Upgrade nebo nový nákup

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz


Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 8. 2022 09:45

Jako malí kluci ... :pozor :lol:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 8. 2022 11:08

Python.p píše:
Kdybychom to chtěli úplně košér, tak záleží, jestli ta digitální verze je OEM:DM nebo Retail. OEM:DM je nepřenosná, Retail přenosná. Já mám OEM: DM a po roce a půl jsem měnil základní desku, volal jsem si přímo do Microsoftu, jestli to bude po právní stránce v pořádku. Pán řekl, že jo, že výměna desky neznamená výměnu celého počítače, takže to bude cajk, i když jsem mu několikrát zdůraznil, že nemám přenositelnou verzi, ale OEM a OEM se ve verzi DM váže na základní desku.


A co jsem ti několikrát říkal... Řešíš to úplně zbytečně moc.

A ještě ta tvoje poslední věta.

a jelikož už jste W10 jednou zaplatil, 100% legálností bych se netrápil, Microsoft už zaplaceno dostal.


Takže prodej klíču za kilo na netu je tím pádem podle tebe cajk. Bo MS už zaplaceno dostal. :P


Jen jsem akurátní. A až bude upgradeovat příště, myšleno po tomhle vašem návrhu, třeba už to přes MS účet neprotlačí, co vy víte (protože třeba omezený počet aktivací při výměně základní desky).
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 8. 2022 11:17

Tak koupí za kilo licenci a je to.

BTW: jak jsme se onehdá bavili o té zvukovce, tak klidně napiš, aktuálně mám DragonFly volnou a klidně ti ju půjčím na vyzkoušení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 8. 2022 14:49

Díky, už jsem to nějak zpacifikoval přes softwarový ekvalizér.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků