LN nebo classic, herní, občas kancelářská práce 40000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepavosum 5. 2. 2023 22:42

Dobrý den,

prosím o pomoc se sestavou, pročetl jsem tady spoustu návrhů na sestavy, ale stejně jsem to sám nedal dohromady.

FINANCNI LIMIT: 40 000 Kč do limitu prosím zahrnout jeden 27" monitor. (s limitem se dá trošku hýbat nahoru, dolů)

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN nebo classic, ale není to tak zásadní, abych měl brát o dost dražší kusy kvůli LN.
UCEL PORIZENI SESTAVY: hlavně na hry 80% ; internet, kancelářská práce 20%
OPERACNI SYSTEM: Mám - Windows 11
SESTAVITE SI PC SAMI: Tady si nejsem jistý, jestli to zvládnu - možná bych využil služby někoho tady z fóra.
BUDETE TAKTOVAT: nemám to v plánu
MONITOR: jeden 27" - příští měsíc plánují přikoupit ještě druhý monitor (do ceny zahrnout jenom jeden)
PERIFERIE: Vše mám
prosím ať sestava moc nebliká

Zkusil jsem to postavit sám, zejména z diskuzí tady a nebo srovnávání na benchmarku.

Procesor: AMD Ryzen 5 7600X nebo AMD Ryzen 7 5700X
Grafika: Sapphire Radeon RX 6750 XT NITRO nebo RTX 3070 či 3060
Chladič: ARCTIC P12 Silent (6x), ARCTIC Freezer A35, ARCTIC F9 PWM PST Black (nevím kde je všechny dám :) )
Deska: nevím vůbec
RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black 1Gx8
Disky: Kingston NV2 2TB a Kingston KC3000 NVMe 512GB
Zdroj: Seasonic Focus 750 Gold Semi-modular nebo 850
Skříň: nevím
Monitor: taky nevím nějaký kvalitný 27"

ale budu rád, když mi postavíte něco vašeho, nehledě na to co jsem napsal, protože vůbec nevím jestli to jde k sobě.

Předem moc děkuji a přeji pěkný večer.
pepavosum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2023 07:31

Kolik je "trosku" hybat? Pokud totiz ma byt v cene jeste i herni monitor, je 40k na tichy herni sroj opravdu zalostne malo.

46.253,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.


i5 13500 (14C/20T )
32/3600
3070
1TB+2TB


Po odbornem odladeni pujde o LowNoise sestavu.

Cena je, jaka je ... tak jen doufam, ze cca 15% navyseni jeste lze klasifikovat jako "trosku hybat". Zlevnit navrh samozrejme lze, ovsem nikoliv bez vlivu na vykonove parametry. Nize uvedu jeste jeden priklad. Pozorne ale cti poznamku, diky.


43.964,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.


Kostra sestavy zustava stejna, jen jsem to prehodil na AM4 platformu, protoze to s 5700X vyjde levneji. Ale ano, ta mince ma i onu povestnou druhou stranu. Totiz s 5700X pujde o vykonove slabsi pocitac.

I zde plati, ze po odbornem odladeni pujde o LowNoise stroj.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepavosum 6. 2. 2023 14:18

Děkuji, je možné doporučit jinou skříň? Jelikož tato je všude vyprodaná a naskladnění za 90 dní.
pepavosum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2023 15:05

Ja mam aktualne nekolik kusu k dispozici, staci napsat soukromou zpravu. Pripadne lze zamenit za Fractal Define 7, Fractal Meshify 2. Nikoliv mini, nikoliv XL, nikoliv compact.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků