Zhodnocení sestavy a rady

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod jirin 15. 7. 2005 18:03

Zdravim,
vybiram nove pc s cenou zhruba do 20 000,-
vybral jsem nasledovne:

Procesor:
AMD Athlon 64 3000+ BOX, 939 - 4970,- (4130,- bDPH)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29483

Základní deska:
Gigabyte GA-K8N Ultra-9 - nForce4 Ultra - 3700,- (3138,- bDPH)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31029

HDD:
Western Digital Caviar XL WD2000JS - 200GB SATA II - 3320,- (2790,- bDPH)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31757

RAM:
Corsair DIMM 512MB DDR 400MHz CL2.5 - 1565,- (1315,-bDPH)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26397

Grafika:
Asus Extreme N6600 TOP/TD 128MB, PCI-E - 4000,- (3400,- bDPH)
http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... 44F65.html

Skřín + zdroj:
Prakticky jakákoli s předním výstupem zvuku a USB. Cena okolo 1000Kč.
Zdroj odpovídající sestavě - značku Fortron, cenu co možná nejnižší

+FDD

DVD RW:
NEC ND3520A OEM - DVD-R/+R, DualLayer - 1308,- (1100,- bDPH)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30252

Myslim, ze by to mohlo byt ok, ale nevim, zda je vyhodnejsi pouzit Winchester nebo Venice?

A take si nejsem moc jisty v te graficke karte, ale ohlasy jsou an ni celkem slusne, ale jak rikam nevim, cnea by mela byt pripadne okolo tech 4000. Je tato dobra? Pripadne, jakou byste doporucili "do zalohy" ?.)

//adams: přesun do sekce PC sestavy
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 15. 7. 2005 19:15

CPU vem 3200+
desku DFI
HDD Hitachi
RAM ok
grafika ok
case kolem 3000kč CHieftec 410W. na pixlou za litr pro tuhle sestavu klidne zapomen. 350W fortron ti to tahat nebude a v mizerne skrini se budes jenom vztekat.
DVD-ok

a jadro Venice.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 15. 7. 2005 19:56

Fortron 350W to bude tahat uplně bez problémů, reálný odběr nejspíš nepřekročí 250W, takže možná by to ustál i 300W Fortron.

400W zdroj by měl smysl při SLI grafice a nebo RAIDovém poli. Case za 1000 Kč je v pohodě, jen si musí zkontrolovat proudění vzduchu.

S jádrem venice souhlasím :-)
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 15. 7. 2005 20:02

a to si myslis nebo si to nekde cetl nebo to mas doma?

kamosovi nedavno podobna sestava rozpustila 350W AOpen (=ty lepsi Fortrony) a 350W levny fortron v case za litr a pul nedava casto ani sestavy s A64 a K8T880. Case za litr ma i spoustu dalsich nevyhod, mekke plechy, vibrace, kazdou chvili se o neco riznes, mizerne montaze mechanik atd atd atd... blbe resene pozice na vetracky... a vypada to tak hnusne...!!!

nesmysl je naopak obycejne RAIDove pole (0 a 1), kdyz uz sme u toho.
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JakubL 15. 7. 2005 20:52

Já mám tuhle grafiku a kupoval jsem si ji proto, že je to 6600 s 2ns Samsung pamětma jako u GT verze, takže má jen nižší takty, které v pohodě zvýšíš. Jen si dej pozor na chladič. Ten co tam je je nějaký pseudoměděný *****. Ja si teď budu kupovat Zalman VF700-ALCu. Prej tam jde i s těmi pasivy na pamětech. Ke zdroji - mě podobná sestava (podpis) maká i s Venice i s Fortronem 350W v pohodě. Navíc Winchester se už i blbě shání.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 15. 7. 2005 21:04

Souhlasím s Icebosem:

CPU: 3000+ nebo 3200+ Venice (modli se aby to byl 1,35V) winchestr už opravdu nee....

Desku jedině DFI lan Party Nfroce4Ultra-D je dražší ale kvalitou výbavou i výkonem uplně někde jinde ...prostě best of ...vyplatí se připlatit....

HDD: určitě Samsung nebo Hitachi SATAII

Ram: ok ..třeba ale doufám že 2x512MB !?

Grafika: OK

zdroj a case : nechápu proč si lidi zvylky šetřit na nejdůležitější komponentě PC která může odrovnat celej HW! krom toho nevybíráme zdroj tak aby to jen tak tak uživil ale tak aby měl dostetčnou rezervu a byl bezpečný což nesplňuje nejlevnější forton ani omylem ...nedoporučuji šetřit!

Jistota je Chieftec s 410W zdrojem !
nebo je varianta levicom 450W x-alien za 1650,- a nějaká case ...

DVD:ok
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubL 15. 7. 2005 21:43

Jo jasně. Byla by blbost nevzít si SATA II disk i když to vlasně není vůbec poznat. Ale cenově to je skoro stejný a když to umí deska - tak proč ne?
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 15. 7. 2005 21:58

http://eshop.bscom.cz/DetailPage.asp?DP ... d=18842915

iceboss: tenhle zdroj by to uz utah? jak tak koukam je to nejvykonejsi tichy (12cm fan) zdroj od fortronu, pak uz sou ty s klasikou dozadu ven... :-/
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
Junior

Odeslat příspěvekod jamjes 15. 7. 2005 22:31

Za půl roku si tyto rady přečti znovu. Jako bych tě slyšel. Já vůl, dal jsem do toho dvacet litrů a dneska to můžu prodat tak za pět. To budou stát A64 jako dneska LE Semprony. Za řeč budou stát Opterony a HE budou čtyřjádrový bůhvíjaký cpůčka. Četl sis vývojový plán nVidie? Už je tu nová 7800 a ta to opět všechno pohřbí, jako intel svým PCI-E pohřbil desky s AGP.
Hlavně se zaměř na svý skutečný potřeby. Není nic horšího, když do toho vložíš takovej balík (nebo tvůj tatík) a nakonec se budeš rozplývat nad tím jak hezky to umí přehrávat filmy...
Myslím to vážně. Mám s tím vlastní zkušenosti. Skládám komply a fascinuje mě, když si někdo nechá poskládat kompl za 20tisíc a pak jen surfuje na netu, nebo hraje nějaký NFSU II v defaultním nastavení a je z toho hotovej.
jamjes
Junior

Odeslat příspěvekod jirin 15. 7. 2005 22:53

Diky vsem za rady, o tom zdroji s case popremyslim, ale stejne asi koupim Eurocase, jsou sice levne ale pro studenta...:-)

Jinak nechci mit ten PC jen na hry a net, ale hlavne se zabyvam programovanim a chchi vice, tkaze ho mozna vyuziji i vice.

Mimo to take fusuji do grafiky...
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 15. 7. 2005 23:07

jirin píše:
Jinak nechci mit ten PC jen na hry a net, ale hlavne se zabyvam programovanim a chchi vice, tkaze ho mozna vyuziji i vice.

Mimo to take fusuji do grafiky...

ja taky :);)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod David Jaša 15. 7. 2005 23:07

ICEBOSS píše:nesmysl je naopak obycejne RAIDove pole (0 a 1), kdyz uz sme u toho.

Co je podle tebe na RAID 1 nesmyslného?
David Jaša
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 15. 7. 2005 23:08

jamjes píše:Za půl roku si tyto rady přečti znovu. Jako bych tě slyšel. Já vůl, dal jsem do toho dvacet litrů a dneska to můžu prodat tak za pět. To budou stát A64 jako dneska LE Semprony. Za řeč budou stát Opterony a HE budou čtyřjádrový bůhvíjaký cpůčka. Četl sis vývojový plán nVidie? Už je tu nová 7800 a ta to opět všechno pohřbí, jako intel svým PCI-E pohřbil desky s AGP.
Hlavně se zaměř na svý skutečný potřeby. Není nic horšího, když do toho vložíš takovej balík (nebo tvůj tatík) a nakonec se budeš rozplývat nad tím jak hezky to umí přehrávat filmy...
Myslím to vážně. Mám s tím vlastní zkušenosti. Skládám komply a fascinuje mě, když si někdo nechá poskládat kompl za 20tisíc a pak jen surfuje na netu, nebo hraje nějaký NFSU II v defaultním nastavení a je z toho hotovej.n/quote]

ehm s tímto přístupem bychom měli doma ještě x386
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 15. 7. 2005 23:09

---> ondratel <--- píše:http://eshop.bscom.cz/DetailPage.asp?DPG=52134&CatId=18842915

iceboss: tenhle zdroj by to uz utah? jak tak koukam je to nejvykonejsi tichy (12cm fan) zdroj od fortronu, pak uz sou ty s klasikou dozadu ven... :-/

ten je uplně zcestnej za tu připlať si 300,- a máš Fortona 500W 24pin rozdělený větve prostě super zdroj ...
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 16. 7. 2005 06:41

David Jaša";[quote="ICEBOSS píše:nesmysl je naopak obycejne RAIDove pole (0 a 1), kdyz uz sme u toho.

Co je podle tebe na RAID 1 nesmyslného??/quote]
sezere to 1 disk a zadny vykon navic :-/ Navic ty radice na desakch nestoji za moc. Vsechno to oddre CPU. kdyz uz raid, tak 5 na poradnym radici.

DigitalDooM píše:
---> ondratel <--- píše:http://eshop.bscom.cz/DetailPage.asp?DPG=52134&CatId=18842915

ten je uplně zcestnej za tu připlať si 300,- a máš Fortona 500W 24pin rozdělený větve prostě super zdroj ...z/quote]

naprosty souhlas :))) Aspon ti pak pri upgradu neco zustane :))
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 16. 7. 2005 10:58

Sestava: Gigabyte K8NF-9, A64 Venice 3000+ RAM512MB, grafika ASUS AX300, 1x IDE HDD 80 GB Hitachi ATA133.

A teď to zajímavé:
Počítač v klidu (pouze brouzdám): odběr 48W (120W včetně CRT monitoru),
Zatížím CPU (CPU-burn-in): 85 W (153W včetně CRT)
CPU v klidu a spustím defragmentaci disku: 55W (tj. defragmentující HDD mi to zvedne o max. 7W)

Takže teoreticky při maximálním zatížení CPU i HDD bych dosáhl maximálně 85W + 7W = 92 W. Takže cca 100W.

Uvažuji-li, že je rozumné z 300W zdroje tahat max 80% jeho výkonu, tj. 240W, tak mám rezervu cca 140W.

Takže na pořádnou grafiku a DVD-ROM, kterou uvažoval tazatel mám s 300W zdrojem rezervu cca 140 W.

Tak a teď mi vysvětlete, proč by tazateli neměl stačit 350W zdroj. :!: :!: :!:

----------------------------------------
K naměřeným hodnotám podotýkám:
1. UPSka měří odběr před zdrojem, který má cca 80% účinnost.
2. Přesnost měření odběru UPSkou je samozřejmě neznámá, ale věřím, že firma APC ví co dělá, takže do tolerance +/- 20W se to snad vejde.
2. CD-ROM nemám.
3. Pro srovnání PC s Duronem@1GHz + CD-ROM+2x HDD+ 512MB RAM + nějaká obyč grafika bral bez monitoru cca 100 W.
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 16. 7. 2005 16:49

ale ta 500 prece uz neni s 12 cm vetrakem dovnitr case :?:

a este bych se chtel zeptat na vas nazor na tenhle zdroj http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31581 (zarazilo me ze je vyrazne levnejsi nez o 50W mene vykony fortron)
---> ondratel <---
Junior

Odeslat příspěvekod David Jaša 16. 7. 2005 19:16

ICEBOSS píše:sezere to 1 disk a zadny vykon navic :-/ Navic ty radice na desakch nestoji za moc. Vsechno to oddre CPU. kdyz uz raid, tak 5 na poradnym radici.

Záleží na prioritách. Já to vidím tak, že nároky na CPU jsou minimální, stačí jen dva disky, rychlost čtení (u sw raidu 1 v Linuxu) se o něco zvýší, nemusím mít strach o data nebo systém na domácím 24/7 stroji a vystačím se starým 200W zdrojem (minimální spotřeba v klidu).
David Jaša
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 16. 7. 2005 19:21

---> ondratel <--- píše:ale ta 500 prece uz neni s 12 cm vetrakem dovnitr case :?:

a este bych se chtel zeptat na vas nazor na tenhle zdroj http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31581 (zarazilo me ze je vyrazne levnejsi nez o 50W mene vykony fortron)

Lidi nekoukejte na výkon ten neni vše krom toho často ho ten zdroj není ani shopen zdaleka poskytnout ... daleko důležítější jsou u zdroje hodnoty na větvých jelikož ty zásadním způsobem ovlivňují stabilitu,bezpečnost a třeba i schopnosti přetaktování celého systému!!! pro to je například Forton 350W (ten dražší) daleko lepší volba než třeba EC 400W apod .... u zdrojů LCpower je to podobné dříve tyto zdroje byly velice vyhledávané ale již asi půl roku raději ruce pryč ... staly se velice nekvalitními (u zdrojů jsou velice důležité kvalita elektrosoučástek uvnitř ) například Enermaxi jsou nejdražší zdroje na trhu ale zcela opravněně ... uvnitř ten zdroj má nejkvalitnější možné součástky umožňující naprsoto bezvadný chod s absolutně přesnými hodnotami a nedochází k žádným výpadkům krom toho zdroj je perfektně chráněn v případě předpětí apod nehod a nepustí nic do HW což vám u zdrojů typu EC?lcpower apod nikdo nezaručí a 1400,- korun za 550W zdroj asi každému rozumě uvažujícímu člověku dojde jak na tomk ten zdroj je s kvalitou ....

Na zdroji se opravdu nešetří a je to velice důležitá komponenta ...

Forton 350W (ten dražší ) ...ten levnější je pěknej šmejd je minimální varianta ale pro navrhovanou sestavu je to málo ten zdroj 350W není schopen poskytnout i když to není poteba (možná) já bych si dovolil tvrdit že 65W žere jen CPU ;)

ideální varianta je pro tuto sestavu chieftec 410W ...velice kvalitní a dimenzovaný akorát s dostatkem kvalitních kabelů....

a pak už jsou mírně přehnané ale pro přetaktování naprosto nezbytné zdroje typu levicom 450W,levicom 500W,Forton 500W (asi nejlepší zdroj za ty prachy) no a pokuď se vybírá dražší zdroj zpravidla má pak smysl se dívat pouze na Enermaxi ...

vyhnout se zdrojům Typu EC apod jelikož už značkové zdroje nejsou tak předražené jako tomu bývalo takže koupit EC je opravdu nesmysl ....

vyhnout se pasivně chlazeným zdrojům.... je to z principu nesmysl elektrické součástky se musí chladit vzduchem a navíc když jsou uzavřeny , krom toho dokonce mnoho těchto drahých pasivních zdrojů nemá povolení na prodej v zemích EU a dokonce se při testování těchto zdrojů stalo že zdroj explodoval .... prostě hovadina stejně jako ho chladit vodou ...ten jeden 120x120 tichý větrák nokoho nezabije, je to učinější, bezpečnější a levnější .... prostě v jednoduché a učinné...

ta 500W forton je ten větrák klasicky dospod skříně kdy větrák saje vzduch ze skříně do zdroje a jednak tak odsává vzduch z CASE a chladí zdroj ...vzdcuh jde klasicky otvory ven na zadní straně ....

já osobně mám 500W levicom X-alien (forton 500w nebyl ještě natrhu :( ) ten má regulovatelné podsvícené jak samočině tak ručně potíkem 2x 80x80 na ticho to v poho chladí když to pustim na 100% je to teda hukot pěknej ale fouká to jak blázen ale je to zbytečné na ticho to naprosto krásně studeně fouká a je to tiché a jeden větrák tahne z jedné strany vzduch z CASE dovnitř a druhý ho vyfukuje ven ... OK řešení :)
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Saker 16. 7. 2005 20:00

Osobne neosobne, mozete si tam dat aj 600W zdroj a tvrdit ze je to istota.

Ja sa v tomto spolieham na skusenosti, a ked velka firma predava hotove compy a do high-end A64 da 350W zdroj, tak to asi staci...

Mimochodom, tu je stranka, kde sa da spotreba spocitat, nie je to najaktualnejsie, ale ten procesor tam je...:
http://www.jscustompcs.com/power_supply ... md=AMD%20-
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubL 17. 7. 2005 06:32

U levnějších zdrojů se navíc udává maximální zátěž, kdežto u značkových je to ještě s rezervou. Takže 400W nekvalitní = 350W kvalitní. Jo a zdroje Eurocase jsou jen obšlehnutý Fortrony udělaný z horších součástek a nekdy jsou s nima problémy (s diskama Segate někdy pištěj aj.).
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 16:22

Kdyby s Eurocase byly problémy jen v tom, že Seagate piští, tak by to bylo dobrý. Inženýrům od Eurocase by měl někdo zpřerážet pazoury. Souhlasím s tím, že šetřit na zdroji se nevyplácí, ale strkat do běžného PC 400W zdroj je vyhazování peněz.

400 a vícewattový zdroj má smysl pro herní superstanici s dvojící grafických karet, dualprocesorové systémy a servery. Pro relativně normální PC je 350W Fortron víc, než dostatečný.

Prosil bych ty, co nesouhlasí, ať to podloží nějakými čísly, která nejsou vycucaná z prstu. Údaje o příkonech jednotlivých komponent na stránce, na kterou odkazoval Saker, jsou velmi správné.

Osobně se domnívám, že by se můj A64 systém rozběhl i s kvalitním 250W zdrojem, ale zkoušet to nebudu.

Jestli nevíte, co s penězmi, tak si samozřejmě kupujte co chcete. Mimochodem, dá se sehnat i 1000W redundantní zdroj, nemáte zájem ?

http://www.tritechcoa.com/product/620987.html

Je za babku - asi 15 000 Kč :mrgreen:
shi
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 17. 7. 2005 16:30

Já souhlasím viz moje sestava.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 17. 7. 2005 16:37

shi píše:Kdyby s Eurocase byly problémy jen v tom, že Seagate piští, tak by to bylo dobrý. Inženýrům od Eurocase by měl někdo zpřerážet pazoury. Souhlasím s tím, že šetřit na zdroji se nevyplácí, ale strkat do běžného PC 400W zdroj je vyhazování peněz.

400 a vícewattový zdroj má smysl pro herní superstanici s dvojící grafických karet, dualprocesorové systémy a servery. Pro relativně normální PC je 350W Fortron víc, než dostatečný.

Prosil bych ty, co nesouhlasí, ať to podloží nějakými čísly, která nejsou vycucaná z prstu. Údaje o příkonech jednotlivých komponent na stránce, na kterou odkazoval Saker, jsou velmi správné.

Osobně se domnívám, že by se můj A64 systém rozběhl i s kvalitním 250W zdrojem, ale zkoušet to nebudu.

Jestli nevíte, co s penězmi, tak si samozřejmě kupujte co chcete. Mimochodem, dá se sehnat i 1000W redundantní zdroj, nemáte zájem ?

http://www.tritechcoa.com/product/620987.html

Je za babku - asi 15 000 Kč :mrgreen:T/quote]
,

to je argumentace to by jeden ....
400W zdroj není vyhazování peněz ... stojí opravdu pakatel a rozdíl mezi 350 a 400 je zanedbatelný ...

použití zdroje který jen tak tak utáhne sestavu je rozhodně hazardováním s HW ...jelikož není ani tak důležitý počet W jako hodnoty na větvých a ty při větší zátěži často klesají pod bezpečnou uroveň ...

jinak 400W na supervýkonej herní PC je velice málo a pochybuji že by se takový PC rozběhl ...

čísla ? dobře ....

současná P4 má spotřebu kolem 135W po přetaktvaní které je u herní stanice běžný jev je spotřeba oklo 150W

AMD je natom lépe spotřeba je okolo 70W ale u hernějšách CPU FX dualcore apod je skoro 100W

Grafika : herní grafiky ...x800,6800x7800GT ...spotřeba od 75W (x800XL) až po 130W u 6800Ultra .... a to je jedna grafika dvě grafiky ... 7800GTX mají 200-220W ...

Dále v PC jsou přítomny Raid pole disků mechaniky katody,větráky atd atd ....

takže pro herní sestvy je 500W zdroj je minimum ... to nemluvím ani
o tom že přepínat takový zdroj je prostě blbost takže 100W rezerva je dobrá věc...

takže i do obyč sestavy bych nedával 350W zdroj jen tak .... myslete prostě nato že výkon není vše ... a tady by se vám teď ušetřených prá stovek mohly krutě nevyplatit....

prostě 350W forton je na low end sestavu .... tady na tu sestavu doporučuji 410W Chieftec ....
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zweistein 17. 7. 2005 17:44

Saker píše:Osobne neosobne, mozete si tam dat aj 600W zdroj a tvrdit ze je to istota.

Ja sa v tomto spolieham na skusenosti, a ked velka firma predava hotove compy a do high-end A64 da 350W zdroj, tak to asi staci...

Mimochodom, tu je stranka, kde sa da spotreba spocitat, nie je to najaktualnejsie, ale ten procesor tam je...:
http://www.jscustompcs.com/power_supply ... md=AMD%20-

Vyssie uvedenu stranku mozem len odporucit. Spocital som si podla nej spotrebu mojho PC, nedalo mi to tak som presne odmeral prikon pri plnom vytazeni pomocou Prime95 aj pri hrani HL2.
217W+ neake odchylky ktore vznikali pracou HDD. Zo stranok mi vysla spotreba 225W. Samozrejme nemozme to brat presne zavisi od ucinnosti zdroja, ucinnika v sieti atd.
Po pretaktovani cpu fsb400 - 1.7V - 2150MHz - spotreba 255W

AMD Sempron 2500+
MSI KT6V-LSR
512DDR SDRAM 400MHz
MSI GF6200 AGP
120GB Seagate ata100
DVD-+RW LG GSA4092
SB LIVE 1024
+ neake vetraky
zweistein
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 17. 7. 2005 17:47

taky nezapomente, ze zdroj ma ucinnost kolem 60-70%
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 17:55

Hlavně, že vy máte ve svém PC P4, raidové pole a dvojici grafických karet, takže potřebujete ten 500 W zdroj :D :D :D :D

Já argumentuji normálním PC, což je v podstatě sestava, která zahájila tento thread a vy tady argumentujete stojem, který je hybridem herní stanice a serveru.

500W zdroj máme v serveru s P4, kde je 5 SCSI disků 10000 rpm v poli RAID 5 a stačí to. Čím to asi bude ? S vaším přístupem bysme tam měli mít onen 1kW zdroj a měli bysme se modlit aby to fungovalo :mrgreen:

Máte pravdu, že kdybych osadil svůj MB dualcore procesorem A64, přidal XL800 a doplnil tři disky a DVD-RW, tak se mi s mým zdrojem určitě nerozběhne. Ale o takovéto sestavě tato diskuze není a nikdy nebyla.

P.S: Na běžné nákupy taky jezdíte kamionem ?
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 17. 7. 2005 17:59

ne, ale 500W fortron je tu uvaden jako dobry kup, protoze za 2000 lepsi zdroj neni. 410W chieftec bude stacit taky ;)

navic neni dobry ten zdroj hnat az na pokraj sil, protoze pak se zbytecne zahriva a je hlucny (pokud ma TC)
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 18:01

Fortron uvádí u svých zdrojů výstupní výkon, nikoliv příkon.
V jednotlivých větvích má slušné rezervy, vyrobit sestavu, která překročí příkon z některé větve a přitom jako celek bude bezpečně pod 300W není zrovna snadné. :mrgreen:
shi
Junior

Odeslat příspěvekod Axell 17. 7. 2005 18:10

Nevím o čem tady polemizujete.
Dá rozum,že čím výkonnější zdroj,tím lépe.
300W Fortron FULL to samozřejmě zvládne v pohodě.
Ale co do blízkého budoucna,když ty GF tak žerou,a ne jen ony....
Ten 500W Fortron co tu uvádí kolega je tak akorát...
Axell
Axell
Junior

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 18:18

Máš pravdu, že nemá smysl hnát zdroj na maximum jeho možností, ale připadá mi jako hovadina dát za zdroj 2000 Kč, když můžu mít kvalitní zdroj za 1000 Kč, který přitom má dostatečnou výkonovou rezervu.
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 17. 7. 2005 18:22

majitel puvodne uvozoval o zdroji i s casem za 1000kc...

500W je opravdu naddimenozovane, nicmene ta dobra 350 stoji 1300, 400W stoji 1700 a 500W s 2 vetvema je za 2k... a muzes delat co chces a taktovat az do zblba :))
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 18:25

No někteří "experti" tady tvrdili, ze se jirinovi jeho sestava s 300W zdrojem ani nerozběhne, což je totální kravina.

Kdyby jirin nevěděl co s prachama, tak by nenapsal, že chce case a zdroj co nejlevnější. Místní diskutující tady blbnou lidem hlavy :(
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 17. 7. 2005 18:40

nekteri mistni diskutujici maji taky obcas nejaky znalpsti z praxe. Tou 300 co navrhoval jsem se bal napajet i 1500+ co sem nedavno stavel.

300W je do jeho sestavy opravdu nepouzitelne.

viz kamos. obdobna sestava a 350W mu umrela... druhy... 3,5GHz P4 a 9800Pro... 350W Fortron - nedaval to... atd atd...

+ taky zalezi jak moc to napeti pak na zdroji kolisa... zatizis prilis zdroj, zacne kolista napeti treba 5V a pak ti to zase odpravi disk... (ty to nesnasi snad nejvic)

http://forums.overclockersclub.com/Dfi_ ... 53593.html
user lilkey (480W tagan)

http://forums.hardwarezone.com/showthread.php?t=914700
doporucuji 400W

citace:
For the benefits of the users who are interesting to get this motherboard.
Power supply of 450watts and above is highly recommended for system stabilitly.
For ATX 12V power connection, it should be greater than 18A
For this model, you MUST use the power supply that with a -5V pin supply.
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 18:54

Fajn, asi tu mám nějakou anomálii a podobný systém mi naprosto bez problémů funguje s noname 300W zdrojem, který má papírově mnohem horší parametry, než Fortron 300W, který mám na stole. A nejsem sám, komu na podobné sestavy stačí 300 nebo 350 W.

Ty se oháníš praxí, ovšem závěry z tvojí praxe jaksi neodpovídají měřením, která jsem dělal já a zweistein. A dokonce i onen link na výpočet spotřeby nám dává za pravdu. A kupodivu ani velcí dodavatelé (třeba Autocont) do svých sestav s P4 běžně nedává 400W zdroje.

Koukal jsem na ten druhý link a tam se baví o MB s dvojící SLI videokaret a tam to pochopitelně smysl dává.

Ono je hrozně jednoduchý bezmyšlenkvitě poradit nějaký obludný zdroj, ale realita je taková, že i spotřeba se dá aspoň orientačně spočítat a pak se dá zvolit adekvátní zdroj. A kupodivu to funguje.
On totiž málokdo dokáže současně naplno pařit hru, která na 100 procent zatíží grafiku i CPU, rebuildovat RAID pole a ještě u toho vypalovat DVD, takže je-li zdroj PC s 20 procentní rezervou napočítán na 100 procentní zátěž jednotlivých komponent, tak je to v praxi tak akorát. Navíc pouze idiot, který má v PC 4 a více HDD, je při startu nechá rozbíhat všechny současně :mrgreen:

V počítačích se hrabu víc jak 10 let, takže praxe se taky nějaká najde. :mrgreen:
Naposledy upravil shi dne 17. 7. 2005 19:12, celkově upraveno 1
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 17. 7. 2005 19:09

ano... bohuzel jsou zdroje i u velkych dodavatelu podcenovany, pripadne se nepocita s taktovanim a vetsim rozsirovanim. Na PCT byl taky jeden pripad co jel P4 sestavu na 300W zdroji. vysledek se dostavil po pul roce provozu.

350W fortron se svoji mizernou 12V vetvi /16A/ je pod doporucenymi hodnotami pro NF4.

kalkulacky kecaj... taky ta ucinnost je jen kolem 60%-70%, coz ti ze 410W zdroje dela razem nejakych cca 270...
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 19:26

Tak ještě jednou:
Ano, účinnost je přinejlepším 70 procent. Jenomže fortron u svého 300W zdroje udává výkon 300W na výstupu, takže se o účinnosti nemá smysl bavit. (omezení 3.3V a 5V dohromady max 200W)

Mimochodem, můj 300W Fortron FSP300-60PN má u větve 12V proud 18A (údaj ze štítku zdroje, na webu to mají pokaždé jinak).

Pokud se nepletu tak min 18A se uvádí u MB s podporou SLI, což je jiná kategorie, než o které se bavíme. Pro SLI těch 400W nezpochybňuji.

Kalkulačky nekecaj, vychází z údajů od výrobců HW.
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 17. 7. 2005 19:28

jo, starsi fortrony mely 18A u 350 a u 300... ty novy maji 16...

350W EC uvadi na 12V taky 16A :o))))))

ad tech 18A, mas pravdu, prehlid sem se. Ale stejne, kdyz uz case, tak chiefa nebo AOpen a tam je rozdil 1 stovky mezi 360 a 410...
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 19:40

Pro mě bylo podstatný, že když jsem ho kupoval, tak byl jeden z mála na trhu, co měl přepěťový ochrany na výstupu.

Zdroje firem Eurocase a EMKO mi nesmí přes práh, dokázaly, že těmto firmám FMEA nic neříká. (Přetížené určitě nebyly).
Eurocase kdysi dokázal vyrobit zdroje, které umíraly jeden za druhým, a jeden z pěti vzal ssebou i veškerý ostatní HW. Těch eurocasů chcíplo v mém okolí během krátké doby asi 10 ks dva znich zničily ostatní HW. Emko jsem měl jen jeden a se stejným výskedkem.

Ve všech případech, kromě jednoho, se o přetížení zdroje nedá mluvit, protože ta PC byla v kancelářích - 1 HDD, slabá grafika, žádné přetaktování a zdroje měly 3OOW. Jo a ta PC byla za UPSkama.
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 17. 7. 2005 19:48

ja mel EMKA 2 a pohoda... ale otresne byly jeste Morexy....
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shi 17. 7. 2005 19:55

EMKO jsem vzal coby českého výrobce, kterého jsem svým nákupem hodlal podpořit. Po totálním vyhoření celého PC jsem jim napsal e=mail, ve kterém jsem jim slušně, ale důrazně naznačil, že kdyby použili FMEA, tak by přišli na to, že se při poruše zdroje nesmí dostat přepětí na výstup. Ani se nenamáhali odpovědět. Slušné firmy v USA komunikují i s malými zákazníky.

Měl jsem od EMKA i malé spínané zdroje, asi 5 ks, a taky umíraly jak vojáci v bitvě :(
Od té doby podporuji výrobce z Tchajwanu :mrgreen:
shi
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 17. 7. 2005 21:38

prostě a jednoduše problémům všeho druhu až po totální odepsání sestavy lze snadno předejít ... nešetřit na velice důležité komponentě -Zdroji!
Nekupovat zdroj se slovy je 300W(350W) ...to utáhne ... to je prostě koledování si o problém ....

opravdu si myslím že Chieftec 410W není vůbec předražený a je to optimální zdroj pro tuto sestvau jelikož se jedná o normální kvalitní zdroj nikterak předražený a přehnaný .....
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 17. 7. 2005 21:44

ICEBOSS píše:ano... bohuzel jsou zdroje i u velkych dodavatelu podcenovany, pripadne se nepocita s taktovanim a vetsim rozsirovanim. Na PCT byl taky jeden pripad co jel P4 sestavu na 300W zdroji. vysledek se dostavil po pul roce provozu.

350W fortron se svoji mizernou 12V vetvi /16A/ je pod doporucenymi hodnotami pro NF4.

kalkulacky kecaj... taky ta ucinnost je jen kolem 60%-70%, coz ti ze 410W zdroje dela razem nejakych cca 270...

newim co myslis P4 sestavou ale ja jedu p4 2,8 northwood + 9800pro + 2*512 pc3200 + 2*hdd atd. na noname 300 W (case avance nejlevnejsi s timhle zdojem asi 900,- f ty dobe) uz od zacatku (asi 3roky) a zadnej vysledek se nedostavil, proto me docela zarazi jakejma cislama taj vod zacatku hazite :!: gdyz se divam f PowerChute na okamzitou spotrebu taxe pohybuje kolem 207-231 W - takze s rezervou... 8)
---> ondratel <---
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 17. 7. 2005 21:49

koukám že prostě někteří lidi maj haldu štěstí .... ale ono jednou dojde ....

tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne :);) samozřejmě nikomu nepřeju nic zlého ...jenom prostě nevěřícně kroutím hlavou na čem všem jsou lidi schopný ,,šetřit" ....
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod enr!qo 18. 7. 2005 06:55

Môj comp (dole) má okamžitý odber (spolu s lcd) 153W. To som ale predimenzovaný.
2 ondratel: čudujem, že sa ti zapne pc, lebo pri rozbiehaní má pc väčší odber ako pri ustálenom chode /test v pcspace – aprílové číslo/. Podľa mňa ti zdroj šlape na hranici svojich možností, ale keď ti ide tak je to v pohode. Ja som mal predtým tiež noname 300W zdroj a doleuvedená zostava išla v pohode (okrem gr. karty - bola tam ati 9100).
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 18. 7. 2005 10:13

iddle: 207-213 W
load (UT2004): 231 W
---> usuzuju ze nejdede na hranici

enr!qo: ale ta 9100 nema napajeci molex vid?
---> ondratel <---
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 18. 7. 2005 10:31

Teraz mám ale 6600gt (aj molex) - čítaj pozornejšie.

Tvoj zdroj pri 231W odbere ide na 77% svojho maximu. Pozri si na boku svojho zdroja, že 300W je uvedený ako max. výkon.
To už aj kvalitnejšie zdroje majú čo robiť. Podľa mňa u teba je výhoda v záložnom zdroji. Keby si bol priamo napojený na el. sieť, tak možno tie výkyvy a rušenia zo siete by dorazili zdroj.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod shi 18. 7. 2005 11:50

Slušné inženýrské pravidlo je zatěžovat systém max. na 80 % udávaného maxima.

231 W měřených UPSkou je tak maximálně 165W výstupního výkonu (kvůli účinnosti zdroje cca 70%) , takže ATX zdroj jede ve špičce na 55% procent max. výkonu a je tedy těžce v pohodě :mrgreen:
shi
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 18. 7. 2005 13:27

Pekna diskusia :-) Doteraz som behal na neznackovych zdrojoch a isli. Teraz mam noname 350w zdroj, kt. dava na 12V vetve max 9A (podla udajov) Pri prezerani trendov napatia tam boli min. vykyvy (len v 12v vetve) aj pri zatazi. Osobne si myslim, ze 350W zdroj, dokonca aj nonename staci, ale ked chce mat clovek istotu kvality a znacky (a ma na to) a chce robit "blbiny" tak si kupi poriadny zdroj.

Ja osobne svoj zdroj menim dnes (povodne som chcel piatok) za Enermax EG495AX-VE(W)SFMA
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 18. 7. 2005 13:32

Marsuk píše:
Ja osobne svoj zdroj menim dnes (povodne som chcel piatok) za Enermax EG495AX-VE(W)SFMA

hmmm dobrý výběr..... taky plánuju přesun na enremax :) ostatně ja už jinak ani nemůžu :)

jo je vidět že lidi prostě dostanou rozum ... a že ušetření někdy není ušetření :)

ale já opravdu nevidím jediný dovod proč ne pro propíranou sestvau Chieftec 410W ... :)
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod shi 18. 7. 2005 14:47

Marsuk píše:Pri prezerani trendov napatia tam boli min. vykyvy (len v 12v vetve) aj pri zatazi.

Problém ani tak nejsou výkyvy, které bys mohl nějakým motherboard monitorem sledovat. Problémem je zvlnění a reakce na proudové rázy a na to potřebuješ multimetr, nebo ještě lépe osciloskop.
shi
Junior

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 18. 7. 2005 16:03

enr!qo: vyhod vlastnit APC je asi dost ale urcite ne f tom ze by se to bez nej nerozbehlo na 300 w zdroji! byl sem tet 2x po sobe pryc s PC asi na tejden a ups sem sebou nebral a slapalo to f pohode... akorat sem nemoch skousknout f powerchute odber, kolisani atd. pac powerchute bez pripojene ups nefacha :wink:
---> ondratel <---
Junior

Odeslat příspěvekod H0nza 18. 7. 2005 16:18

mam tyto zkusenosti:

PC Celeron 1,7GHz 256MB RAM
R9800Pro 128MB
20GB HDD
1X CD-ROM

pri pouziti EC 250W zdroje se pri vysunuti mechaniiky PC zrestartovalo

pak jsem tam dal 300W EC ten mi v A1200MHz 512MB RAM, GF4MX, WD 200GB HDD a CD-ROM v teto sestave bezel 1,5 roku bez potizi ale jkamile jsem ho dal do toho celru s tim R9800Pro tak mi nzamej rekl ze ten zdroj umrel (byl tam asi mesic v chodu...)
Dvě veci jsou neomezené, vesmír a lidská hloupost, ale tím prvním si nejsem úplně jist. A. Einstein
H0nza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod enr!qo 18. 7. 2005 16:22

shi píše:Slušné inženýrské pravidlo je zatěžovat systém max. na 80 % udávaného maxima.

231 W měřených UPSkou je tak maximálně 165W výstupního výkonu (kvůli účinnosti zdroje cca 70%) , takže ATX zdroj jede ve špičce na 55% procent max. výkonu a je tedy těžce v pohodě :mrgreen:G/quote]

To nijak mi nesedí. Ja mám tiež UPSku a ukazuje odber 153W.
Keď s toho odrátam minimu 40W pre LCD. Ostane 113W. 70% z 113W sa rovná 80W. To mi potom ide zdroj (425W enermax) na cca 20% - to som neskutočne predimenzovaný.

Nechcem robiť reklamu pre Enermax, ale je aj podľa testov v časopise PCSpace naj úspornejší zdroj. Veľa ľudí o tom ani nevie, že zdroj (len niektorí) spotrebuje el. energiu aj vo vypnutom stave. PCSpace namerali od 15 do 40W odber pri niektorých typoch. Enermaxy, všetky mali 0W. Najhoršie na tom bol (značkový!) thermaltake.

Skúsil som aj podobné meranie (je to dosť nepresné, ale orientačne stačí): Počas chodu môjho compu som do zál. zdroja pripojil susedov comp (neznačkový zdroj, s case-om kúpil za 1000sk) - odber sa zvýšil o 25W. Takže keď denne nemá zapnuté pc dajme tomu 16 hodín tak ročná spotreba vypnutého PC je: 146kW/rok.

Keď som to vyskúšal opačne (nahodil som soft Powerchute na jeho comp, a zapojil som mu pc na zál. zdroj), tak po pripojení môjho vypnutého compu sa nezvýšil odber.
:P
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 18. 7. 2005 16:31

thermalke jsou zdroje naprd ...ty pasivní je dokonce životu nebezpečá věc.... Chlazení ta firma umí dobře ale zdrojum se raději vyhněte ...

Prostě když už zdroj tak ... lowend je forton 350W (ten dražší! tj cca850,- ten levnej je pěknej šmejd a stojí o zanedbatelnej pakatel méně)

pak střední třída tj chieftec 410W, levicom 450W,forton 500W

a nejvyšší třída tam už se nemá cenu dívat na nic jiného než na Enermax to je prostě zdroj o kterém se ví že stojí za každou korunu co stojí a to dost stojí :mrgreen: prostě naprostá paráda

o jiných zdrojích než jsou víše uvedené nemá cenu přemýšlet v současnosti jsou to jasné volby vyzkoušené a prověřené a mají cenové odstupy dělané tak že si vybere každý ! opravdu již zcela pominul důvod pro EC a pod zdroje které stojej zanedbatelně méně ale o kvalitě se u nich nedá mluvit ....
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod enr!qo 18. 7. 2005 16:37

Pasívne aj oni (PCSpace) testovali, ale sa veľmi prehrievali a zamrzol im pc. Testovali značku Yessica (ktorú, ale nepoznám).
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 18. 7. 2005 17:10

Dnes som od cloveka co stavia pocitace v jednom nemenovanom velkosklade dostal odpoved, ze A64 3000+ + GF6600 + DVDRW + DVD + SATA + ATA + PCI Wifi vpohode pojde na 350W zdroj...

len ze keby som chcel davat napr. lepsiu graficku kartu, tak by bolo treba uz silnejsi zdroj, ale ze tamto pojde v pohode.

Takze by som sa toho nebal, ale aj tak, ked je nahodou zdroj slaby...co sa moze stat? Napr. pretaktujem grafiku alebo co a 350W nebude stacit. Co sa stane...vypne sa pocitac? vyhodi error? vyslahnu z neho plamene, alebo rovno exploduje? Rad by som vedel co sa tam riskuje.
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 18. 7. 2005 17:17

pri lehcim pretizeni muze zacit padat atd, pri vetsim ho ani nemusis treba napoprve zapnout... pokud bude kolisat napeti, muze ti to odpravit ruzne veci v PC, tipicky disky...
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod enr!qo 18. 7. 2005 17:30

Ako sa prejavuje, keď nestíha zdroj:
    1. štádium (základné, pre zdravie ešte neškodné, prípadné psychické problémy):
    - nenabehne pc na prvé zapnutie, napr. resetuje sa pri spustení hier, v horšom prípade reset je už aj priamo vo windowse.
    m/list:u]
      2. štádium (pokročilé, keď už začína sa PC hnevať – vyskytuje sa ojedinele – zatiaľ neboli zaznamenané podobné útoky pc na človeka):
      - tu už môžu šľahať plamene, záleží na tom ako dlho trvá jav "poddimenzovaný zdroj".
      j/list:u]
        3. štádium (konečný jav – končí sa smrťou – zatiaľ sa nevyskytlo):
        - explózia, proste teroristický útok na užívateľa, ktorí zanedbáva svoje pc.
        a/list:u]
        :-B

Ale vážne: Bratovi starý zdroj sa preťažil a súčiastky sa vo vnútri roztavili a začali horieť. Odišla mu aj grafická karta, lebo vytieklo naň niečo kovové a vy skratoval sa. Potom sa už vyhodila aj poistka. Výbuch a plamene neboli. Bol to 200W zdroj, ktorý nevydržal upgrade pc.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 18. 7. 2005 19:15

jo pockat tak von ten powerchute ukazuje spotrebu celkovou jo? ne jen pc! tak to vod tech 207 musim vodecist este dost (tak 60-70 W) za 19" CRT takze zbyde nakej 130-150 W na 300 zdroj a je jasny ze staci uplne bohate!!! 8) 8) 8)
---> ondratel <---
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 18. 7. 2005 20:30

---> ondratel <--- píše:jo pockat tak von ten powerchute ukazuje spotrebu celkovou jo? ne jen pc! tak to vod tech 207 musim vodecist este dost (tak 60-70 W) za 19" CRT takze zbyde nakej 130-150 W na 300 zdroj a je jasny ze staci uplne bohate!!! 8) 8) 8)

Neviem aké apc-čko máš ale ja mám tri konektory zálohované. Keď som mal ešte aj ja 19" CRT tak ukazoval odber 215W.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 18. 7. 2005 21:23

typ mam napsany f sestave...
to jesi to ukazuje jen pc nebo fsechny tri konektory co sou "pod baterkou" muzu to zjistit jednoduse, prepojim monitor dotoho ctvrtyho co je jen oddelenej ale neni zalohovanej a paxe mkrnu na spotrebu... :-B
---> ondratel <---
Junior

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 18. 7. 2005 21:36

no taxem proved jaxem rek a k menu preqapeni ta 19" zere dokonce kolem 100 W! takze je to teda soucet odberu na fsech trech zalohovanych konektorech... po prepojeni monitoru klesnul odber (tedy samotne pc) na 99-114 W iddle a 148-170 W load - No a tajty sefici (cislicovazkaza :mrgreen: tohoto fora a spol.) by me fnutili pulkilowatovej a ze hazarduju... muhehe :D :D :D
---> ondratel <---
Junior

Odeslat příspěvekod enr!qo 19. 7. 2005 03:38

To hej, aj mne je čudné ako sa tu oháňa niekto, že minimum je 500W a podobne. Dôležitejšie sú iné vlastnosti zdroja (už sa to tu rozoberalo, že kt. vlastnosti).
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 19. 7. 2005 06:40

Vcera som nahodil do svojho pc Enermax EG495AX-VE(W)SFMA, okrem toho, ze ho vobec nepocujem (prehluci ho vent. na chipsete) schladil mi skrinu o cca 5-10 stupnov (pravda, zapojil som este dodatocne 2 vent. :-) celkovo 4 )

Som s nim spokojny.
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 19. 7. 2005 08:21

Na enermax se nedá nadávat :) ... jelikož už není co koupit lepšího :D
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 19. 7. 2005 11:00

tohle ale taky neni zrovna plecka
http://www.caseking.de/shop/catalog/pro ... e7a1209571

kdyz uz se teda bavime o tom da best..
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 19. 7. 2005 11:08

ICEBOSS píše:tohle ale taky neni zrovna plecka
http://www.caseking.de/shop/catalog/pro ... e7a1209571

kdyz uz se teda bavime o tom da best..

jo je to pěknej krám ...SLI zvládne v poho i forton 500W .. jelikož SLI má stejně jen smysl u 7800GTX jelikož u jiných je to prostě pakárna ( 2x 6800Ultra ,GT atd jsou strašně topivý a moc žerou a 1x 7800GTX je stejně strčí do kapsy a vyjde levněji, 2x6600GT je taky blbost .... 1x6800GT je praktičtější )

a když 7800GTX žere okolo 100W (vyzkoušeno ;) ) tak je 650W zdroj opravdu pakárna a když se člověk podívá na jeho hodnoty tak mám vůbec pochyby zda by to SLI na něm vůbec jelo :mrgreen:

jelikož z mých zkušeností potřebuje 7800GTX zdroj s výbornýma a hlavně stabilníma hodnotama jinak jsou sní potíže :) se spotřebou je natom výborně :)
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod enr!qo 19. 7. 2005 11:49

# +12V1: 13A/18A Peak
# +12V2: 18 A
# +12V3: 16 A
# +12V4: 8A/13A Peak

Môj Enermax má len V1 a V2 (na oboch 18A). Musí to byť už taká malá elektrárňa.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod Elint 19. 7. 2005 12:03