Výběr postaveného PC do 40 tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hjkow 28. 10. 2021 19:29

Dobrý večer,

vzhledem k situaci s grafickými kartami mi nezbývá nic jiného, než si koupit nějaký "prebuild"...
Co říkáte na tento? https://www.alza.cz/alza-gamebox-ryzen- ... 704790.htm
Parametrově jsem si říkal, že bych chtěl tak něco na této úrovni (5600x + 3060), ale dá se tomu počítači věřit, že bude fungovat?
Vždy jsem si PC stavěl sám, ale nemám kde vzít grafiku. Teď mám Ryzen 5 1600 + 1050Ti a od upgradu si vyšší grafický výkon a celkově vyšší rychlost počítače (což by měl zajistit vyšší takt a výkon na jádro proti současnému CPU)...
hjkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 10. 2021 19:56

Klidně. A pokud vyhoří, je v záruce.
Jestli ale nekupuješ, je to podle náhodných znaků ve jménu a utajení účelu opět reklama zeleného pumprdlíka.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod hjkow 28. 10. 2021 20:09

Nedělám reklamu zelenému šmejdovi, ale nikde jinde jsem podobnou konfiguraci za podobnou nebo lepší cenu nesehnal (vím, že teď opět zním jako reklama na alzu, ale není to tak).
Hledal jsem na CZC a tam stejná sestava stojí 44 tisíc
https://www.czc.cz/hal3000-alfa-gamer-p ... 34/produkt
Ještě jsou parametrově dobré tyhle HP, ale nečetl jsem o nich nic moc dobrého
https://www.czc.cz/hp-pavilion-gaming-t ... 42/produkt
hjkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 10. 2021 20:22

OK. Značkový herní PC taky myslím nebrat. Škoda že místo recenzí jsou jen reklamy. Asi je to dobrá možnost, protože před Vánoci bude ve skladech průvan a z nabídky zmizí.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 29. 10. 2021 09:05

Hotovky náhodou dávají smysl. Pokud si chce člověk zahrát, tak občas není zbytí, a musí se koupit hotovka.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2021 09:11

Každá má něco, kvůli čemu bych ji nechtěl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 29. 10. 2021 10:30

To jo, ale když je nouze a jedinej způsob, jak se dostat k výkonnější herní a moderní grafický kartě, je hotová sestava, pak nemám problém. Ano, člověk by něco líp udělal, ale hotovky od Alzy, CZC nebo HAL3000 nejsou úplně špatný, už dávno ty herní konfigurace nemají boxovaný chladiče a Eurocase zdroje, takže bych se nebál, že to bouchne. Navíc BFU v tomhle hardwerovým suchu bude rád, že má aspoň nějaký stroj.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 29. 10. 2021 10:52

Pokud tazateli nabídl některý ze stavitelů, že mu novou i s OS postaví v uvažované konfigurací za 37 a za 10% přiveze.....
Ale jinak je hotovka pro většinu současná cesta. Jen se trefit.
.
Skromnější vidím (i s cenovou rezervou na výměnu zdroje s poukazem) https://www.alfa.cz/product.php?eid=105140HLVGUE0006AZB
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2021 15:31

Nenabídl. Ten burbon docela ujde.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hjkow 29. 10. 2021 17:23

Ta sestava z alfy má ale horší CPU. Raději si připlatím 2 tisíce za novější Ryzen, 16GB RAM můžu doplnit za další 2-3 tisíce kdykoliv. Vidím, že nic lepšího se asi nenašlo, tak beru ten z alzy.
Samozřejmě se mi ten fractal líbí víc vzhledově, jak ty barvičky z alzy, ale to snad nějak půjde doladit v BIOSu. Kdyžtak tady mám staré PC ve fractal R5 a přestavím to celé do něj.
hjkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 29. 10. 2021 17:58

Jj, pravdu máš. Deska je také lepší. SSD a zdroj sice utajený typ, aspoň jsem nenašel. Ale neplombuji a jde to přeskládat.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 10. 2021 18:32

dockalacek píše:To jo, ale když je nouze a jedinej způsob, jak se dostat k výkonnější herní a moderní grafický kartě, je hotová sestava, pak nemám problém. Ano, člověk by něco líp udělal, ale hotovky od Alzy, CZC nebo HAL3000 nejsou úplně špatný, už dávno ty herní konfigurace nemají boxovaný chladiče a Eurocase zdroje, takže bych se nebál, že to bouchne. Navíc BFU v tomhle hardwerovým suchu bude rád, že má aspoň nějaký stroj.


To prostě není pravda, kdo chce tak kartu sežene i za "normální" peníze. Páč máme EU a objednat jinde není problém. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hjkow 29. 10. 2021 19:02

Nechci nějak rýpat, ale pokud neporadíš kde, tak je to takový výstřel do tmy... Btw, co je "normální" cena? Počítal jsem a po odečtení zbytku v té alza sestavě vychází ta karta na 15 tisíc. Hádám, že podobnou cenu to bude stát i z Německa, Francie, odkukoliv, tudíž jediné,na čem si myslím, že jde ušetřit je zbytek té sestavy a možná možnost udělat to trochu líp... a to mi za ten čas hledání na zahraničních eshopech asi nestojí.
hjkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 10. 2021 19:43

Co projevit trochu snahy a tak trošku se podívat... Nebo ti ji mám rovnou i objednat?

Pokud budeš hledat 2 dny, tak asi jo. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 30. 10. 2021 08:17

Python.p píše:
dockalacek píše:To jo, ale když je nouze a jedinej způsob, jak se dostat k výkonnější herní a moderní grafický kartě, je hotová sestava, pak nemám problém. Ano, člověk by něco líp udělal, ale hotovky od Alzy, CZC nebo HAL3000 nejsou úplně špatný, už dávno ty herní konfigurace nemají boxovaný chladiče a Eurocase zdroje, takže bych se nebál, že to bouchne. Navíc BFU v tomhle hardwerovým suchu bude rád, že má aspoň nějaký stroj.


To prostě není pravda, kdo chce tak kartu sežene i za "normální" peníze. Páč máme EU a objednat jinde není problém. ;)


Ale záruka, případné reklamace složitější.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků