AMD nebo Intel

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Korwin 23. 8. 2005 10:53

No já mám Durona 800 už asi 4 roky a furt jede :o)) ...a ted budu asi taky kupovat AMD bo je levnější a chcu sempron a ten je prej lepší jak celeron 8)
Ne děkuju, netrpím touhou poflakovat se mezi snobama, odpracovat si 20minut a pak se flákat po Paříži, chlastat šampaňský po galonech a mít tucet mladejch, růžovejch, vlhkejch, zkušenejch francouzek, aby mi skákali nahoru a dolu na mým....TAK MOMENT!?
Korwin
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 8. 2005 10:56

Patrix píše:
Mike.M píše:
cache píše:Patrix: mam duron1800 a v najvacsich horkach mal 45 stupnov.. oproti p4 a jeho 60-70 stupnove teploty..
v zime som dosiahol rekordne minimum 28 stupnov. skoro nikto mi neveril..

Ja verim ja mam to same.

ja mam s intelem 50-60 stupnu, a mam boxovany chladic. kdyz dokoupim naky lepsi tak jsem v klidu na 40ti stupnech. a nejsem profi hrac, takze intel je pro me proste lepsi volba :wink:

No a nepremyslel si ze 50-60°C kdyz zacnes chladit chladicem za 500,- ci vic stejne ti to bude topit stejne? Jen budes to teplo rychleji a vic odvadet ze skrine? Takze pokud mi AMD netopi temer s pasivem a tebe Intel jede na 70°C je v tom hooodne velky rozdil. Ty to vis, ale ty nechces o svou iluzi prijit. Myslim ze nestranny pochopi ze AMD je vyhodnejsi a zaryty intelak pravdu vi ale nece si ji priznat
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrix 23. 8. 2005 11:19

Ten chladic ma co nejrychleji rozptylit teplo od procesoru do case, tak ja muze odsavat vzduch z case ven? Docela blbost ... U druheho pocitace jsem koupil kvalitnejsi chladic a teplota se o 10 stupnu snizila takze vim sve a s Pentiem 4 jsem spokojeny. Nemam problemy. Nevidim duvod proc prechazet k AMD ktery ma pro me potreby nizsi vykon
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 8. 2005 11:29

Patrix píše:Ten chladic ma co nejrychleji rozptylit teplo od procesoru do case, tak ja muze odsavat vzduch z case ven? Docela blbost ... U druheho pocitace jsem koupil kvalitnejsi chladic a teplota se o 10 stupnu snizila takze vim sve a s Pentiem 4 jsem spokojeny. Nemam problemy. Nevidim duvod proc prechazet k AMD ktery ma pro me potreby nizsi vykon

Logicky pokud vetrak fuka na chladic tak se vzduch ohriva a to teplo musi jit pryc, jinak by se ti vzduch porad ohrival a mel bys z toho pec. A ventilator nejlepe pridavny odvadi z CASE, ale my ja chtel poukazat spise na zbytecnost energie ktera se memi v teplo a je nezanedbatelna. V zime mate vyhodu staci hodku pařit hry a pak mas vytopeny pokojik. :lol:
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xaerocom 23. 8. 2005 11:31

Mike.M píše:
Patrix píše:
Mike.M píše:
cache píše:Patrix: mam duron1800 a v najvacsich horkach mal 45 stupnov.. oproti p4 a jeho 60-70 stupnove teploty..
v zime som dosiahol rekordne minimum 28 stupnov. skoro nikto mi neveril..

Ja verim ja mam to same.

ja mam s intelem 50-60 stupnu, a mam boxovany chladic. kdyz dokoupim naky lepsi tak jsem v klidu na 40ti stupnech. a nejsem profi hrac, takze intel je pro me proste lepsi volba :wink:

No a nepremyslel si ze 50-60°C kdyz zacnes chladit chladicem za 500,- ci vic stejne ti to bude topit stejne? Jen budes to teplo rychleji a vic odvadet ze skrine? Takze pokud mi AMD netopi temer s pasivem a tebe Intel jede na 70°C je v tom hooodne velky rozdil. Ty to vis, ale ty nechces o svou iluzi prijit. Myslim ze nestranny pochopi ze AMD je vyhodnejsi a zaryty intelak pravdu vi ale nece si ji priznata/quote]

No nemáš tak docela pravdu, mam P4 na 2533Mhz a s BOX chladičem mi topil na idle 43 a burn 57, ale ten chladič byl docela slyšet. Koupil sem za 250,- chladiš AKASA s větší vrtulí, točí 2500rpm a na idle mam 37 stupňů a při dlouhym burn 55. Teplotu to měří na procáku ne? takže ty tvoje řeči ztrácej smysl. Samozřejmě de o to jak rychle odvede chladič teplo od jádra
xaerocom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrix 23. 8. 2005 11:33

a z toho logicky plyne ze cim rychleji a vykoneji rozptyluje teplo od procesoru, tim vice klesa teplota na jadru
mimo to mam na case komín od procesoru ven takze je s teplotou problem opravdu minimalni
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 8. 2005 11:36

Patrix píše:a z toho logicky plyne ze cim rychleji a vykoneji rozptyluje teplo od procesoru, tim vice klesa teplota na jadru
mimo to mam na case komín od procesoru ven takze je s teplotou problem opravdu minimalnii/quote]

Ale chladic ti nezajisti snizeni spotreby el. energie a o to mi jde. Ze Intel s dobrym chladicem muze miz 30°C ale bude porat zrat zech 130W
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xaerocom 23. 8. 2005 11:37

Jinak nechápu proč se vůbec tady řeší Intel vs. AMD, stačí si ujasnit požadavky a podívat se na tomshardware.com a neposlouchat tady zaujatý řeči, který maj nulovou hodnotu :)
N70 + 512 Pretec + AD-46
xaerocom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrix 23. 8. 2005 11:37

Mike.M píše:
Patrix píše:a z toho logicky plyne ze cim rychleji a vykoneji rozptyluje teplo od procesoru, tim vice klesa teplota na jadru
mimo to mam na case komín od procesoru ven takze je s teplotou problem opravdu minimalnii/quote]
Ale chladic ti nezajisti snizeni spotreby el. energie a o to mi jde. Ze Intel s dobrym chladicem muze miz 30°C ale bude porat zrat zech 130WW/quote]

me to nevadi.
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 8. 2005 11:41

xaerocom píše:No nemáš tak docela pravdu, mam P4 na 2533Mhz a s BOX chladičem mi topil na idle 43 a burn 57, ale ten chladič byl docela slyšet. Koupil sem za 250,- chladiš AKASA s větší vrtulí, točí 2500rpm a na idle mam 37 stupňů a při dlouhym burn 55. Teplotu to měří na procáku ne? takže ty tvoje řeči ztrácej smysl. Samozřejmě de o to jak rychle odvede chladič teplo od jádrad/quote]

No on topit intel bude stejne, ale chladis si to teplo od procaku rychleji odvede, timpadem se ten procak jen tak rychle nezahreje. Pokud znas fyziku tak zistis ze to co privedes musis odvest, zakze 130W privedes tak musis zakonite odvest, pokud pracujes stejně, stejne mnozstvi tepla, ale tu jde o to ze ty to lepsim odvedes rychleji, proto se proc. bude chovat chladneji
Naposledy upravil Mike.M dne 23. 8. 2005 11:42, celkově upraveno 1
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korwin 23. 8. 2005 11:42

Ale proč kupovat Intel co žere víc anergie a víc topí když si můžu koupit boxovanej AMD a žádnej chladič na něj nemusím měnit...když už si to koupím s boxem tak přeci chci aby ten box byl koncipovanej tak že udrží "normální" teplotu pc...
Ne děkuju, netrpím touhou poflakovat se mezi snobama, odpracovat si 20minut a pak se flákat po Paříži, chlastat šampaňský po galonech a mít tucet mladejch, růžovejch, vlhkejch, zkušenejch francouzek, aby mi skákali nahoru a dolu na mým....TAK MOMENT!?
Korwin
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 23. 8. 2005 11:44

ja koupil boxovany intel a taky sem jeste problem nemel :) proto zatim vymenovat nebudu.
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 8. 2005 11:46

Patrix píše:ja koupil boxovany intel a taky sem jeste problem nemel :) proto zatim vymenovat nebudu.

Oki dobre hlavne ze nam to vse funguje jak ma.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xaerocom 23. 8. 2005 11:46

Korwin píše:Ale proč kupovat Intel co žere víc anergie a víc topí když si můžu koupit boxovanej AMD a žádnej chladič na něj nemusím měnit...když už si to koupím s boxem tak přeci chci aby ten box byl koncipovanej tak že udrží "normální" teplotu pc...r/quote]

já měnil BOX jen kuli hluku
xaerocom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrix 23. 8. 2005 11:47

Nejlepsi by bylo kdyby se tyto dve firmy spojily. To by byl monopol :P
Patrix
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka