Herní PC 55 000Kč, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 12. 12. 2021 21:48

Zdravím vespolek,
mám prosbu po letech plánuji nové PC

(Původní postaveno taky tady - viewtopic.php?f=932&t=1187333&st=0&sk=t&sd=a viz konverzace - jsi snílek, že Ti to vydrží 10 let, má to 8 a stále to jede, dobře má to teď větší RAM + SSD :-D a ještě paralelně s novým nějakou dobu pojede)

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : není to úplná priorita, raději výkon,ale LN by se mi líbilo
UCEL PORIZENI SESTAVY : 80% hry, 10%stream a 10%kancelář - internet
FINANCNI LIMIT : 55 000Kč, nemusím to za každou cenu uvalit celé, nadruhou stranu pokud by to bránilo nějakému superkupu, tak je možné navrhnout zvednou cenu
OPERACNI SYSTEM : nezapočítavat do ceny - pořeším mimo
SESTAVITE SI PC SAMI : můžu i sám, ale vzhledem k tomu že asi grafiku bokem nedokážu koupit, tak někde v prodejně kde to koupím celé
BUDETE TAKTOVAT: nebudu (neumím)
MONITOR : mám stávající
PERIFERIE: Mechaniku nepotřebuju

Ještě by se mi líbilo(ale není podmínkou) kdyby grafická karta byla s NVIDIA, procesor Ryzen, SSD radějí pořádná 512Gb než slabší 1TB, doplním časem, RAM pro začátek možná taky 16GB, doplním až případně došetřím.

Děkuji za pomoc a váš čas :-)
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2021 07:47

Tož tadyk nástřel.

43 528,- Kč

Je tam teda Intel, no. Starší generace no, ale rozdíl ve výkonu oproti 11. zanedbatelný, cena lepší. A 12. generace, jako šlo by to, ale deska za 6k nejlevněji a nezbylo by na GPU.

Protože za tu cenu máš 8c/16t a u AMD by jsi měl "jen" 6c/12t a "výhodnější" a vyší 5800x mi na hry přijdou k ničemu.

LN máme.

32BG RAM, jsou hry které dneska atakují 16GB + stream + né každej chce před hraním vše vypínat.

GPU: to bude oříšek, cena je jaká je a dostupnost eště horší. V košíku je to jako place holder.

Bez GPU je to 25k, takže na horním limitu bys mohli mít z němec RTX 3070 suprim. :)

Dál už je to na tobě, pokud bys to chtěl postavit není problém. Ale až po novém roce, v rámci zachování vánočního klidu a pohody jak tvé, tak případně mé. Do Vánoc už nic nestavím. Teda jo, ještě 2 PC do dětského domova.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 13. 12. 2021 10:22

Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Jaký model grafické karty 3070 bys přímo vybral?

Co se procesoru týče, tak asi dobrý, když jsem vydržel 8 let s I5, tak I7 by mělo být taky v pohodě :-)

32Gb Ram, taky beru :-)
Naposledy upravil PavelxHrbac dne 13. 12. 2021 10:33, celkově upraveno 2
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2021 10:30

Jak jsem psal výše, MSI 3070 Suprim. :) jeden z top modelů.

i7 je 8c/16t to by mělo nějakou dobu stačit. Nová i7 12. generace je 8C/16t+4c respektive 8P+4E, nebo jak to budeme značit? :hm Prostě 8 velkých jader s HT a 4 malá ekonomicky, ekologicky, efektivní malá jádra. Jako jo, výkon to CPU má, ale drtivá většina stejně ty malý jádra vypíná a jede v módu 8c/16t.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 13. 12. 2021 10:33

A kdybychom vynechali ten dvětší SSD disk, ten můžu pořešit v budoucnu, co bys vylepšil?

k tomu suprim jsem teď četl -
"Chtěl jsem si koupit grafickou kartu, ale nemohu se rozhodnout, kterou si pořídit. Mohu mít 3070 Suprim X nebo Gaming X Trio 3070 Ti za úplně stejnou cenu.

Jinak za stejnou cenu je samozřejmě výhodnější 3070Ti. Model Gaming X je kvalitativně super a získáte také o pár procent vyšší výkon. Ovšem zase za cenu o dost zvýšené spotřeby, proto viz. odstavec jedna."
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2021 10:47

Pokud by se vyhodil větší disk, pak si stálo za zvážení přihodit na tu 12700(K/F) a jít do nového socketu 1700.

GPU bych dražší nebral, ceny už jsou tak dost vysoké a šel bych spíš cestou solidního podvozku a potom časem vyměnit GPU, za rok, dva, tři...

3070ti mě nějak nenadchla, radši 3070 Suprim s 3x AC F9 a bude to tiché a hezky výkonné vyšší boost než v základu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 13. 12. 2021 11:47

Tak prosím nový návrh bez toho většího disku, s tím že upravíme desku a procesor :-)
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2021 12:08

To bude muset ještě počkat, nové desky zatím nemám osahané a co nemám osahané nedoporučuji. :) Ale během příštího tejdne by to mělo klapnout.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 12. 2021 16:12

Python.p píše:co nemám osahané nedoporučuj


A kombinace

Python.p píše:3070 Suprim s 3x AC F9


a Fractal Define C + 6x P12 ... k nim (ne)patri?

Python.p píše:Tož tadyk nástřel.

43 528,- Kč

(...zkraceno...)

GPU: to bude oříšek, cena je jaká je a dostupnost eště horší. V košíku je to jako place holder.

Bez GPU je to 25k, takže na horním limitu bys mohli mít z němec RTX 3070 suprim. :)




Jenom se tak ptam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 13. 12. 2021 17:29

To je nějaká málo osaháná novinka nebo kombinace?
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 13. 12. 2021 18:36

Spíš že se tam ta karta vůbec nevleze, jelikož Suprim je jedna z nejdelších karet na trhu.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 12. 2021 18:49

Jasný, měl jsem v hlavě 3060 a pak jsem psal o tom, že by mohl mít 3070 a ta by přišla do eSka.

Stačilo napsat, nevejde, ale wall of text a vytrhané z kontextu je lepší. Chápu. :) ;-)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 13. 12. 2021 19:51

A kdybychom to překopali, třeba na nějaký Ryzen a desku co máš osahaný a case do kterého se to vleze?
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod PavelxHrbac 14. 12. 2021 08:44

Aktuálně mám grafiku nVidia 770 a 970m, takže ať 3060ti,3070, 3070ti je skok o cca 250% možná i více podle nějakých srovnávačů. Zato mezi tou řadou 3XXX navzájem jsou rozdílu -+10-15%. Tak si říkal jestli se při těch cenách nespokojil s 3060Ti a procesor dát něco silnějšího aby to případně v budoucnu utáhlo lepší grafickou kartu. Nebo vzhledem k tomu že tomu moc nerozumím má smysl řešit ty rozdíly v řadě 3XXX případně sáhnout po něčem od ATI?
PavelxHrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 12. 2021 09:11

Ta sestava co jsem poslal je funkční a karta by se tam vešla.

Až v teoretické rovině, pořízení karty z Neměc, by bylo potřeba řešit i silnější zdroj atd. Ale košík jako takovej je v pořádku.

29 803,- Kč

!!! Jedná se v tomhle stavu o nefunkční PC !!! Pro správné fungování je potřeba vložit grafickou kartu / místo 5800x nějaké APU !!! Jinak to nebude fungovat !!! GPU není součástí košíku !!!

Potom tedy GPU dle libosti, klidně tu 3070 Suprim. :)

Za mě? S výhledem do budoucno (to nemám fakt rád)
Relativne povedená 12. generace 12700(k/f) a k tomu 3060(Ti) bude krásně tiché a výkonné. V případě potřeby časem dokoupíš pouze GPU.

Nebo teda to AMD a doufat, že nové CPU od AMD dostojí svých slibů. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků