high end zostava na hry - posudte pls

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod jhruska 18. 5. 2006 21:26

LOL to se dá měnit..?
Octavia 2
jhruska
Junior

Odeslat příspěvekod mj23 18. 5. 2006 21:36

Tonda-B píše:
Myslím, že to už s tímhle procesorem přestala být pravda.
Po přetaktování přes 4 GHz (což 2xCedar Mill umožňuje) se chytal jedině FX 60 za více než pětinásobnou cenu.
mj23
Junior

Odeslat příspěvekod Žába Puk 18. 5. 2006 21:43

Asus P5WD2 je starý model, nový P5WD2-E má již chipset 975.
Žába Puk
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 18. 5. 2006 21:44

Velikost clusteru se nastaví buď v té RAID-otvorné utilitě pro celé diskové pole, nebo jestli si to diskové pole rozděluješ s pomocí Partition Magic, tak tam pro každou Partition zvlášť.

Možná to jde i jinak, ale to jsem nehledal.
Já jsem spíš zkoumal velikost souborů a po zjištění, že např. Systém má takřka 50 % souborů 16 kb a menší jsem to tam dal a ono to fungovalo.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 18. 5. 2006 21:49

[quote="Žába Puk"tAsus P5WD2 je starý model, nový P5WD2-E má již chipset 975.9/quote]

Klidně by to mohl postavit na P5LD2 Deluxe na chipsetu i945 za 4k. Podporuje 930-ku i ve steppingu C1 od BIOSu 0603.

Ani i955 ani i975 žádný rozumně využitelný přínos nepředstavují.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Žába Puk 18. 5. 2006 22:04

Tonda-B píše:[quote="Žába Puk"tAsus P5WD2 je starý model, nový P5WD2-E má již chipset 975.9/quote]

Klidně by to mohl postavit na P5LD2 Deluxe na chipsetu i945 za 4k. Podporuje 930-ku i ve steppingu C1 od BIOSu 0603.

Ani i955 ani i975 žádný rozumně využitelný přínos nepředstavují.e/quote]

jasně, já jen aby nekupoval to co chce ve starém kabátu.
porovnat to může snadno, např.:

http://indigo.intel.com/compare_cpu/sho ... ture=en-US
Žába Puk
Junior

Odeslat příspěvekod xaero 18. 5. 2006 22:19

Ja bych to postavil na AMD ale to je holt vec vkusu :) ja jsem zvykly vse stavet na amd :)
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 18. 5. 2006 22:35

Jenže taky peněz.
Od zlevnění Intelu postavíš celé PC za cenu, kterou má u stejně výkonného PC AMD jenom procesor.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 18. 5. 2006 23:04

Tonda-B píše:Jenže taky peněz.
Od zlevnění Intelu postavíš celé PC za cenu, kterou má u stejně výkonného PC AMD jenom procesor.m/quote]

trosku hyperbola ne? :D zajmavy by to bylo postavit na CoreDuo. Ale ani X2 3800+ by nic nezkazil...
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 18. 5. 2006 23:16

Trochu, dneska.
Ale před týdnem stál FX 60 33k. A za to 930-kovou mašinu postavíš bez omezování se .
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod walfischberg 19. 5. 2006 04:10

Člověče. Počkej měsíc na Core 2 Duo. Takhle zbytečně vyhodíš peníze a nedostaneš výkon. Taky plánuji herní sestavu a čekám. Pokud to Core 2 Duo nebude taková bomba, tak aspoň si za cenu PD 930 koupím PD 960. Bude totiž další zlevňování. Podle testů by mělo být Conroe 2,13 GHz rychlejší než mnohé PD.
walfischberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod raduzs 19. 5. 2006 07:47

dik za vsetky reakcie.

vacsinou mi radite, aby som cakal na conroe. vsak dobre, ja pockam - ale ako dlho? na nete som sa docital, ze bude na nasich trhoch najskor za dva mesiace - ak vobec...

mimochodom, urobil som chybu, ked som okopiroval do svojho prveho prispevku nazov dosky. mal som, samozrejme na mysli P5WD2-E.

inak, nemalo by vyznam pockat aj s doskou, ked dnes vobec nie je iste, ake dosky budu podporovat conroe?
raduzs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda-B 19. 5. 2006 08:05

Zdá se, že žádná současná deska (i945, i955,i975) nebude umět Conroe.
Důvod je hardwarový - napájení procesoru na desce.
Takže asi nestačí jiný BIOS.

Opravdu to můžeš postavit na P5LD2 Deluxe a nepřijdeš ani o chloupek výkonu.

Ale jestli chceš počkat, čekej.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod walfischberg 19. 5. 2006 14:12

raduzs píše:dik za vsetky reakcie.

vacsinou mi radite, aby som cakal na conroe. vsak dobre, ja pockam - ale ako dlho? na nete som sa docital, ze bude na nasich trhoch najskor za dva mesiace - ak vobec...

mimochodom, urobil som chybu, ked som okopiroval do svojho prveho prispevku nazov dosky. mal som, samozrejme na mysli P5WD2-E.

inak, nemalo by vyznam pockat aj s doskou, ked dnes vobec nie je iste, ake dosky budu podporovat conroe?

Conroe by mělo být k dostání v průběhu července. Intel ho chtěl původně vydat až v Q3 roku 06, ale nakonec to přesunul na Q2. Ale tak 2 měsíce si počkáme. Pokud by se stalo něco nečekaného - Conroe by propadlo - tak stejně dojde ke zlevnění jiných procesorů. Pak tam prostě místo PD 930 narveš PD 960. Zatím to ale vypadá tak, že Conroe je opravdu výkonnější než AMD X2.
walfischberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod raduzs 19. 5. 2006 14:55

ok, tak ste ma presvedcili. conroe + hitachi disky:)

este mam otazku: nema niekto informaciu, kedy sa ma objavit na trhu doska s podporou conroe? (myslim znackova a kvalitna doska)

a este: ak by nahodou conroe nebolo to prave orechove, ako je na tom PD 960 v porovnani s amd fx60? myslim pri hrach. hladal som na nete testy, ale nejak som nic nenasiel. asi som zle hladal...
raduzs
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka