupovat u zeleneho, tak ti asi zustava Corsair RMx. Ale aspon mas zdroj na 10-15 let. Pokud nepotrebujes ticho, tak mozna nejaka nizsi rada Corsairu (ne VS!) bys taky dala, ale je to kompromis. BeQuiet PurePower/System Power by asi byla lepsi volba.

Ted mas CPU 10 let stare, takze vybirat podle toho co bys pripadne v budoucnu mohl upgradovat u tebe nedava smysl. Obzvlaste kdyz upgrade CPU znamena ze to musis skoro cele rozebrat... Z pohledu cena/vykon to je v tehle cenove intel 10400f.

Chybi ti chladic na CPU. Pri exportu v Lightroomu dostava CPU na frak, co pamatuju. Kdyz je budget problem, tak asi Freezer 34. Gelid Phantom + 2x Arctic P12 by bylo lepe.

Pokud mas takhle tesny budget tak bych zvazil to uloziste. 970 EVO spolu s druhym SSD se mi zda trosku luxus kdyz vsude jinde tlacis cenu dolu.

S grafikama to ted je hodne blby, takze asi zustan u te 750Ti ,neco prisetri, a kup pozdeji. Pripadne z bazaru nejaky low-end, protoze ted je vsechno hooodne drahe.

Skrinka idealni neni, jen 2 pozice na ventilatory je dneska malo. Pokud budes rozumny s grafikou a doted si tam mel toho Phenoma, tak by to snad prezit mohlo, ale ideal to neni. V kazdem pripade ten kos na disky musi ven a obe pozive ventilatoru musi byt osazene.
ja-cz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2021 21:05

Phenomy se v dnesni dobe daji urychlit nejlepe za pomoci gravitace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalejkum 13. 2. 2021 09:10

ja-cz píše:No minimalne nemas uvedeny pozadavek na hlucnost jestli dobre vidim. Skrinku mas odhlucnenou, ale komponenty naopak odpovidaji spis boeingu...

nazdar pardalove...co se tyka te hlucnosti sileo je trosku odhlucnene a me naroky po celorocni praci s motorovkou nejsou nejak prehnane :) urcite pokud to bude nutne investuji i do odhlucneni ale jelikoz se muj pc presunu ze spalne do obyvaku tak nejak na tom netrvam...
...tve pripominky jsem si taky promyslel...urcite zdroj dam novy (kvuli 50-80€ odpalit 800€ fakt neni rozumny)...bedna zustane zatim bez uprav i kdyz vymeny obou ventilatu se nebranim - kdyz to uz budu pucovat tak je to malickost...
...a ted jeste AMD vs Intel - osobne vic tihnu k AMD ale zas cenou Intel jde dolu (640€ vs 712€)...mas pravdu v te uprgradovatelnosti ze je to zbytecne ale jak pravy klasik co je zbytecne ted nemusi to platit i zitra :D a u patice am3 jsem taky kupoval "vybehovou" serii a ted to hodnotim jak zapor :)...
...ohledne grafiky zustam u 750ti i kdy je to hooodne lowend v dnesni dobe (gddr5 128bits) tak jak koukam stejne deska bude s podporou GPU(ci jak se to zve) a me ambice uz bude jenom net + uprava fotek...

KineCZek píše:Phenomy se v dnesni dobe daji urychlit nejlepe za pomoci gravitace.

...to platilo i u Athlon64 i u dualCore i u vsem co je vice mene za zenitem :D zas na druhou stranu kdyz to funguje je to vyhodnejsi jak to co je nove a nema podporu kupr. v operacnim systemu vid? :D


...ja uz normalne zacal prohledavat i refungovane pc/notebooky jestli tam neco nesplasim :D
MB: Asus M4A87TD/USB3; CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition @3,6GHz box; RAM: DDR3 Kingston 4G HyperX 1600; VGA: Geforce GTX 750Ti (TwinFrozen) (Sapphire RADEON HD 5670 1GB GDDR5 SDRAM 128-bit PASIV); Samsung SSD, skrinka Sileo500
chalejkum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chalejkum 14. 3. 2021 11:53

...kluci dotaz - jaky hardware /zakladovka a procesor/ je jeste podporovany Win7? - jak sem tak koukal nerad bych sel do win10 a na stavajicim mam hodne programu ktere bych uz nenasel...takze?


diky moc za odpoved :)
MB: Asus M4A87TD/USB3; CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition @3,6GHz box; RAM: DDR3 Kingston 4G HyperX 1600; VGA: Geforce GTX 750Ti (TwinFrozen) (Sapphire RADEON HD 5670 1GB GDDR5 SDRAM 128-bit PASIV); Samsung SSD, skrinka Sileo500
chalejkum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 3. 2021 15:08

chalejkum píše: /zakladovka a procesor/ je jeste podporovany Win7?

Oficiálně jen hw 3 - 4 roky zpět -> bazar.
Neoficiálně lze rozchodit MB s chipsetem AMD B350|X370|B450|X470 od výrobců, kteří nabízejí aspoň základní (ne pro veškerý hw) ovladače pro W7, tj. např. ASUS.
(Chipsety 5. řady už nejsou podporované.)
Pak musíš přetrpět/zakázat zákaz upgrade W7 od MS a upgradovat "ručně".
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalejkum 15. 3. 2021 16:28

Milanr1 - i kdyz jsi mne nepotesil tak diky moc za odpoved...zacinam se v tom orientovat ale reseni neni...uz koukam i po notasu (vykon bez grafiky) nebo nejake jete sestave...je to sileny jak se trendy meni...

...u Intelu je to jak? kdybych poskladal tu Intel sestavu na i5 rozjedu win7?
MB: Asus M4A87TD/USB3; CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition @3,6GHz box; RAM: DDR3 Kingston 4G HyperX 1600; VGA: Geforce GTX 750Ti (TwinFrozen) (Sapphire RADEON HD 5670 1GB GDDR5 SDRAM 128-bit PASIV); Samsung SSD, skrinka Sileo500
chalejkum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 15. 3. 2021 16:41

Nevymýšlej blbosti a přejdi na Windows 10. Je rok 2021.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 3. 2021 16:42

chalejkum píše: Intel sestavu na i5 rozjedu win7?

Na platformě Intel musíš použít pro W7 max. 6. generaci CPU, tj. Intel Core i3/i5/i7-6xxx.
Viz např.:
https://docs.microsoft.com/en-us/window ... quirements
Jinak viz BLIzZard--cz.
Výbornou alternativu představují aktuální distra Linuxu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker2 16. 3. 2021 06:50

Pro 6. generaci intelu lze ještě koupit špičkovou desku za zlomek ceny:

https://www.softcom.cz/eshop/asus-maxim ... 95947.html

Procesory jsou ale jen v bazaru a předražené, na to, že je to max. 4-jádro. Po SW a HW hacku jde na desku osadit i Coffee Lake.
cadworker2
Junior

Odeslat příspěvekod chalejkum 16. 3. 2021 15:46

BLIzZard--cz píše:Nevymýšlej blbosti a přejdi na Windows 10. Je rok 2021.

Milanr1 píše:Jinak viz BLIzZard--cz.

cadworker2 píše:Procesory jsou ale jen v bazaru a předražené, na to, že je to max. 4-jádro. Po SW a HW hacku jde na desku osadit i Coffee Lake.


...jo kluci diky moc :) hezky jste mi to zhrnuli a vidim ze radite i dobre - je blbost tedkom kupovat jenom kvuli systemu starou sunku neto predrazenou...hold jsem si to predstavoval ze vymenim MB+CPU a pojedu dal ale ten vlak uz ujel...bastlit z bazaru taky nebudu nevidim to jak efektivne vyuzity cas - rad bych zas zacal fotit poprivsem takze beru nejakou hotovku...

...pc rozprodam pokud bude zaujem...a zatim stolny nepotrebuji a vic by se mi hodil notas neco s vhodnym vykonem na editaci foto - hrani odpada uz uplne :)...

v cenovke 800€ sem narazil na

https://www.alza.sk/porovnani.htm?c=BOi ... NT357n92y;

na tyto tri kandidaty :) myslite ze je nektery z nich vhodny? :)
MB: Asus M4A87TD/USB3; CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition @3,6GHz box; RAM: DDR3 Kingston 4G HyperX 1600; VGA: Geforce GTX 750Ti (TwinFrozen) (Sapphire RADEON HD 5670 1GB GDDR5 SDRAM 128-bit PASIV); Samsung SSD, skrinka Sileo500
chalejkum
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků