Herné PC / Classic / 20 000,- / Bez Graf. karty

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krais 25. 5. 2022 12:55

Zdravím!
Moje súčasné PC som poskladal s vašou pomocou, preto znova sa obraciam na vás pre rady s novou zostavou :)


POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : Classic

UCEL PORIZENI SESTAVY: Hry - Aktuálne aktívne: World of Tanks, COD Warzone, Second Life

FINANCNI LIMIT : 20 000 CZK / 800 EUR - ktorý sa v prípade potreby môže mierne navýšiť

OPERACNI SYSTEM - Mimo rozpočtu WIN 10 Home 64 bit

SESTAVITE SI PC SAMI? : PC si poskladám sám

BUDETE TAKTOVAT? : Nie

MONITOR + JEHO ROZLISENI? : Monitor mám 24" 1920 x 1080 60Hz, do budúcna plánovaná výmena na 27" 1440p 144Hz+

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? : Len PC skrinku


Môj predbežný nástrel vyzerá takto: 19.300,- KČ


Rád by som už vymenil základ mojej prehistorickej zostavy s procesorom I5-2500K a DDR3 RAM
PC by som chcel bez novej grafickej karty, zatiaľ by do nej išla moja súčasná MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
S novou kartou by som počkal, kým budeme mať viac info o novej sérii kariet RTX 4060 / AMD alternatíva. Pokiaľ by však bola situácia s dostupnosťou/cenou opäť žalostná, v tom prípade by som dokúpil RTX 3060 Ti/RTX 3070

Zdroj: Predbežne som si vybral 600W zdroj, no nie som si istý či by nebolo vhodnejšie tam dať silnejší 650/700 W kvôli rezerve do budúcna. Zatiaľ sa veľa nevie o spotrebe strednej triedy grafických kariet budúcej generácie, no nerád by som išiel do GK so sportrebou nad 250W, skôr by som sa držal bližšie k 200W. No jedna vec je čo by som bol rád, druhá vec bude realita.

Procesor: Vybral som si 12400F, grafickú časť nepotrebujem, mám záložnú starú grafickú kartu pre prípad problému so súčasnou, a ešte aj laptop pre prípad núdze. Často sa tu odporúča aj I5-12500 ktorá je ak dobre viem o 100 MHz rýhchlejšia, oplatila by sa aj v prípade nepotrebnej grafickej časti?

PC SKRINKA: Ako sledujem najčastejšie doporučujete skrinky Fractal, ja som si vybral lacnejšiu Silentium. Nepotrpím si nejak extra ani na dizajne ani na extra robustnej konštrukcii, ale privítam vaše pripomienky.

VENTILÁTORY: Nie som si istý v ich počte a umiestnení. Či si vybrať verziu 2 predné + 1 zadný + 1 horný, alebo 3 predné + 1 zadný + 2 horné. Predbežne som do košíka dal druhú variantu 6ks

SSD/HDD: Privítam vaše pripomienky k vybranému Kingstonu KC3000 1TB ktorý by som využil pre systém a aktívne hrané hry, na nekompetitívne single playerovky by som použil súčasný Patriot Burst 480GB 2,5'' SSD, a súčasný platňový 2TB HDD na dáta.

Prepáčte za trocha viac textu. Vopred ďakujem za váš čas, čakám na vaše postrehy a pripomienky...
krais
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2022 14:58

Nevidím nejmenší problém. Fakt ani jeden. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krais 25. 5. 2022 15:52

To som rád, inšpiroval som sa aj z tvojich odporúčaní :)
Zaujímal by ma tvoj názor ohľadne výkonu zdroja. Nebola by lepšia voľba niektorý z týchto?
be quiet! Pure Power 11 FM 650W BN318 alebo be quiet! Pure Power 11 700W BN295
krais
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 25. 5. 2022 16:13

A co Seasonic FOCUS GX-750 Gold /10 roků
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 5. 2022 19:36

Seasonic je sázka na jistotu. Teda, ne že by ty dva byly špatný, ale... :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krais 26. 5. 2022 12:21

Ešte ma napadlo že vybrané ventilátory P12 Silent v počte 6ks asi nebudú dobré. Ako pozerám tieto by sa mali všetky samostatne zapájať na základnú dosku, nedajú sa jeden do druhého. Opravte ma prosím ak sa mýlim.
krais
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 5. 2022 13:45

To řeší standardní vláček.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krais 26. 5. 2022 14:29

Čo znamená "standardní vláček" ?
krais
Junior


Odeslat příspěvekod krais 26. 5. 2022 20:24

Ďakujem za objasnenie, nebol som si istý čo znamená terminológia vláček :)
Čím viac o tom čítam/uvažujem, tým viac som už zmätený :D
Takže dať tam 6x P12 Silent a použiť napr. 3x rozdvojka ventilátoru
Alebo radšej ísť do 6x PWM verzie, kde sa nemusia použiť dodatočné káble, ale sa dajú priamo spojiť?
A napadá ma ešte tretia varianta, použiť len 4 ventilátory a každý samostatne zapojiť na dosku?
krais
Junior

Odeslat příspěvekod dodiken 27. 5. 2022 04:52

Zober PWM, vedia točiť menšie otáčky a v tej Gigabyte SIV apke si to vieš pekne nastaviť, že ktorý vetrák, podľak ktorej teploty sa má regulovať.
V BIOSe ale zmeň metódu regulácie z Auto na PWM. Vieš tam v podtate regulovať 6 ventilátorov.
Přílohy
SIV.jpg
Define R4, Corsair RM 550x, Gigabyte B660 Gaming X, i5-12500 - Fortis 5, ASUS RTX 4070 DUAL, Kingston Fury 2*16GB-3600MHz, Kingston KC 2500 1TB, CT1000MX500, WD1003FZEX, WD20EZBX, SyncMaster 2494LW, Icon uDAC v 2, SHP8900, Tascam VL-A5
dodiken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 5. 2022 08:12

Pokud už, tak PST.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krais 27. 5. 2022 14:24

Takže výsledná zostava by vypadala takto:

Nové komponenty:
Intel Core i5-12400F
ARCTIC Freezer i35
GIGABYTE B660 GAMING X DDR4
Kingston Fury Beast DIMM DDR4 16GB 3200MHz (2x 8GB)
Kingston SSD KC3000 M.2 1TB
be quiet! Pure Power 11 FM 650W
SilentiumPC Signum SG1
ARCTIC P12 PWM PST (6x)


Komponenty použizé zo súčasnej zostavy:
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G (dočasne)
Patriot Burst 480GB 2,5'' SSD
Seagate 2TB HDD 3,5"


Zmeny oproti originálnej zostavy: zdroj modulárny 650W a vetráky na typ PWM PST
Veľmi pekne ďakujem každému za rady a pripomienky :-)
krais
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 5. 2022 15:15

nz
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krais 28. 5. 2022 08:53

Ešte sa k vám vraciam, dúfam že ma nevyhodíte už :)

Narazil som na jednu recenziu ohľadne mnou vybraného zdroja be quiet! Pure Power 11 FM 650W, kde si posvietili na vnútorné komponenty a nedostal pochvalu (skôr naopak) kvôli použitým 85 °C kapacitorom.
Nejak ma to teraz odradilo. Rozmýšľam že si zvýšim rozpočet na kvalitnejší zdroj.

Veľmi dobre vyzerajú vami doporučené zdroje Seasonic Focus GX, no nejak viac sa prikláňam k zdroju Corsair RM650. Dúfam že tento už nemá žiadne veľké muchy, keď aj výrobca tam dáva 10 ročnú záruku.
krais
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků