Přidání RAM do PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 27. 7. 2021 14:40

Ahoj,
mám PC z roku 2014, MB Gigabyte Z97-HD3, CPU I. Core i5-4570 3,2 GHz, RAM DDR3 Crucial 8GB (2x 4GB) 1600 MHz. Dělal jsem nějaké pokusy s videem v Pinnacle Studio, teď z časových důvodů ani to ne, zkouším Timelapse s Gopro. Má smysl dokoupit RAM, zrychlím tím něco? Našel jsem doprodej stejné paměti, co mám, 2x 8 GB za cca 3200 Kč. GK nemám, jen integrovanou, WIN10. Díky...
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 7. 2021 15:03

bazar ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 27. 7. 2021 15:42

Rada nad zlato. Díky odborníku.
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 7. 2021 17:45

Spise to myslim vzhledem k tem trem tisicum, ze kupovat novou pamet do stareho stroje nedava smysl, kdyz lze sehnat pamet s dozivotni zarukou v bazaru za zlomek te ceny.

Smysluplnost investice je druha vec - masinu na strih z toho neudelas. Ale uskodit tomu rozsirenim RAM take nemuzes. Staci takhle?

GK by pomohla. Ale se soucasnymi cenami bazarovek jeji koupi nedoporucim. A kupovat novou kartu do stareho PC ... to dava smysl jeste mensi, nez nova pamet.

-

SSD mas?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 27. 7. 2021 19:45

SSD mám. GK asi teď nemá smysl kupovat, ceny jsou šílený.
Vím, že přikoupením RAM nic nepokazím. 3tis. mě nebolí, ale šlo mi o to, jestli se něco výrazně změní, zrychlí.. Hraju si s Timelapse a načíst třeba 10000 fotek a pak vytvořit video celkem trvá. Tady by asi pomohla ta GK, co?
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 7. 2021 03:51

I paměť pomůže, 8 je na tohle využití málo. Problém úprav videa všeobecně je, že přebytek výkonu snad ani nelze docílit, tzn vždy je co zlepšovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 7. 2021 07:22

lukas_repsol píše:Rada nad zlato. Díky odborníku.


Přečti si pravidla, než tady budeš dělat ramena, ty vodborníku...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 28. 7. 2021 09:19

Kdo dělá ramena?? Hoď se do klidu!
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 7. 2021 09:21

Tak určitě... :tleskani
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 1. 8. 2021 15:22

lukas_repsol, 8 GB je základ na multimedialny PC a Ty zrejme nemáš ani toľko (niečo vezme IGP). Dnes by som pod 16 GB nešiel. Ak zoženieš +8 GB RAM za rozumnú cenu, ale nechceš nový PC, jednoznačne by som do viac RAM šiel. 1 GB mi často vezme obyčajný Handbrake, W10 4-5 GB, Chrome radšej ani nemám a EDGE tiež si vezme dosť.
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 1. 8. 2021 18:53

Second-hand 8 GB snad nestojí neska ani litr, nový pořídí jenom duševně nějak zvláštní jedinec.

Pinacle předpokládám neumí žádnou akceleraci a co se matně pamatuju, dyž sem se na to díval loni, tak i s jádrama škáluje celkem mizerně, co?
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků