Co se sype? Grafika, disk nebo MB?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zbynas 15. 6. 2021 20:51

Ahoj, mam komp 8 let stary. Pred rokem a pul jsem v nem akorat vymenil grafiku GTX 580 za GTX 1060. Jinak v prubehu te doby akorat disky. Mam tam ted jeden SSD 1 TB a jednu plotnu 1 TB.

Nyni se to cele sesypalo. Win 10 byly na SSD. Vypojil jsem ho, protoze pri bootu to psalo error toho disku, i presto sel ale nacist (nabehly Winy...). Na plotnu jsem nainstaloval nove Win 10. Ale v nech se nenacte graficka karta. Bezi to na integrovane z MB.

Kdyz zapojim SSD, s nimz funguje graficka karta, po 10 - 30 minutach to hodi bluescreen s blize nespecifikovanou chybou.

Kdyz nactu nove Win na plotne s vyplojenym SSD, tak to nespadne, ale nezna to tu grafiku. Pri instalacich ovladace te grafiky to pise, ze k tomu nebyl nalezen hardware. Ani Win ji nevidi ani jako nezname zarizeni.

Kde muze byt chyba? V grafice nebo zakl. desce? Disk s tim imho nema nic spolecneho, i kdyz je asi taky v pr*eli.
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 6. 2021 21:08

1. špatné umístěné téma
2. dementně napsaný
3. kontaktuj tvůrce svého tajného PC

Mír s tebou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynas 15. 6. 2021 21:15

Pamatuji si, kdyz jsem se na cokoliv zde zeptal temer pred dvaceti lety, vschni se dodatecne ptali, co to dela, jak se to chova, zadali o ruzne reporty a tak. Behem peti prispevku s dodatenymi informacemi byl vzdy problem vyresen. Ted prijde typecek a jen buzeruje. Kam ta doba speje :(
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 6. 2021 21:55

Ty potřebuješ ten problém vyřešit, tak musíš napsat potřebné údaje toho tajného PC.

Čím podrobněji to popíšeš tím se ti může dostat podrobnější rady.

Takhle lze poradit vyměň zdoj pokud to nepomůže můžeš skoušet vyměnit další věci.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbynas 15. 6. 2021 21:58

Kdybych byl hovadak, ktery by vedel, jake udaje je treba dale znat, neptal bych se tady a opravil bych si to bez rad. Tak co mam dodat za info, co je treba dal znat k rozklicovani?
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 6. 2021 22:31

1. ty chceš problém vyřešit, měl bys teda dodat potřebné informace
2. před 20 lety jsi tady nebyl ani registrován
3. před 10 lety by tady z tebe taky nikdo informace netahal
4. typéček je jedn z posledních co sem chodí pravidelně a chce poradit, ale když někdo není schopný ani správně položit dotaz, ani se trefit do správného tématu a ani napsat pořádně název tématu, tak nemá náladu se tady s někým dohadovat
5. bavím se asi o PC ne? tak co třeba zkusit z čeho se to PC skládá... jen takovej nápad...

PS: pokud jsi tady "20 let" tak bys asi mohl vědět kde a jak se ptát ne?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 6. 2021 07:55

=> Win ji nevidi ani jako nezname zarizeni...
Identifikátor hardware musí byť vidieť aj keď to nemá ovládač.

- nie je správne zasunutá do slotu, alebo
- má nejaký teplotný problém a sama sa vypne, alebo
- zdroj po toľkých rokoch už nedodáva potrebný výkon
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbynas 16. 6. 2021 10:07

Kdyz obsadim vsechny USB sloty (tiskarnou, klavesnicema, mysi, atd.), nektere USB prestanou fungovat. Muze to mit spojitost prave s tom zdrojem?
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 6. 2021 10:19

Může to mít souvislost se zdrojem, nebo základní deskou.

Vypiš konečně komponenty tvého PC a jejich stáří.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynas 16. 6. 2021 10:50

MB: Asus a8n sli, 8 let
GPU: Geforce GTX 1060 6Gb, 2 roky
CPU: i7 2600K, 3.6 GHz, 8 let
Disky: WDC WD1002FAEX, asi 5 let, Patriot P200, 1 rok
Zdroj ted netusim, je starej tez 8 let, mohu pak doplnit. RAMky tez. Jsou to DDR3.
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 6. 2021 12:05

Tahle sestava by nešla složit. Asus A8N-SLI je určena pro s939. Zmíněný procesor do ní nepasuje.

Stáhni free verzi Speccy a ulož report (File > Save as Text file). Poté spusť msinfo (Win+R > msinfo32) a táktéž ulož report (Soubor > Exportovat). Následně oba soubory zabal a někam uploaduj (uloz.to, leteckaposta.cz apod.).

Typ zdroje musíš pochopitelně zjistit "manuálně" (otevřít skříň a podívat se).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynas 16. 6. 2021 19:18

Za desku se omlouvám, ta byla v původním kompu, doted jí mám v hlavě :D

Tak tedy:
MB: ASUSTeK Computer INC. P8Z68-V PRO (LGA1155)
CPU: Intel Core i7-2600K CPU @ 3.40GHz
GPU: 2047MB NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB (MSI)

Disky
931GB Western Digital WDC WD1002FAEX-00Z3A0 (SATA ) 40 °C
953GB Patriot P200 1TB (SATA (SSD)) 49 °C
931GB Seagate Expansion SCSI Disk Device (USB (SATA) )

Zdroj: CHIEFTEC APS 650C

Win 10 Home oficial free upgrade z Win 7 Home

A jedno foto 8 let nemytyho stroje... Nevšímat si, že grafika není přišroubaná, před chvilkou jsem tam zkusil dát jinou a ani nenaběhl obraz XD

A jeste BTW. Omlouvam se za me vyplody zpocatku. Byl jsem hodne unavenej, hodne ***** z vicero smeru a hlavne strasne ozralej. :'( Nemejte mi to za zle :( Tak ozralej, ze jsem ani netrefil kategorii :-S

-- 16. 6. 2021 20:57 --

Tohle to po zhruba pulhodine hodi...
Přílohy
Screenshot_20210616_210040.jpg
Screenshot_20210616_202521.jpg
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 6. 2021 21:01

Rychlý základ. Vyfoukat. Zkouška grafiky v jiném pc. Výměna baterky na MB. Vyzkoušet jiný zdroj.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynas 16. 6. 2021 21:08

No to je právě blboučké. Jiný komp k dispozici není, jiný zdroj také ne. :( A kupovat to s tím, že to risknu, hm... To bych musel koupit zdroj, grafiku a disky. A když by to nepomohlo, tak ještě základku. V plánu je novy komp, ale protože do něho chci dát aspoň pade, musim ještě tak 2 měsíce počkat.
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 6. 2021 22:23

Problem solved.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků