Nové PC - nákup v Itálii nebo v ČR?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 1. 2022 21:37

Ahoj, stěhuju se na pár let do Milána a protože mám komp z roku 2012 ještě s FX6300 a nechci s sebou tahat starej krám, přemýšlím kde nové PC koupit, jestli ještě v Čechách nebo až tam. Alza je bohužel jen v HU, DE a FR. Neznáte někdo nějaký italský obchod jako je tento, případně rovnou nevíte jestli je to levnější tady nebo tam? Chvilku pojedu na začátku na ntb, ale během chvilky bych to chtěl nějak postavit a koupit. Jedná se o normální domácí PC, internet, video, sem tam fotka, něco na bázi i3 atd. Karta by mi bohatě stačila současná RX 570.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2022 21:43

Kdy jedeš? Nebylo by lepší si to PC postavit tady a odvést si ho tam?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 1. 2022 21:44

Pokud tam budeš na pár let, nebylo by kvůli případným reklamacím naopak lepší nakoupit až tam?
Harman Kardon 6500 + WTX Microstreamer + Castle Acoustics MK Severn II
Yamaha RX-V765 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 1. 2022 21:46

To je právě to co řeším, jestli tady nebo až tam. Chtěl jsem se mrknout na ceny na nějakém shopu (nevím na jakém, který je v IT dobrý, nějakou místní alzu, alfu) a pokud by to +- stejně, tak asi tady, i když zase záruka atd... Obě varianty mají něco do sebe
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2022 21:51

Tak většinu věcí není problém poslat rovnou výrobci a jestli RAM poletí do Belgie z čech nebo Italie je přeci jedno...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 1. 2022 22:00

Co jsem teď rychle kouknul na nějaké jejich obchody (nejsou to teda asi žádné řetězce), tak i když budu brát euro za 25,-, tak to vychází u nich o pár stovek dráž:

https://www.technocity.it/cpu-am4/ - Ryzen 5 5600G 280 euro *25 = 7k, u nás za 6.4
https://syspack.com/configuratore.php - CORE i3 10100 149 euro *25 = 3.7k, u nás 2.9
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 1. 2022 22:20

Díky, to technocity vypadá zajímavě, proberu se tam tím. Asi mám jinej Google, furt mi to ukazovalo samý divný obchody, případně je problém mezi klávesnicí a židlí.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 9. 1. 2022 22:23

Napsal jsem do něj "italy computer shop", ale už jsem x-krát viděl, že stejný dotaz vrací v jiných prohlížečích, nemluvě o PC, různé výsledky.
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 1. 2022 22:28

Rika se tomu kůkýs ... edvertázynk profajl ... a vselijak jinak vznesene.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Šulin Hrozný 9. 1. 2022 23:22

Hodně bizardní dotaz ... má krám z roku 2012 ale ihned jak tam přijede tak honem honem musí mít novej PC ...
Šulin Hrozný
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 10. 1. 2022 13:25

Na tohle pouziti nevim jestli bych se i nespokojil jen s tim notebookem, prikoupil monitor, pripadne dock, pokud dany ntb umoznuje.

Ja se stehuju za dva tydny do zahranici taky, jedu jen s hp 840 g5, pc tam asi ani neplanuju, leda ze by mne prepadla touha hrat. Na bezne pouziti, vc.nejake te upravy (neprofi) fotek, mne nebapada, co by to nezvladlo, ten hw se spise flaka a na baterii pri kancelarske cinnosti ani nespousti vetracek (i5-8350, 16GB ram, m2 ssd).
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod pointops 10. 1. 2022 15:47

Až tam, vyzkoušeno za vás.

Prakticky si vzít s sebou NTB a full-size myš s podložkou + CZ klávesnici. Možná ještě USB hub, je-li doma. Na místě koupit nějaký hezký second-hand monitor. 16:10 nebo QHD, s repro lepší než bez.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod nevericitomas 10. 1. 2022 16:25

Tohle je neco jako Italska heureka.
https://www.idealo.it/spcat/3016/componenti-pc.html
nevericitomas
Junior

Odeslat příspěvekod kazatop 10. 1. 2022 19:31

luxus, to by šlo. Vezmu s sebou teda akorát ntb a monitor a zbytek se koupí na místě.

Díky, téma je možné uzavřít.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Bohovorka 14. 1. 2022 21:19

No já bych si vzal i nějakou tu CZ klávesnici asi :-), možná i více zabalil at mám do budoucna zálohu :-).
Bohovorka
Kolemjdoucí

Další stránka