samoreset PC, určitě hardwarově, znovu :(

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 26. 2. 2006 19:52

Mám takovej problém s mým už pozáručním compem :(

Athlon 1800+, MSI KT3Ultra2 raid, MSI MX-440, RAM 333Mhz.

Ve WinXP SP1 o SP2 se mi často (cca každých 5 minut) restartuje comp.
Je to určitě hardwarová věc, resp. chci říct, že to není nějakej trojan nebo tak, protože to dělalo i když jsem nainstaloval WinXP i na čistej disk. Se SUSE Linux 10 ale v pořádku...

Když jsem vypnul "automatické restartování při chybě", objevuje se mi modrá obrazovka, chyba není v žádném souboru, ukazuje se jen adresa 0x00000... a něco tak.

vadná RAM to není, vyměnil jsem ji za jinou (stejný typ, větší kapacita), i za rychlejší, dělá stále.

Vyměnil jsem zdroj, stále žádná pomoc. (teď tam mám 550W)

Grafickou kartou to není, vyměnil jsem ji za jinou, GeForce Titanium 4200?, pořád stejný.

Provedl jsem flash BIOSu, abych mohl dát do desky i Athlon XP 2500+, problém přetrvával.

Disky mám 3, ať je různě vyndávám, a instaluju a bootuju z nich různě, žádná změna.

Přehříváním to není určitě - vždy se to projeví při určité příležitosti, jde to i schválně vyvolat, protože už mám vytipované věci, které to vyvolají... :( Třeba kliknutí na video-chat v ICQ, nebo prohledávání regeditu...

Už nevím, co bych měl zkusit, mazal jsem CMOS, reinstallace, přehazoval komponenty. Poslední nevyzkoušenej je motherboard, to je ale dost problém.

Setkal se s tím někdo ? Případně co mám ještě zkusit ? Díky :-/
boss-ivoss
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 26. 2. 2006 20:20

Proč si seš tak jsitý, že je to hardwareově? obzvlášť, když ti to se suse 10 nedělá?

ale netuším, čím by to mohlo být
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LGA 27. 2. 2006 05:57

Zkus otestovat pomoci Prime95, Memtestem, RightMemory
LGA
Junior

Odeslat příspěvekod Honzas 27. 2. 2006 07:57

Evidentně chyba-pocitace-projevujici-se-pouze-ve-windows...
Zkoušel jsi stabilitu bez nainstalovaných ovladačů ?
Honzas
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 27. 2. 2006 08:23

Ako už písal AndrewJ a Hanzas predo mnou, keď ti to chodí na Linuxe, pravdepodobne nejde o hardwarovú chybu...

Máš nainštalované najaktuálnejšie drivery? (hlavne pre motherboard/chipset)
Spomínaš nejaké ďašie komponenty ale neuvádzaš čo to sú (predpokladám, že nejaké PCI karty) - povyberaj všetky a uvidíš, či problém bude pretrvávať (je pravdepodobné, že máš nejaké blbé drivery pre WinXP)
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfionc 27. 2. 2006 08:44

pokud jsi byl schopen reinstalovat Win a nerestartoval se ti samovolně, tak hledej cybu v ovladačích některého dalšího zařízení.
Pokud by to bylo hardwarové tak by ti to dělal i na linuxu.
Naví jsi psal, že se to dá vyvolat tím, že spustíš video v ICQ tak se mrkni co máš za driver u kamery (mě jedna starší kamera schodila totálně Win, potřebovala nové ovladače a opravy ve win.
Počítače umí víc než si hrát a jak jste na tom vy?
Alfionc
Junior

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 27. 2. 2006 09:04

Ne, není to konkrétně kamerou, ale "třeba" tímhle. Prostě to dělá při více věcech, vždy to ale spadne po tom, co na něco kliknu, nebo něco udělám. Ne uplně samovolně.

Jinak ad. ovladače - spadlo mi to i při instalaci Win, už teda v té poslední fázi, ale ukazuje to, že ani se standartními ovladači to nejde.
Jinak jsem zkoušel mít i aktuální ovladače ke všemu...

Prime95, Memtestem, RightMemory nemůžu vyzkoušet, tak dlouho to nepojede, resp. se mi nejspíš ani nepodaří to naistalovat.

Ad Linux - no je to divný, že tam to nedělalo, na druhou stranu jsem v tom zase tolik nepracoval.

SPíš mě napadlo, jestli to nemůže být třeba provedením nějaké určité instrukce v procesoru nebo tak, nebo např. chyba při přetečení atd., která by způsobila kolaps systému... :(
boss-ivoss
Junior

Odeslat příspěvekod Alfionc 27. 2. 2006 09:19

pak bych postupoval asi takto:
nech v počítači pouze grafiku, CPU, paměť a systemový disk a zapni ho, pokud se to restartuje tak stáhni tester CPU a paměti, který je spuštěn z diskety (neinstaluje se) a otestuj, pokud bude vše v pohodě tak hledej (bohužel) zradu na MB. (a v Biosu dej defoltní nastavení, jen CPU si nastav podle frekvence)

jinak nenapsal si kdy a jak to začalo (po instalaci něčeho nebo jen po zapnutí?) nedostal náhadou šlupku od elektriky??
Počítače umí víc než si hrát a jak jste na tom vy?
Alfionc
Junior

Odeslat příspěvekod -Sam- 27. 2. 2006 09:35

Nejprve zkus Memtest, dá se spustit z diskety nebo CD nezávisle na OS.

No a opiš sem celé chybové hlášení z Blue Screenu (tedy např. Kód chyby 100000d1, parametr1 90863645, parametr2 00000002, parametr3 00000001, parametr4 8635468b), z něj už se ná něco rozumného usoudit.
-Sam-
Junior

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 27. 2. 2006 09:50

>> Alfionc: nechal jsem jen zákl. komponenty, to mě napadlo hned na začátku, problém přetrvává.
Dle všech možných testů na Ultimate boot CD je vše bez chyb...

Pamětí to určitě není, jak jsem psal - dělalo to dřív, dělá to i po tom, co jsem koupil novou a zkoušel ji jet samotnou....

Blue screen opíšu... Nenapadlo mě, že by z těhlech čísel mohl někdo něco fakt usoudit :-)
boss-ivoss
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 27. 2. 2006 09:53

Ja bych to videl na desku. Zkus zkontrolovat vizuelne kondenzatory na desce - zda nejsou nafouknute, nebo jestli nevytekaji.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 27. 2. 2006 10:05

Takže na začiatku ti to chodilo OK. A teraz ti to zrazu blbne. Chápem to správne? A čo sa dialo medzi tým?

A disk si skúšal iný?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 27. 2. 2006 10:15

Jak jsem psal, disky jsem zkoušel různě připojovat, měnit, bootovat z různých, stále stejné.

S tím, jestli to chodilo - je to PC z druhé ruky, na druhou stranu mi to prodal nejlepší kámoš jen proto, že odjížděl na rok do Anglie, a říkal, že jemu to nikdy nedělalo. Já tam nic nepřidal, a dělalo to hned od začátku, s tím, že se to pomalu zhoršovalo a padalo to čímdál častěji.

Kondenzátory na desce vypadaly v pohodě. Taky to vidim na desku (-> takže budu asi kupovat všeeeecko nový :( ...)
boss-ivoss
Junior

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 27. 2. 2006 10:41

Takže teď to spadlo, i když jsem tam hodil Radeona 9500.

Na bluescreenu :

Technické informace:

STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0x00000000, 0xF9E79640, 0xF9E7933C).

Při znovuspuštění WIn (teď na nich chvíli i jedu :D ) se zobrazuje hláška "systém byl obnoven po závažné chybě", a jsou tam technické informace:

BCCode : 1000007e BCP1 : C0000005 BCP2 : 00000000 BCP3 : F9E79640
BCP4 : F9E7933C OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

EDIT: jo, padá to uplně stejně...
boss-ivoss
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 27. 2. 2006 17:06

Moudra od M$

• Pokud k tomuto problému dojde po prvním restartování během instalace systému Windows nebo po jejím dokončení, není na pevném disku počítače pravděpodobně dostatek volného místa ke spuštění systému Windows.
• Dojde-li k tomuto problému po prvním restartování během instalace systému Windows nebo po jejím dokončení, není systém BIOS počítače pravděpodobně kompatibilní se systémem Windows.
• Ovladače grafického adaptéru nejsou kompatibilní.
• Paměť RAM je poškozená.
• Ovladač zařízení nebo systémová služba jsou poškozené.
• Pokud je problém spojen se souborem Win32k.sys, může být jeho příčinou program jiného výrobce pro vzdálené řízení.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Další stránka