Ktorý PC by ste mi odporučili?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Tonda-B 2. 11. 2006 17:58

Tak si vyber z těch sestav do 10k - jak navrhuje fleshi.

Jen pro video by bylo lepší ubrat jednu paměť a přidat jeden disk.

Je to velké zrychlení práce, když můžeš mít "surovinu" na jednom disku, který pak jen načítá data a "produkt" na druhém, který pak jen zapisuje.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 11. 2006 18:43

Ahoj,

diskutující, zde často volají po sestavě od AMD, takže toto je můj výběr pro AMD- zbytek by byl stejný jako pro Intel.

MB GIGABYTE M55S-S3 nF550 AM2, DDR2,SATA2,GLAN, 1394,ATX bulk..2220,-
NEBO
MB ASUS M2N-E,soc. AM2, NF570U, GLan, PCIex, DDR2.........2651,-

CPU AMD Sempron 64 3200+ BOX socket AM2...1949,-
NEBO
CPU AMD ATHLON 64 3000+ BOX socket AM2.....2319,-

RAM DIMM DDR2 512MB 667MHZ Kingmax..........1568,-
NEBO
RAM DIMM DDR2 512MB 800MHZ Kingmax..................1798,-

Jinak už z toho začínám blbnout, takže pokud je někde nějaká chyba, doufám, žě mě opravíte :-/

Nová platforma Ti dává nové možnosti a záruky případných upgrade do budoucna. Starší typ chipsetu, pak jistou možnost mít momentálně něco ,,silnějšího" za poměrně přijatelný peníz .. i když ....

Vzhledem k tomu, že píšeš, jak PC používáš na kancelář, internet, fotky, filmy .... upřednostnil bych Intel, ale je to otázka názoru. Intel teď momentálně, dá se říci, vede v testech. Vždycky byl lepší na zpracování videa. AMD mívalo lepší výkon ve hrách. Vše však změnil nástup dvoujádrového prcesoru od Intelu. Po tom dnes pošilhávají i příznivci platformy AMD :wink:

Zvaž to a když tak dej vědět - zatím
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 2. 11. 2006 21:15

Zdravim,
takze mi dnes zaslali podrobnejsie info k PC2:

HDD SAMSUNG 160GB 7200 8MB Sata2-300 P80sD
DVD RW samsung SH-S182D bulk čierna
DDRAM2 512MB PC 533 Kingston CL4
FDD 3.5 " ALPS cierny
MB ASROCK AGCONROE945GD-DVI
CPU Intel® Core™ 2 Duo LGA 775 1.86GHz 2MB
CASE ATX MIDI 350W MERCURY KM84

co na to teda hovorite?

Takze k novemu pc mam teda HDD WD 80GB, DVD-RW LG H20L, monitor, klavesnica + mouse a FDD 1.44 :-)

Zatial pojdem dalej kupit case, zdroj, asi aj pamäte.
A zakl. dosku a procesor a ostatok asi az po Vianociach. Tie procesory zevraj pojdu dolu s cenou, tak chvilku pockam. Mozno sa mi to vyplati.

Nikde som nenasiel, ze preco maju tie 64bit procesory taky nizky takt oproti 32bit. Ktore su potom vykonnejsie?
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 11. 2006 00:51

Čau,

já se příznávám,že se v tom trochu ztrácím. Ty si půjdeš koupit case, zdroj a RAM, do čeho ty RAMky teď budeš dávat?? To je necháš jen tak ležet doma? Nemohl jsem najít, zda jsi sem napsal tu sestavu (komplet) co máš teď doma. Musíš si však uvědomit, že RAMky nejsou pro všechny ZD stejné!!! Jinak, pokud vím, tak RAM moduly teď také nejsou zrovna nejlevnější :wink:

Na sestavě PC2, kterou jsi sem zadal (její konkrétní popis), mi osobně vadí základní deska ASROCK. Vím, že tato společnost měla vyrobit jeden typ ZD, které se opravdu povedly, jenže co ten zbytek? Nevím jak ostatní diskutující, ale tuto volbu ZD bych přenechal, někomu jinému.Nechci hanit ASROCK, ale beru jej jako o něco lepší JetWAY. V této cenové kategorii si myslím, že kupříkladu Gigabyte má dosti navrh.
Ze zbytku sestavy se mně zamlová CPU a snad vypalovačka DVD. HDD Samsung moc neznám. Většinou beru osvědčený Seagate.

Byl bych potěšen, pokud někdo z Vás ostatních má zkušenost se ZD ASROCK, abyste se zde vyjádřili - Díky

Pokud máš použitelný HD, DVD-RW, KB+myš, FDD a nemusíš to kupovat, pak nechápu nad čím přemýšlíš. Vždyť se Ti sníží nutná investice, řekněme o 2600,- - 3000,-kc

Domnívám se, že zde již máš poměrně dost informací pro možnost volby případné sestavy a jejího zakoupení.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 11. 2006 00:58

pomec píše:Nikde som nenasiel, ze preco maju tie 64bit procesory taky nizky takt oproti 32bit. Ktore su potom vykonnejsie?

Myslím, že by bylo dobré zakoupit nějaký odborný časopis a trochu si jej prolistovat. Kluci Ti rádi vysvětlí proč je tam rozdíl taktu, já říkám toto - 64bit CPU jsou moderní pro moderní aplikace a jsou připraveny právě na tzv.:64bit aplikace - takže já kupuji 64bit CPU :wink: Ten takt jádra není až tak směrodatný (teoreticky)-můžeš se třeba podívat na označování CPU AMD, kdy jejich číslo 3200+ nevyjadřuje jejich přesnou (korektní) frekvenci jádra.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 3. 11. 2006 09:44

Nakoniec pôjdem asi kupit :

MB ASUS M2N-E,soc. AM2, NF570U, GLan, PCIex, DDR2
CPU AMD ATHLON 64 3000+ BOX socket AM2
RAM DIMM DDR2 512MB 800MHZ Kingmax
GK ASUS EAX1600PRO/TD/512MB DDR2, X1600PRO, PCIe
HD SEAGATE 160 GB BARRACUDA SATAII/300 8MB 7200.9 (NCQ) alebo nejaky od Western Digital

Myslím, že to bude pre mňa postačujúci pc /aj ked drahší ako som plánoval/ a ďakujem MgX za dôležité informácie.

Ďakujem velmi pekne za všetky vaše vytrvalé odpovede.
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 11. 2006 11:06

Myslím, že ses rozhodnul správně. Nový socket a navíc na zajímavé ZD (pro mě zajímavé).

S cenou půjdeš zřejmě o něco nahoru, ale myslím že nárůst výkonu oné sestavy a její vyváženost za to určitě stojí. A nejen to. Můžeš do budoucna zvážit i další rozšíření své sestavy.

Úspěšnou ruku při nákupu a sestavování a když něco bude-ozvi se.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek 3. 11. 2006 13:25

Myslim si že protebe deska s čipsetem 570 nemá význam, v pohodě ti stačí s 550, ušetřené 400kč bych vrazil do něčeho jiného.
Momentálně počítače už nejsou to nejhlavnější co by mě živilo a bavilo :-) Ale snažím se být stále v rámci možností v obraze :-) A stále tvrdím, že složit a opravit PC je pro děcka :-)
Tomasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 3. 11. 2006 16:17

Ahoj,

domnívám se, že ona deska ASUS M2N-E,soc. AM2, NF570U, GLan, PCIex, DDR2, je tak nějak všeobecně považována za dobré, solidní a stabilní řešení v této cenové kategorii. Pokud tomu tak skutečně je, oněch 400,-kč se za teoretický klid, určitě vyplatí. To je můj názor. Navíc mám také desku od ASUS s heatpipe a jsem maximálně spokojen.
No a v neposlední řadě, pro případné upgrady PC, je lepší mít kvalitnější základ.

V každém případě přiznávám, že i Tomasek má svoji pravdu.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 4. 11. 2006 19:29

Necham tam tu 570, kedze som toho isteho nazoru ako MgX a urcite budem chciet to niekedy vylepsit.Cena je sicce vacsia, ale zas oplati si trosku priplatit a mat doma nieco lepsie.Potom,ked budem mat vsetko doma,tak mi staci dovliect kamarata a suchat nohami :lol: :lol: :lol:

Ak budem mat problem,tak sa urcite ozvem.

PS: Aky zdroj tam mam dat 350W alebo 400W ? :-/
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod Jont 4. 11. 2006 20:12

dej tam nějaký fortron 400W- asi za 1300kč. 350 by asi stačilo, ale je lepší mít víc do budoucna, na upgrade
PS4ever
Jont
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 11. 2006 22:31

Ahoj,

pokud mohu poradit i vzhledem k plánované ,,budoucnosti", bych zvolil jistotu 400W zdroje. Pokud možno od nějakého ,,značkovějšího" výrobce.

Jen humorná poznámka. Pokud budeš opravdu ,,suchat nohami", nedotýkej se kamaráda co Ti to bude skládat, mohl bys jej nabít statickou elektřinou :-) a to by pak mohlo dopadnout opravdu špatně :!:
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 4. 11. 2006 23:57

:-) no ja sa radsej nebudem dotykat nicoho.

Takze nasiel som si skrinku+zdroj
http://bibo.ekatalog.biz/zbozi/miditowe ... ?p=z:59286

alebo

http://bibo.ekatalog.biz/zbozi/midi-col ... -parametre

alebo

http://bibo.ekatalog.biz/zbozi/miditowe ... ?p=z:67087

táto posledna sa mi zatial najviac pozdava.
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 11. 2006 14:07

Ahoj,

designově je ta poslední Tebou vybraná skříň zajímavá. Jen nemohu najít něco bližšího ke zdroji. Také nevím zda skříň umožňuje připojit ventilátor vepředu i vzadu. Zkus vybrat skříň bez zdroje a zdroj vzít zvlášť. Samozřejmě vím, že Ti jde i o finance. Jen jde o to se podívat. Vím, že jsem někde viděl Fortron za 1000,-Kč, no a pokud k němu vezmeš obyčejnější, ale dobře stavěnou skříň......
Teď čekám, co na to zase kdo řekne :-)
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 5. 11. 2006 16:52

Všechny tři skříně jsou srovnatelné tím, že mají 5 interních 3,5" pozic a že v nich můžeš udělat dobré chlazení disků i ostatních komponent.

Jsou srovnatelné i tím, že mají mizerné zdroje. Nejhorší je ten v EC, nejlepší (při té mizérii) ten v KME.

Buď zdroje věnuj na charitu, nebo se domluv, že ti zdroj vezmou protiúčtem, když si u nich koupíš lepší.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Předchozí stránka