PC na hraní do 15.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jakup69 15. 4. 2021 17:39

Ahoj, vybírám pro sebe stroj na hraní her. Chápu že budget 15 tisíc mi nepřinese nic, s čím bych mohl ovládat SpaceX, ale zároveň i můj výběr her je méně náročný.

Hlučnost: Classic sestava, PC bude v obýváku, a pokud přítelkyně uslyší televizi ve stejné místnosti, tak jsem spoko.

Účel pořízení sestavy: Čistě na hraní her. Primárně budu hrát World of Warcraft Shadowlands, s tím, že až přijde novější datadisk, rád bych pokračoval bez upgradu. Zároveň občasné CSGO, případně LoL nebo World of Tanks. Ale taky bych si někdy rád zahrál třeba i Cyberpunk, ale chápu že tam se za 15 tisíc nedostanu, takže když bude sestava vyladěná tak, že mi pak bude stačit obměnit pár komponent a budu ready i na náročný hry, tak budu jedině rád. Ale chápu že za pár šušňů toho nemůžu moc chtít.

Finanční prostředky: Rád bych do počíku dal 15.000 Kč, ale to i včetně monitoru - tzn. samotná skříň + monitor + OS.

Operační systém: Windows

Sestavení PC: V téhle kategorii jsem absolutně bez zkušeností, byl by to můj první PC (doposud jsem fungoval na ntb :-[ ). Možná se dokážu představit jak podle nějakého návodu z internetu dokážu zapojit jednotlivé komponenty, ale když by se jednalo třeba o přetaktování, tak tam už z toho mám celkem respekt, abych něco nepohnojil. Takže když by se jednalo o sestavu, která by něco podobného vyžadovala, tak bych asi přenechal práci na odborníky.

Monitor: Tady se přiznám že se taky vůbec nevyznám, koukal jsem jen na různá porovnání na internetu, a upřímně ani moc nevím po jakých parametrech se poohlížet. Nepotřebuju žádnou divočinu, jak jsem psal už nahoře, PC bude primárně na WoWko.

Nejsem nijak extra náročnej, nejlepší herní požitek zažívám momentálně na 4 roky starým notebooku za 20 tisíc, takže věřím, že PC za 15 bude pro mě upgrade tak či tak (aspoň mám teda takovou představu :hm ).
Každopádně, moc rád si nechám poradit a poslechnu si vaše doporučení.

Předem děkuji za každý koment.
Jakup69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 16. 4. 2021 11:33

Takže třeba Cyberpunk 2077, doporučený HW:
GK GTX1060 6GB ...bazar...8000Kč.
CPU 4c/8t ...i3-10105 ...3010Kč. (Nebo F o 400 levnější.)
Doporučena paměť 12GB ...RAM 2x8GB cca 2100Kč.

ASRock B460M PRO4 ...2340Kč czc. Místo i pro M.2 datový disk.
Skříň Evolveo Shaw 2 ...750Kč + zdroj Be quiet! System Power 9 - 400W ...1200Kč + ještě jeden ventilátor 130Kč czc. A chybí SSD NVMe 500GB za cca 1700Kč.
Monitor cca 2800Kč. W10 cca 300Kč na Aukro. Součet všeho =22330Kč.
A teď už jen ubírat. A mít štěstí na nákup grafiky.

2x EDIT - úprava cen a SSD.
WoW stačí stejné CPU, kupodivu grafiku dop. GTX1080 ...asi přehnané.
meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků