Počítač pro 15 letého kluka

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 3. 2022 15:54

Nemyslím, že je rozumné míchat názory několika lidí dohromady. Ne tak stavět na takovém mixu nějaký závěr.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 3. 2022 18:01

Proč? Přece není jen jedna pravda, spíš je důležité umět popsat stav věci a víš dobře, Kine, že se ve spoustě názorů lišíme. A je důležité tazatelce nic netajit:

- notebook má výhodu v nižší ceně, ale horší ergonomii a rozšiřitelnosti

- procesor bez grafiky je levnější, ale když odejde dedikovaná, nepustí si ani internet. Na druhou stranu, já měl tři dedikovaný grafiky a neodešla ani jedna

- stolní počítač má lepší rozšiřitelnost, je ale pravda, že PC na 40k ty čtyři až pět let vydrží, možná déle, ale málokdo upgraduje comp. Zas skříň a zdroj, případně chlazení by mohlo vydržet do dalšího počítače

Takže máloco je černobílý a vše má svoje pro a proti. Důležitý je to umět vysvětlit bez ideologie.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 3. 2022 19:11

Myslel jsem to trochu jinak. Přečti si spíš pozorně ten jeden příspěvek, na nějž reaguji.

Netřeba se obhajovat. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 7. 3. 2022 10:54

SmokeMan píše:
IPS chce jen masochista


Docela by mě zajímal tento pohled na věc. TN panel chápu, IPS/VA si myslím, že každé provedení má své plusy i mínusy ale jako masochista už mi to přijde jako hodně silné tvrzení..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 7. 3. 2022 20:15

To co ti prvně navrhnul KineCZek IPS, LED podsvícení, 1920x1080@165Hz. Za ty peníze jsem dlouho neviděl! IPS panel s 1080p a ke všemu 165Hz pod 6K je hodně pěkná cena.
V roce 2018 jsem si koupil také IPS BENQ GW2765HM s 60Hz a ten mě stál skoro 10 tisíc.

Obecně IPS panely jsou na vysoké úrovni. Nemusíš se bát jak tady někdo psal, že IPSka jsou pouze pro masochisty.

TN panel bych asi úplně nebral, protože většina má horší pozorovací úhly, ale zase se skvěle hodí na hraní her díky odezvě, ale právě IPS panely dnes jsou na takové úrovni, že se mohou srovnávat s dnešníma panelama.

Také jsem měl 2 roky VA panel od Benq a také kvalitou/pozorovacíma úhlama je to téměř jako IPS.

Každopádně bych se nebál pro 15 letého kluka koupit IPS! On to časem ocení při filmech.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 8. 3. 2022 07:46

Při plochém monitoru, jak chce Mikka1, vybrat IPS, sic kontrast jen 1000:1. Nedochází, jako u VA, ke ztrátě kontrastu při vyosení pohledu.

Proto je u VA výhodou zahnutý panel, kdy z 3000:1 a z bílé tolik neubude.
U sledování TV se rozdíly střed/okraj tolik neuplatni, sleduje se ze vzdálenosti větší než 2 metry.

Samozřejmě se často uplatní subjektivní názor, který nedostatek je pominutelný.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 3. 2022 09:17

Kaulik píše:
SmokeMan píše:
IPS chce jen masochista


Docela by mě zajímal tento pohled na věc. TN panel chápu, IPS/VA si myslím, že každé provedení má své plusy i mínusy ale jako masochista už mi to přijde jako hodně silné tvrzení..


Ahoj, jo, rekl sem to moc expresivne, Ale ja to vidim takhle... TN (ac uz dneska nejsou jak driv) ultra rychle preklopeni= minimalni odezva, dobre tak pro uplne profiligu hracu, otresny obraz.

Ips: az na drahe kusy, otresna cerna, slejvani detailu v tmave plose, o mnoho viditelnejsi problemy s podsvicenim, celkove vhodne asi jen na hrani, kde je plnobarevna plocha a zadna tma, pripadne video a foto edit

VA: v dnesni dobe, temer to stejne, co IPS, a krom gamutu a uhlu ze ktereho se na nej divas je proste lepsi, netrpi tak jako IPS, rychlej je jako ips...

Ale zase treba LG umi domrvit i VA panel na hranici IPS :D
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikkeline 27. 11. 2022 23:04

Potřebovala bych ten počítač prodat.
Poradí někdo, jak na to?
Od června nebyl puštěn, nic s ním dítě neudělalo.
Monitor si kdyžtak nechám.
Za jakoukoliv radu moc děkuji.
M.
Mikkeline
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikkeline 30. 11. 2022 02:59

Nikdo nic?
Já to ale myslím opravdu vážně.
Mikkeline
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 30. 11. 2022 07:54

když nevíme co jsi nakonec koupil těžko můžeme říct, jak to máš prodat.. dej to na aukro od koruny jako aukci a kupec se najde.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 11. 2022 17:40

:lol:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 11. 2022 17:50

To si kluk nechá koupit PC a pak ho ani nepustí? To je v dnešním světě snad i zázrak :) Cenu těžko říct, zkus 24k za samotnou bednu, třeba se někdo najde, zlevnit můžeš vždycky.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod LubosSulc 30. 11. 2022 18:17

Nebylo to spíš naopak, že nevěděl, kdy ho má vypnout? (když málem propadl)
LubosSulc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikkeline 30. 11. 2022 18:24

nevědel kdy vypnou a ještě já se k němu nesměla přiblížit, abych ho nepoškodila :-)
teď má houby
blb jeden
Mikkeline
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků