eShop s konfiguraci sestavy (prosim o konkretni konfiguraci)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod j333x 17. 6. 2006 10:50

Potrebuji koupit nejake PC a moc tomu nerozumim; drive jsem nakupoval u DXT protoze maji dobry konfigurator v eShopu (kdyz si chci treba pridat pamet nebo vybrat jinou klavesnici/mys), ale posledne jsem se s nimi nejak nemohl dohodnout. Chtel jsem zkusit treba alzasoft, ale tam jsem zadny konfigurator nevidel ... nemate nekdo nejaky jiny tip?
Chtel bych nejakou sestavu (PC+ 17" LCD vcetne Win) tak kolem 30-35000. Dik
Naposledy upravil j333x dne 17. 6. 2006 14:21, celkově upraveno 1
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 6. 2006 10:57

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 17. 6. 2006 11:02

nejdříve se inspiruj na mých setavách ( http://forum.zive.cz/viewforum.php?f=32 ) a pak skládej ;) ať nelituješ ... pro co to potřebuješ ?

nebo se porozhlédni v ostatních threadech tyhle sestavy se tu řeší denně ...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 17. 6. 2006 11:11

autocont.cz
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod j333x 17. 6. 2006 11:15

nechci nic skladat a tohle se tu denne neresi :)
nehodlam zonglovat s deskami atd atd - chci si proste jen vybrat nejakou sestavu (podle me vyjde nastejno jestli to sestavi nekdo v tomhle foru nebo v nejakem obchode; ma to byt 'herni' sestava, ale pro 13 letou holku, ktera bude hrat asi hlavne Sims2) ale k ni si chci vybrat nejaky LCD, klavesnici, mys atd - podle toho aby se mi libily. DXT to umi, treba na alzasoftu jsem tohle nevidel.
obchod.cz neni z Prahy (sorry to jsem nenapsal), nevidim duvod si neco posilat z druheho konce republiky :)
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 17. 6. 2006 11:34

tak czechcomputer.cz máš v praglu ;) maj tam konfg sestavy ...

Jinak všechno co kupuješ by mělo mít smysl ... ale jak říkam každého věc, každého blbost jen tím předchází problémům apod ... většina obchodníků není dobrými stavitely sestav ... bohužel ...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod j333x 17. 6. 2006 14:31

ok, diky vsem, ale vzdavam to :)
rozhodl jsem se, ze to nebudu komplikovat a chtel jsem si vybrat nejakou sestavu na dxt.cz mezi hernimi sestavami ... bohuzel jsem zmaten .. nechapu proc jejich 2 prvni herni sestavy maji integrovanou grafiku (???), drazsi (red dragon) uz mi prijde moc draha (zejmena grafika). Pohled na doporucovane sestavy tady mi taky moc neporadil :)

Mate-li nekdo skladani sestav jako hobby, tak bych velmi ocenil, pokud byste mi nekdo pomohl na dxt nejakou sestavu nakonfigurovat - predstavuji si neco pres 20-22K vc DPH bez LCD, OS, klavesnice a mysi, ty zvladnu (a nimi mi cena da tech 30-33K) :) Mel by rozumne zvladat hry typu Sims2 - tj kolem 1GB RAM, video asi PCI-E, staci 256MB (?), urcite s DVI (vic o grafickych adapterech nevim :), disk staci jakykoliv (pod 200GB stejne uz asi nejsou :)

Chapu, ze chtit neco takoveho muze byt neobvykle, ale pokud by to mel nekdo jako hobby, tak by mi to moc pomohlo diky moc :)
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 17. 6. 2006 14:55

Já pořád nechápu v čem je problém.

Když se podíváš na sestavu za 20k a 27k, tak z toho dáš dohromady všechno, co chceš a za přesně ty peníze, které máš.

Můžeš to sem zase pověsit s těmi změnami, které sis vymyslel, abys měl jistotu.

Pak se vykašleš na konfigurátory a podobné ptákoviny a pošleš jim to jako poptávku. Oni ti potvrdí ceny a dostupnost a že ti to i složí - když budeš chtít.

Tak proč bys to měl vzdávat?

Ty na to nějak ukrutně spěcháš?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kalfa 17. 6. 2006 16:27

to jsi tak neschopnej si to sestavit v konfiguratoru z komponentu co tu jsou v doporučených sestavách?:?? Nebo tak vychcanej a línej??? :?
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Junior