Pracovní sestava do 65.000,-Kč komplet včetně periferií

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meda2016 26. 4. 2021 12:11

@RossiD: Jestě se zeptám na použití myši Logitech G300s v CAD. (V Autocadu nebo konkurenčnim jsem už 20 roků nenamaloval čárku.) Tam se ta tlačítka využiji na nástroje a makra?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 26. 4. 2021 13:46

@meda2016: Tak já ve využití tlačítek pro makra doufal (použít čistě herní myš), ale došlo ještě k malé změně a byla vybrána trošku jiná myší periferie → Logitech Corded Mouse M500s
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 4. 2021 17:27

To je takovej evergreen, máme jich v práci desítky a celkem drží a dobře padnout do ruky.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 28. 4. 2021 08:24

Profi grafická karta pro běžný CAD jsou z mého pohledu projektanta v CAD vyhozené peníze.

2012-2019 jsem měl jakési profi Quadro, stálo to dost peněz, a přínos jsem žádný nepozoroval. Nyní jsem poskládal nové PC, do kterého jsem dal pasivní GeForce GT 1030, a funguje to prakticky bez rozdílu, oproti té Quadro. Za zlomek ceny.

Pro inspiraci taky pracovní PC pro CAD, od minulého týdne poskládaný: viewtopic.php?style=2&f=932&t=1315493
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 4. 2021 18:46

Tak může zkusit běžnou grafiku, že.. Ale cena, bude asi trošku vyšší.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RossiD 28. 4. 2021 21:15

Sestava je již doma .... stavba o víkendu.
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RossiD 1. 5. 2021 15:43

Dnes to dávám dohromady, při testu osazené desky nahrubo "na stole" (bez case) se HW rozjel bez chyb hned napoprvé. Nechal jsem takto sestavu necelou hodinku vrčet, CPU se ustálilo na 35°C. M.2 disk nedělal žádné problémy, příslušný instalační šroubek/ky byl/y v balení u MB, stejně jako připravený chladič.
Nakonec jsme vzali i těch 32GB RAM místo 16GB (zase tak velký cenový rozdíl tam není), všechny čtyři sloty se bez problémů "přihlásily".
U monitorů jsou přiloženy pouze HDMi kabely, DP verze se tedy hodila ;-) Jinak jsou to "zobrazovadla" opravdu pěkná, nemít to moje 49´monstrum na stole, byla by to možná dobrá volba i pro mne :-)
Nyní mne ještě čeká osazení toho všeho do case společně s nějakým tím "cable managementem" plus instalace SW.
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RossiD 6. 5. 2021 13:33

Tak poslední info, vyskytl se problém s MB GIGABYTE Z590 UD AC, deska nechtěla spolupracovat s Quadro P2200 , čert ví kde byl háček. Výměna za TUF GAMING Z590-PLUS chybu/bug/závadu odstranila, ASUS má Quadro raději než GB. PC tedy v kompletu a předáno synovi do služeb firmy ;-)
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 5. 2021 18:41

Nekompatibilita... a stejně jsou lidi co budou tvrdit, že to dneska už neexistuje...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků