Sestava na 3D CAD do 40 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Vebloud 3. 4. 2006 19:22

V počítačích se dost vyznám, ale víc v softwaru než v oblasti skládání sestav na 3D CAD.

Mám ideu, respektive podíval jsem se na pár workstationu od Fujitsi atd. a došel k desce s chipsetem NVIDIA nForce Professional 2200 and 2050, AMD 8132, 2 Opterony 2xx, prvně jsem si myslel dvoujádra, ale to je už dost drahý

2 až 4GB ramky, samozřejmě ke každýmu procesoru 2 moduly, ale asi to budou ty 4, přece jenom ramka není tak drahá a dělá hodně.

nějákou grafiku ala nVidia Quadro nebo ATI FireGL, ale tam nemám vůbec šajn, takže by to chtělo nejlepší poměr cen/výkon.

Taky by to chtělo nějáký disk, nejlépe asi SATA 2 v RAIDu a teď nevím jak je označenej, ale mám dojem, že jsou tam 3 disky a když jeden odejde, neztratí se data. Takovej kompromis rychlosti a bezpečnosti.

Je to počítač, na kterém se sice občas pustí nějáký film a teoreticky i nějáká hra, ale 99% je práce s 3D CADem, takže je to tomu podřízený.

Case a zdroj taky nemám ponětí, ale muslím, že DD mi určitě něco poradí.

Předem díky za připomínky.

BTW: Jak jsou na tom Xpčka s podporou dvou dualcore procesorů? Netváří se to pak celý jako 4 procesory?
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Vebloud 4. 4. 2006 13:52

To nikdo neumí postavit sestavu na CAD, to mi neříkejte.
Naposledy upravil Vebloud dne 4. 4. 2006 15:05, celkově upraveno 1
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod JakubL 4. 4. 2006 14:38

To, co ty chceš, se do 40tis nedá moc postavit. Já bych šel do klasického dvoujádra Athlonu 64 X2.
A chceš to i s monitorem?
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malcolmX 4. 4. 2006 14:40

Pocitac resp spise stanice na 3D CAD do 40.000? :-) Na hrani mozna, pokud v te cene neni zahrnut monitor. Mimochodem SATA2 je spise jen marketingove lakadlo.

Navic i papirove rychlejsi a vykonnejsi skladanka/noname stanice je v praxi proti certifikovane CAD stanici o dost pozadu.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod robur 4. 4. 2006 14:57

To je hodne zajimavy tema - me by to teda zajimalo velmi - konfigurace sestavy na 3D modelovani - skladacka vs znackovy work station.
Jestli teda mate nejaky zkusenosti sem s tim, myslim, ze by to bylo i tema na clanek...
robur
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 4. 4. 2006 14:59

Samozřejmě bez monitoru. Pokud se na to podíváš, zjistíš, že je to stejná sestava, kterou nabízí Fujitsu. Nechceme se mi věřit, že pokud to sestavím ze stejných komponent, tak to bude pomalejší.

Nejde postavit? Kdybys viděl na čem zrovna teď pracuje člověk, pro kterýho je ta sestava, tak bys blil. Na hraní? Zrovna si nehraje, ale dělá na stejným softu a kompu jako před čtyřma rokama, to co dneska pořídím za 40 000 se v době, kdy se ten soft a komp kupoval, nebylo možný koupit ani za 100 000, takže v tom problém nevidím.

Kvůli ceně je možný vynechat ten RAID.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Vebloud 5. 4. 2006 09:17

Tak vidím, že to co jsem si namyslel, za 40 opravdu nepostavím, takže můžu začít od začátku. Co poradíte?
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod AndrewJ 5. 4. 2006 15:05

postavil bych to okolo procesoru Intel P4 D 920 a a desku určitě nějakou ASUS paměti a určitě 2GB paměti

teĎ nemám čas, tak to konkrétně doplním asi večer i se zbytkem sestavy
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vebloud 11. 4. 2006 11:18

Tak jsem byl ze začátku nakloněn víc AMD, ale když se podívám na ceny jejich X2, tak mě jímá děs a hrůza, zvlášť když k intelu můžu dát DDR3 na 800MHz a to už taky něco znamená. S 920 bych asi souhlasil, teď mi jenom poraďte podvozek a grafiku. A samozřejmě nějáký zdroj, ale to bych viděl na 410W Chieftech.

Jedna hodná osůbka mi přes ICQ docela radí, a tvrdí, že obyčejné Radeony/GeForce lze předělat na FireGL/Quadro jenom ovladači a..., já se v tom nevyznám, prostě softwarově. Zeptál jsem se na to přímo v sekci Grafáren a http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=213563#213563 a podle toho co se vyvine tam, se ještě rozhodnu, jestli koupit nějákou regulérní Profi grafárnu, nebo předělat herní. Taky jsem narazil na zajímavou grafárnu od 3D Labs, Wildcat Realizm 500, ale ta s cenou trošku víš (cca 900$) a byl bych zaručeně přes těch 40 000. Ale spíš se chci zeptat, jestli s ní nemá někdo zkušenost a neporovnával jí s ostatními, případně byc prosil o odkaz na nějáky benchmark.

Předem děkuji.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Her0des 11. 4. 2006 11:54

grafarna na cad/cam? jedine matrox parhelie. nic lepsiho neni. co to bude za monitory? lcd nebo crt? jinak procik Pentium D930, a MB jedine s chipsetem intel od 955 vys. (pohyboval bych se jen u znacek asus a intel). disk bych dal jeden na 15 000 ot scsi/36gb na system a druhej velkej sata na zalohu dat. 2 gb dual ram na 800 mhz (nebo na aspon 667) tim mas pak vsechno vyreseno a do 40 000 se v pohode vejdes.

http://www.alzasoft.cz/d54102/18843293/ ... i-bulk.htm

(pci-e) http://www.alzasoft.cz/d53436/18843293/ ... 6-bulk.htm
Her0des
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 11. 4. 2006 12:00

Doporucovat Matrox Parhelii na 3D je naprosty nesmysl! Soucasna Parhelia APVe je 3D vykonem a funkcemi na urovni cca GeForce3-4. Matroxy jsou spickove a profesionalni 2D karty, nevhodne pro 3D.

Testy Realizmu jsou treba tady: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2383

PS
Jinak zacit by se dalo treba s timhle:

Deska Intel D975XBXLKR s775, 6312,-
Procesor Intel D920 2,8GHz BOX, 7902,-
Pamet Kingstone 2GB DDRII533 CL4 DC, 6259,-
Disk 2x300GB Seagate Barracuda 7200.9, 6481,-
Zdroj Enermax EG565AX 535W, 3494,-

celkem cca 30 000,- s DPH

Graficka karta pak podle pozadavku na 3D vykon - nejdrazsi Radeon X1900XT/512MB vyjde s DPH bratru na 15 000,- , skvely nakup je treba Radeon X850XT/256MB od Sapphira za 6063,-, za ty prachy je to super vykon. Profesionalni karty typu Wildcat Realizm, Nvidia Quadro nebo ATI Fire GL budou ve vykonnejsich verzich HODNE drahe a zvednou cenu mimo limit.

Plus samozrejme skrin a pripadne lepsi chladic na CPU....
Naposledy upravil Calhoun dne 11. 4. 2006 12:14, celkově upraveno 1
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Her0des 11. 4. 2006 12:05

ty si slusne mimo. herni grafarnu na profi praci... ty si asi o matroxu jeste neslysel, co???
Naposledy upravil Her0des dne 11. 4. 2006 12:19, celkově upraveno 1
Her0des
Junior

Odeslat příspěvekod Her0des 11. 4. 2006 12:08

Naposledy upravil Her0des dne 11. 4. 2006 12:29, celkově upraveno 1
Her0des
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 11. 4. 2006 12:28

Her0des píše:ty si slusne mimo

Hmmm.... ciste shodou okolnosti tady mam jak P650 tak Parhelii APVe. Karty jsou POUZE DX8.1 a OpenGL 1.3. Matrox dodnes nebyl schopen vydat plne DX9 kompatibilni ovladac. 3D vykon je ve srovnani s dnesnimi standarty smesny. Jak Parhelia APVe, P650 a QID v PCIex provedeni nepouzivaji jadro Parhelia ale jadro Parhelia LX ktere ma proti klasicke Parhelii polovicni vykon. A cisla? Jak P650 tak Parhelia APVe strili v Aquamarku cca 8000 bodu, klasicka Parhelia AGP8x cca 15000 bodu. DX9 testy nerozbehnes diky absenci DX9 kompatibilniho driveru a vykon pod OpenGL je katastrofa protoze Matrox nikdy neodladil OpenGL drivery.

Matrox ma k dispozici certifikovane ovladace pro konkretni profi aplikace ktere 3D vykon HODNE zvednou ale tak jako tak karta navrzena jako konkurence GeForce3 proste nikdy nemuze 3D vykonem souperit se soucasnymi vykonnejsimi 3D kartami od ATI/Nvidia. A pokud si do srovnani zahrnes i cenu tak je Matrox pro 3D uplne mimo.

Neco uplne jineho je pouziti Matroxu pro profi 2D aplikace nebo praci s videem. Tam jsou diky spickove kvalite vystupu, brutalne rychlemu 2D a vyborne podpore pro vice obrazovek Matroxy velice dobry nakup.

Jinak odkaz ktery tady uvadis byl "in" nekdy pred 5-4mi roky :wink: . Tehdy byla schopna Parhelia jeste konkurenci ve 3D konkurovat. Dneska je to fakt mimo :) .
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Calhoun 11. 4. 2006 12:38

Her0des píše:ty si slusne mimo. herni grafarnu na profi praci... ty si asi o matroxu jeste neslysel, co???

Jsem ortodoxni fan Matroxu :) . Doma mam nejaky Mystiqy, G400AGP, G450PCI, G550AGP a v soucasne dobe pouzivam v jednom PC P650 AGP8x a ve druhem Parhelii APVe. V praci pak dalsi "Pcka" a Parhelie :) . O tom jak a na co je Matrox vhodny toho vim po letech pouzivani sakra dost :wink: . Nicmene jdu offtopic takze o Matroxu dost...

A ze doporucuju "herni" grafiku? Asi jsi si nevsimnul jaky rozpocet je na cele PC. Vykonne profesionalni 3D grafiky stoji to co stoji. Takze pokud stavis PC na 3D praci tak si koupis bud vykonnou herni kartu a nebo pritlacis penize a koupis profi kartu. Jina moznost jaksi neni :wink: .
Calhoun
Pokročilý

Další stránka