Herní PC, potřeboval bych zkontrolovat sestavu

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gallantic 7. 8. 2022 14:51

Zdravím,
chtěl bych poprosit odborníka o zkontrolování úplně nové PC sestavy zda je všechno v pořádku a pasuje to. Budu rád za každou odpověď
Sestava zde:
Procesor - Intel Core i5-12400F
Chladič procesoru - SilentiumPC Fera 5 ARGB
Základní deska - ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI D4 (DDR4) - Intel B660
PC skříň - MSI MAG FORGE 100M, sklo, černá
Grafická karta - GIGABYTE GeForce RTX 3070 EAGLE OC 8G ver. 2.0 LHR, 8GB GDDR6
Operační paměť (RAM) - Kingston Fury Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3200 CL16
Pevný disk - Samsung SSD 980, M.2 - 1TB
Zdroj - Seasonic G12 GC - 750W
A samozřejmě Windows 11 home

Díky předem :D
Gallantic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2022 21:51

Cenový limit? Moc se mi to nelíbí.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 8. 2022 10:14

Mně to líbí dost, jen bedna a zdroj, nevešla by se cenově jiná? A nevyšlo by to o fous levněji na AMD? Ceny u nich ted dost padají.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2022 11:17

Fera ARGB spatne hluk a cena. U desky bych umel tez vybrat lepsi alternativu. Grafika, pokud neni v planu vymena chlazeni, je primo na spunty do usi. Zdroj tez nebude v zatezi z nejtissich, cenu nezname.

Takze vlastne ok je jenom Windows, SSD a procesor s pametmi. To sorry, ale "libi dost" by u mne neproslo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 8. 2022 14:37

Jo, ty to řešíš z hlediska hluku, já výkonu, to je pak jasný, že se neshodnem. Já posuzuju spíš vyváženost tý sestavy po stránce výkonu a tam to hlavu a patu má, nemyslíš?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2022 16:16

Ja treba kartu soudim z hlediska powerlimitu, z hlediska kapacity chladice ... protoze to ma primy vliv na vykon. A ano, i z hlediska hlucnosti.

Laickym pohledem to jiste slo vybrat i hur. To ovsem neznamena, ze nutne musim propuknout v jasot. 8-P
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 8. 2022 17:29

Chápu, na mě to působí vyváženě a po výkonnostní stránce (grafika + procesor) je ok.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2022 18:59

O tom se nikdo nepřel. Ale komponenty (konkrétní modely) bych vybral jinak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gallantic 8. 8. 2022 20:13

Díky za odpovědi, dokázal by si mi prosím vybrat a sepsat konkrétní komponenty na celou sestavu jak bys to sestavil ty do 40 000kč?
Prostě herní mašinu nějak aby mi to utáhlo fakt všechno včetně streamování
Gallantic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 8. 2022 08:12

40 002,- Kč

Nutno otevřít v anonymním okně.

5x P12 do skříně, 2x P12 na GPU (není nutno a dá se vynechat), dál jde "ušetřit" 60 kč za RAM bez RGB... Ale v ceně jsme.

A je to tišší a výkonnější jak to co jsi sem poslal prvnně.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 8. 2022 09:13

Koleguv navrh je v principu opravdu mnohem lepsi, nez to, co jsi mel vypsano nahore. Pokud bys byl fanouskem aRGB podsviceni, pripravil jsem jeste alternativni navrh, vlastne uz jen lehkou upravu. Skrin s tvrzenym sklem (Focus, jakkoliv neni vubec zly, ma jen plexi) a podsvicene ventilatory.


39.891,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece. Eshop uz o chybe vi, na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.


Ano, v kosiku nemam licenci, ale tu lze sehnat vyhodneji i 1oo% legalne. Ja napriklad mam pristup k DOEM licencim za prijatelnejsi ceny (zavisle od konfigurace PC). Kolegove resi licence po svem, ale urcite se shodneme na tom, ze plnou cenu by platil jen blazen.


Na zaver jeste jedna mala poznamka (hlavne pro tazatele): Pokud ma spolehlive fungovat synchronizace podsviceni, je vice nez vhodne, aby byla graficka karta a zakladni deska od tehoz vyrobce. My s kolegou se toho drzime, ale Tvuj puvodni navrh se tohoto doporuceni nedrzel. (Ale grafika Eagle neni podsvicena, takze to nicemu nevadilo.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků