názor na sestavu

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod standyx 13. 6. 2022 15:10

zdravím, chtěl bych poprosit o názor, zda by tato sestava byla vyvážená a vhodná, PC mám pro hraní her, fullHD by mělo být samozřejmostí. Cenovou představu jsem měl kolem 30 tisíc.
děkuji moc

https://www.czc.cz/335812,330899,294814 ... 11245/kody
standyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 6. 2022 15:12

Za mne úplně jinak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod standyx 13. 6. 2022 16:00

tak každý může mít samozřejmě svou představu, ale pomohlo by mi, kdybych věděl přesněji, co je špatně :)
standyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 6. 2022 16:08

Vydrží to, až budu u počítače?

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod standyx 13. 6. 2022 16:09

to bezpochyby vydrží, děkuji :)
standyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haens 13. 6. 2022 20:59

zbytečně drahá deska + chladič, malý disk, grafiku to chce aspoň 6600XT (výkon vyšší min- o 25 % a stojí jen o 1000 Kč více), chlazení skříně to chce vylepšit.

já osobně bych si za 30 tisíc koupil něco takového - je to teda AMD, protože intel moc nemusím, ale výkon bude +- stejný, tak proč ne (deska je použitá, nová stojí případně o 600 Kč víc). a pokud koupíš licenci na Windows z druhé ruky, tak můžeš ještě přitvrdit u disku nebo u ram.
https://www.czc.cz/341758,303982b5,3303 ... 47352/kody

PS: schválně jsem tam dal věci s RGB, když už máš tu průhlednou skříň, tak ať to pěkně svítí :-D
haens
Junior

Odeslat příspěvekod standyx 13. 6. 2022 21:31

děkuji za reakci, měl jsem právě trochu pocit, že je to v některých směrech nevyrovnané, tak jsem chtěl ještě názor někoho, kdo se vyzná :)
každopádně, taky jsem uvažoval o AMD, ale třeba na Tom`s hardware byl na prvním místě v hodnocení uveden právě ten mnou vybraný i5 core.. Současnou sestavu mám také postavenu na i5 (tuším 5.generace). Paměť jsem dal 32 GB, 16 mám teď.
S tou grafickou kartou asi budu souhlasit, i když pro mě není mentálně jednoduché zpracovat, že je za cenu blížící se spíše dřívějšímu high-endu. (ale ano, vím o problému s grafikami v posledních letech..)
standyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 6. 2022 07:25

Nejlepsiho pomeru ceny a herniho vykonu dosahneme pouzitim noveho Radeonu RX 6650XT. Jde o jednu z letosnich novinek ... a ackoliv jde zatim jen o refresh (pred)lonskych modelu, pozornost si rozhodne zaslouzi.

30.258,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkazy na kosik otevirat vzdy v novem anonymnim okne prohlizece. Eshop uz o teto chybe sice vi od 03/2022, ale stale ji neopravil. IT oddeleni pry na oprave od te doby stale pracuje. Diky za pochopeni.

Krom vyborneho vykonu ve sve cenove relaci Ti tahle sestava nabidne vysokou uroven kvality, skvelou vybavu a vybornou rozsiritelnost. Nemluve o sympaticke hlucnosti, nebo treba prodlouzene zaruce u vetsiny komponent.

Uloziste jsem volil 0,5TB SSD + 2TB HDD, v jehoz pripade jde snad o jediny tichy 3,5" model na soucasnem trhu. Samozrejme mas moznost HDD vyradit a bez priplatku osadit 1TB model zvoleneho Samsung SSD. I v te 1TB kapacite smele doporucim Samsung 980.

Pokud vsak nemas zadny dalsi disk, spise bych doporucil zustat u vyse navrzene konfigurace dvou ulozist. Hry a data doporucuji drzet na fyzicky jinem disku, nez system. Konecne slovo vsak mas Ty jako investor.

Na RGB blikatka jsem zadny extra zretel nebral, u takto nizkych rozpoctu jde o bytecnou investici, ktera omezuje herni vykon. Davam zkratka prednost vykonnemu a kvalitnimu neblikajicimu pred slabsim ci mene kvalitnim, ale blikajicim strojem. S tim, ze rozpoctove se uz tak pohybuji na hrane.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod standyx 14. 6. 2022 08:38

Moc děkuji za odpověď!
Druhý disk bych chtěl přenést že stávající sestavy, kde mám jako sekundární 1 TB SDD. A pravda blikátka nepotřebuji, s tím počítám. :) každopádně velmi inspirativní sestava, díky.

-- 14. 6. 2022 08:41 --

Akorát také vidím, že RAM je 16 GB. Mám to brát tak, že 32 je zbytečně mnoho a nevyužiji je?
standyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 6. 2022 09:20

Na fullHD hrani je 16GB vice nez dostacujicich. A pridat muzes kdykoliv.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 6. 2022 10:39

Já myslím, že "kdykoliv" je právě teď do 16.6.
https://www.tsbohemia.cz/kingston-fury- ... 82657.html
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod standyx 14. 6. 2022 10:59

dobře, děkuji moc za doporučení, pomohli jste mi :)
standyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haens 14. 6. 2022 11:34

ta 6650XT za 13 tisíc je špatná volba. za příplatek 2000 dostaneš výkon jen o pár procent vyšší, zato ale o dost větší spotřebu. a co se týče výkonu, tak po přetaktování 6600XT jsi na tom prakticky stejně, takže není žádný důvod ji kupovat. ta 6600XT na Czc nemá v tuto chvíli asi konkurenci.

a pokud to má být na hry, tak ty jedině na SSD, na HDD určitě ne.

ty RGB si ještě dobře rozmysli. já si taky kdysi myslel, že je to zbytečnost, ale po nedávném upgradu GK jsem dost litoval, že jsem nevzal skříň s průhlednou bočnicí :-/ ono to dokáže být fakt pěkný.
haens
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 6. 2022 07:14

KineCZek píše:Na fullHD hrani je 16GB vice nez dostacujicich. A pridat muzes kdykoliv.

Tady si dovolím trošku oponovat - nebo spíš jen doplnit. Třeba takovej WarZone, kterej teda umírá, ale tam je 16GB na hraně. Pokud člověk zapne hru a nechce vypínat prohlížeč a všechno nepotřebný... Potom modovaný GTA V, nebo obávaný MS Flight Simulator, tam je rozdíl v FPS znatelný.

Problém je, že 16GB je "málo" a 32GB je už zbytečně moc. Já jen, že bych to takhle negeneralizoval v dnešní době. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 6. 2022 09:07

Presne od toho jsou vyjimky ... uz davni predkove k tomu mivali takove porekadlo.

Na druhou stranu toto budou (nikoliv pro nas konkretni pripad) resit "liche" moduly od Samsungu, ktere umozni "1.5x" nasobek kapacity. Tzn. prijdou 12/24GB moduly a 24GB RAM tim padem bude vcetne dual channel pristupu se 2ks 12GB modulu.

Toto umozni 24bit EUV DDR5 od Samsungu, ktere by se mely "brzy" objevit na trhu. Osobne si ovsem pod "brzy" predstavuji Q1/2024.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN