LowBudget herní, pracovní PC pro GTX 1050 Ti

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2022 14:17

Zacnu jinde. Existuje ambice do toho nekdy dat grafiku rychlejsi, nez 1030/1650? Pokud ano, jakou tak asi? Uz 3060 je 200W karta. Nereference po OC zcela 1oo%. Tomu je nutno prizpusobit vyber CASE, chlazeni a zdroje. Ani jednoho jsem si nevsiml. Pokud takova ambice neexistuje, pokladejte tuhle otazku za irelevantni.

Druha otazka pak je, zda je predpoklad 24/7 behu. Resp. kolik h tydne to asi tak pobezi. Dle toho uvazime, zda ma ci nema smysl resit 6,5% rozdil v efektivite* u 50W idle spotreby. I pri 4h denne prehravani filmu ci brouzdani na webu + 2h denne hrani to i pri cene 7Kc za 1kWh vychazi s tou 1050 do 55Kc za jeden rok.

Priplatil bych za tissi chlazeni, vzdusnejsi skrin ... nebo pokud by byly penize navic, klidne i za rychlejsi ci vetsi SSD.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_6 ... RW016BBL01



* Rozdil mezi Bronze a Platinum je 7% v idle a 6% v zatezi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 22. 1. 2022 22:47

Děkuji za návrh.

Na rychlou grafiku mi možná zbydou jen ambice, ale ne finance. :) Takže není třeba řešit. Ta GTX 1050 mi musí vydržet několik let.

Jinak 24/7 běh opravdu neplánuji. Musím někdy pracovat a na to mám služební notebooky. A těžba není v plánu.
Bude běžet ty 4h/den a o víkendu i těch 12h/den. Takže nic náročného, si myslím. Můj aktuální starý PC to dával i na tom nejhorším Fortron zdroji, které tu byly kdysi v nemilosti. :D
OS
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2022 23:28

BlueStorm dvojka? Nevěřím. :D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 22. 1. 2022 23:42

Tak to už nevím, tehdy jsem si kupoval nějakou sestavu z doporučených, které tu byly od Tebe vypsané. Jen zdroj tehdy neměli v e-shopu, tak jsem vzal nějaký levný. A zřejmě to byl nějaký Fortron. Později jsem zjistil ,že to nebyla úplně doporučovaná verze. :)
OS
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2022 00:06

No jo. Doporučené teď nedělám kvůli cenám grafik. Zrovna před krizí jsem chtěl udělat obnovu. Třeba jednou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 23. 1. 2022 08:35

Tak možná by stálo za to obnovit aspoň ty sestavy bez grafik (na normální práci intel/amd) a nějakou lepší sestavu s tím že se tam musí dodat grafika.

A pak na ně odkazovat s tím že pro konkrétní požadavky tam třeba dodat tu a tu grafiku, nebo ten a ten SSD atd.....

Prostě aby tam byl aspoň nějaký použitelný základ......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků