Sestava na programování

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AlanCox 30. 10. 2005 00:20

Prosím, pomozte mi najít sestavu počítače na programování. Moc hardware nerozumím, programování podstatně více. (případně mohu za pomoc a radu v této oblasti nabídnout protihodnotou pomoc v programování, vyřešení nějakého sw problému, apod..)

Potřebuji sestavit nějaký levný počítač bez monitoru a bez OS. Hry se na tom hrát nebudou, ani provozovat grafické aplikace, takže mi stačí naprosto obyčejná grafická karta. Nechtěl bych ale integrovanou grafiku, s tím mám špatné zkušenosti. Na počítači se nebude zpracovávat video ani jiné náročné věci. Hlavní čiností na počítači bude programování (C#, C++, Java, Eclipse). Nepotřebuji ani zdaleka nejrychlejší procesor. Hlavním atributem, který od počítače očekávám je spolehlivost a pokud možno malá hlučnost.

Poraďte mi prosím komponenty, ze kterých bych to měl sestavit, respektive nechat někoho sestavit.
AlanCox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JIV 30. 10. 2005 09:03

staci aj 1Ghz a aspon 256mb (XP)
pojde na tom aj Visual studio 2003

a v linuxe neviem

odporucam minimalne 17" mon.
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mh 30. 10. 2005 09:07

Na tom prociku asi moc nesejde, ale ja bych tam dal minimalne 512MB ramek. Kolik je tva penezni hranice?
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jik 30. 10. 2005 09:59

Programátor by měl alespoň trochu železu i operačnímu systému rozumět - věnuj se tomu taky.
Jinak bych začal u Sempron K8 64 s 256 kB cache, 256 MB RAM, jakýkoliv slušný disk, grafika typu 'sociálka' od nVidie (FX4000, 5200, ...), MB s čipsetem VIA (se svými zkušenostmi se nForce ještě nějaký čas vyhnu). Toto všechno se dá pořídit docela levně.
jik
Junior

Odeslat příspěvekod troomar 30. 10. 2005 10:01

Nejdulezitejsi je dobra zidle na sezeni, vsechno ostatni je nedulezite :wink:

Obecne bych taky rekl dobry monitor, ale ten neschanis. Ja vzdycky daval do takovyhleho kompu integrovanou grafiku i zvukovku, znacne to usetri penize, ale pokud nechces tu integrovanou, tak jakoukoliv levnou. Procak taky neni moc dulezitej, staci dnesni prumer (tedy pokud neprogramujes v Matlabu :mrgreen: )

Dle me je nejdulezitejsi ramka, i kdyz se to s ni taky nemusi prehanet, ale jako minimum rozhodne 512.
troomar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tucniak 30. 10. 2005 10:10

Jednoznacne. Ramka minumum 512mb! V praci mam starucke P4 2ghz a 256mb ram. Procak stiha v pohode, ale ked maximalizujem okno, ktore som par minut nepouzival, disk zacne swapovat a cakam a cakam. Kompiliacie a vyvojove prostredia bezia svizne.
tucniak
Junior

Odeslat příspěvekod tucniak 30. 10. 2005 10:16

Uplne som zabudol, Klavesnica je tiez strasne dolezita !! ;) Musel som menit, pretoze z klasicky dodavanej ma strasne zacal bolievat malicek. O monitore sa bavit ani nemusime. Jednoznacne aspon LCD 17".
tucniak
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 30. 10. 2005 13:17

AMD Sempron64 2600+BOX (1.6GHz, s754, Palermo, 128kB)
DFI nF4x Infinity (s754, nF4 4x, PCI-Ex16, DDR, 5.1ch, L, S, R)
MSI RX550 TD128E (128MB/128bit, PCI-Ex16, TV, DVI)
DDR 512MB, PC400MHz, CL2.5, Kingmax
Hitachi 7K80 (SATA2, 80GB, Deskstar, 7200, 8MB)

9468kč s daní + mechaniky, klávesnice a jiné podobné srandy...
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psychocowboy 30. 10. 2005 13:24

ja souhlasim s tou zidli, taky programuju a po trech ctyrech hodinach sezeni v nejakem obyc kresilku...nevim, nejake polohovaci, s operkou hlavy a bez operatek...
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanCox 30. 10. 2005 18:07

Velmi děkuji za Vaše názory. Souhlasím s tím, že židle a klávesince a monitor jsou také důležité :-)

Pravda je, že programátor by měl rozumět i trochu železu, ale přiznám se, že trochu nestíhám. Vrtat se v operačním systému, nebo programovat je moje práce a ta už mi tak zabírá dost času.

Díky za Vaše tipy. Přemýšlím nad tím, jestli použít Intel, nebo AMD. Z AMD bych asi použil Sempron podle rady zde na diskusi. Pokud bych chtěl Intel, asi bych se vrhnul na Celeron 2,8 GHz. Slyšel jsem, že Intel je spolehlivější, co vy na to?

Paměť uvažuji zatím 512 MB.

Dost se mi líbí návrh od AndrewJ. Taky jsem uvažoval o základní desce Gigabyte, na kterou se prý dá spolehnout.

Zatím ještě čtu informace všude možně a rozhoduji se.
AlanCox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JIV 30. 10. 2005 18:17

no tak potom tvoja volba je AMD sempron 64..doska gigabyte,512mb Ram a grafarna mose byt nieco alá X300, 6200..(videlk som niekde dost lacnu MSI x300 64bit a pasivne chladenie)
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JIV 30. 10. 2005 18:17

no tak potom tvoja volba je AMD sempron 64..doska gigabyte,512mb Ram a grafarna mose byt nieco alá X300, 6200..(videlk som niekde dost lacnu MSI x300 64bit a pasivne chladenie)
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AlanCox 30. 10. 2005 18:37

Ještě jsem zapomněl odpovědět na cenovou hranici. Nemám jí pevně stanovenou, ale rád bych se vešel do nějakých desíti, patnácti tisíc.
AlanCox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HáRoš 30. 10. 2005 18:40

Hlavní čiností na počítači bude programování (C#, C++, Java, Eclipse).c/quote]


Netuším na jakém serveru budeš testovat, ale pokud to bude podobná srač.a jako IBM websphere a budeš spouštět na svém stroji testovací server, doporučuji alespoň 1 GB ramky
navždy mladý. navždy junior
HáRoš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AZOR 30. 10. 2005 18:40

bych možná na tu Eclipse ( NetBeans) uvažoval i o lepším disku.(určitě bych koukal na přísupové doby)
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků