Poslední modernizace stávající sestavy

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 5. 3. 2006 22:52

Nakonec jsem si řekl že když už jsem do počítače nacpal tolik peněz za nové díly tak je načase korunovat dílo novou grafikou. Možná bych šel do Saphirre radeona X1600Pro. Dle levelu je to ještě dobrá karta, je to tak i v reálu ? Dále bych rád nahradil obstarožní indický (beze srandy)zdroj o deklarovaném výkonu 250W něčím lepším. Nevím zda má cenu nechat zasahovat i do větráku na procesoru, dělá docela rambajz takže nějaký pasiv by mu asi slušel.Zdroj bych chtěl asi enermax Liberty 400W.

Takže nakonec by to mělo vypadat takto :D

Původně: 3GHz NW
512MB RAM
CD-RW
250W zdroj
EC 1x90mm fan

Po modernizaci:

3.3GHz (přetaktováno - bude li to nutné !)
1GB RAM
DVD-RW
400W Enermax
Thermaltake Soprano
Radeon 1600PRO

To by mělo na hry ještě na nějaký čas stačit, že ?
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Streetfighter1 5. 3. 2006 23:14

no mělo (tak jako vše že)ale no nevím co tam zůstalo stejného (původního)asi jen procesor co :D
Streetfighter1
Junior

Odeslat příspěvekod PC 5. 3. 2006 23:18

Jo, procesor a MB.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 5. 3. 2006 23:20

A co vzít Akasu 400W a ASUS V9999 GeForce 6800 256MB? Obojí mám, obojí OK. Akasa je tichá, GeForce hučí šíleně, ale lze regulovat SmartDoctorem a potom není v 2D slyšet.

ASUS N6800XT 128MB je po odemčení také dobrá karta. Hlavně nebrat N6800 512MB - má paměti 540MHz a pouze 128bit (XT a V9 jsou 700MHz/256bit, V9 má DDR3).
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 5. 3. 2006 23:40

Akasu neznám, GF-6800 je docela drahá, spíš by byla lepší 7800 ale ta stojí moc peněz. Tento radeon má pixel shadery 3.0, HDR,256MB RAM tak si myslím že to bude dost šok přesedlat na tohle z FX-5200. Konečně si některé hry zahraji tak jak jsem je dosud neviděl.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubL 6. 3. 2006 07:18

Caderom píše:A co vzít Akasu 400W a ASUS V9999 GeForce 6800 256MB? Obojí mám, obojí OK. Akasa je tichá, GeForce hučí šíleně, ale lze regulovat SmartDoctorem a potom není v 2D slyšet.
....l/quote]

Zdroj radši nějakou osvědčenou značku - Chieftec, Fortron
Např Chieftec 410W vypadá velmi dobře.
Pro grafikutypu 6600 je 256MB absolutně zbytečných. Pro Radeon x1600 pro docela taky, ale 128MB varianta se pro AGP nedělá (u PCI-E je 128MB varianta s rychlejšími GDR3 pamětma)
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 6. 3. 2006 08:27

Ten forton ale nemají na skladě :( a enermaxy jsou prý super zdroje. Pouze si nejsem jistý - půjde nebo nepůjde do moji sestavy s AGP sběrnicí či je už navržen pro PCI-E ????? ATI-1600 PRO je podle všeho modernější architektura než GF6600 a tak doufám že si na tom v rozumných detailech zahraji Oblivion, a hlavně Hitman Blood Money a na podzim Splinter Cell: Double agent.
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubL 6. 3. 2006 08:40

jj, Enermaxy jsou supr zdroje a tak mi připadá zbytečné kupovat takový zdroj do celkem průměrné sestavy. Ten Radeon x1600pro je primárně navržen pro PCI-E, ale vyrábí se i varianty do AGP s můstkem.
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 6. 3. 2006 09:23

Já jsem se ptal jestli je ten zdroj na AGP či ne. Karta pro AGP je :D Fortona chci využít v nové sestavě, proto ho kupuju už teď a až budu stavět nový počítač tak budu mít vystaráno. 400W bude stačit i na nové počítače ne ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 6. 3. 2006 09:41

Zdroj je formatu ATX (2.0...) a s GK nema nic spolecneho takze je to uplne jedno, maximalne muze mit pridavne napajeni pro nektere proudozrave GK
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubL 6. 3. 2006 09:51

Zdroj může být taky max 24pin a tvoje deska má nejspíš jen 20pin. To však řeší neškodná redukce (narozdíl od opačné :!: ) a pak si ten zdroj můžeš dát do nové supr nadupané sestavy ...
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 6. 3. 2006 13:51

Tenhle zdroj (Enermax Liberty) má jak 24pin tak 20pin, ale ve specifikaci píší že má konektor na PCI-E tak mi jde o to aby to nebylo jen pro PCI-E desky protože mám AGP. Má to i zabudovanou přepěťovku a podobné cerepetičky že ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 6. 3. 2006 14:40

JakubL píše:
Caderom píše:A co vzít Akasu 400W a ASUS V9999 GeForce 6800 256MB? Obojí mám, obojí OK. Akasa je tichá, GeForce hučí šíleně, ale lze regulovat SmartDoctorem a potom není v 2D slyšet.
....l/quote]
Zdroj radši nějakou osvědčenou značku - Chieftec, Fortron
Např Nurl=http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32705]Chieftec 410W[/url] vypadá velmi dobře.
Pro grafikutypu 6600 je 256MB absolutně zbytečných. Pro Radeon x1600 pro docela taky, ale 128MB varianta se pro AGP nedělá (u PCI-E je 128MB varianta s rychlejšími GDR3 pamětma) /quote]

Akasa určitě není špatná, možná raději ten Enermax. Myslel jsem, že je dražší, než je. Jinak jsem nepsal o 6600, ale o 6800. Po odemčení a navíc s 256bit sběrnicí dá o hodně víc než ten Radeon. Navíc si dost lidí na ten Radeon stěžuje, hlavně kvůli přehřívání (komentáře na CZC). Záleží na penězích - V9999 256MB AGP stojí 5800,- , tedy o 1600,- víc než Radeon.

quote="PC"]Tenhle zdroj (Enermax Liberty) má jak 24pin tak 20pin, ale ve specifikaci píší že má konektor na PCI-E tak mi jde o to aby to nebylo jen pro PCI-E desky protože mám AGP. Má to i zabudovanou přepěťovku a podobné cerepetičky že ?e/quote]

Přepěťovku za tuhle cenu určitě má, PCI-E konektory jsou navíc. Tzn. kartu zapojíš na molex a PCI-E konektory ti jen budou zabírat místo v case - v případě Enermaxu je můžeš vyndat.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Azbas 6. 3. 2006 15:10

Energimax je super zroj :-) ještě aby nebyl když stojí skoro 2x tolik než ostatní. Ma aktivní ochrany takze vetší bezpečnost.

K Radeonu X1600 :-) mám ho asi 14dní a je to dobra karta ale to chlazení nemají moc vyřešené... teplota v klidu na 60° a při zátěži okolo 90tky a větráček neni zrovna nejtižší :-( sice se teplotně reguluje ale stale je slyšet i na 30% rychlosti.
Azbas
Junior

Odeslat příspěvekod PC 6. 3. 2006 16:11

Takže byste brali jinou kartu ? Na CC webu je okolo toho dost přestřelka - prý to třeba na fear nestačí, což je ostuda, ovšem fear také nezná slovo optimalizace.... A já bych si rád zahrál třeba ten oblivion, hitman + SC 4 proto chci jít do dražší karty, abych vyhodil 4160Kč a pak zjistil že to nejde asi by mě praštila pepka..... To bych si moh rovnou koupit 6200 jak jsem původně uvažoval tak jak to je s tím radeonem ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků