Domácí nenáročné PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vorryy 16. 1. 2022 08:25

Po cca 11 letech je třeba obměnit domácí PC :-) Sice doteď stačilo, ale teď nedávno odešel monitor, a teď o vánocích mi už pro malou ani nešel načítat adventní kalendář na ČT Déčku. Mám v něm 3 HDD (250,320 a 1TB) a jeden
Ssd na systém 250 GB.Ale co jsem četl, tak kdybych z toho chtěl něco natahat, tak by se asi dal použít dok. Jinak se z toho nedá použít nic.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : není důležité, ale když to bude v obýváku, tak to nemusí být moc slyšet
UCEL PORIZENI SESTAVY : domácí PC, internet,občas filmy, takže nic náročného, takže asi grafika na desce
FINANCNI LIMIT : při dnešních cenách nemám vůbec páru, ale nástřel jestli by bylo možné cca 15000ks
OPERACNI SYSTEM:OS přidat
SESTAVITE SI PC SAMI : možná bych to dal, ale možná bych byl raději aby byl už komplet
BUDETE TAKTOVAT: ne
MONITOR :mám teď nedávno koupený 24
PERIFERIE: ne

Teď jde ještě o tobě jestli má smysl kupovat PC, jestli by na toto nestačil jen notebook připojený na monitor :-)

Díky
Naposledy upravil vorryy dne 16. 1. 2022 08:38, celkově upraveno 3
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 1. 2022 08:28

Vyuzijes tu prenosnost ntb?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorryy 16. 1. 2022 08:37

No nejspíš ně. Na to stačí mobil :-)
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 1. 2022 08:43

Predbezny navrh takhle:

15.161,- Kc


4C/8T, 16/3200 a 1TB NVMe, pricemz hlukove se bez problemu dostaneme na LowNoise.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorryy 16. 1. 2022 09:05

Koukám že tam jen 1 ssd 1Tb, takže by tam bylo volno, kdybych tam chtěl přidat HDD 1Tb co mám, že? A nebo ten ssd, ale hádám že by se tím asi zvýšila hlučnost. Akorát jsem se chtěl zeptat, když je něco z toho nedostupné, kde to pak seženeš.
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 1. 2022 09:16

Ja vse dostupne mam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorryy 16. 1. 2022 09:31

Ok, píši SZ
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 1. 2022 09:55

KineCZek píše:Ja vse dostupne mam.


Ještě nedávno ses tady dušoval, že žádný HW neprodáváš. :tleskani :hm :roll: :lol: :lol: :lol:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2022 11:48

Jako pokus o vtip asi ok, ovsem vysvetleni je, jak uz to casto byva, vyrazne prozaictejsi.

Alfa a Bohemka, ackoliv teoreticky jedna firma, maji dve (ac teoreticky sesynchronizovane) databaze. Ovsem v synchronizaci je chyba, diky niz je mozne toto: https://www.tsbohemia.cz/be-quiet-pure-power-11-300w_d312760.html versus toto: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450000000004PO7


Kdo by nechtel klikat do eshopu, nabidnu i obrazek:
skladem.PNG



Tentyz produkt, tataz firma. A opravdu nikoliv moje firma. Takze ano ... na seznamu z Alfy tak sice ten zdroj mozna nevypada, ale "mam ho dostupny". A dal ... ? :hm
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarešek 23. 1. 2022 11:59

Kucí, poslední dobou to mezi vámi lehce jiskří. Ale co se škádlívá, prý rádo se mívá.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 1. 2022 12:08

Jako pokus o odbočení taky dobrý. Víme jak to tady chodí...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 23. 1. 2022 18:52

Za chvíli tenhle problém nebudeš muset řešit..

E-shop Alfa.cz definitivně končí, plně jej nahradí T.S.Bohemia

Jen teda nevím, co bude s těmi odkazy zde na fóru a především PC sestavami.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2022 19:14

Az ta chvile nastane, vsechny odkazy na Alfa.cz zaniknou bez nahrady.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 1. 2022 19:51

To bude veeeelmi smutný den. :(
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků