Nová sestava za cca 20 tisíc,poradte mi s ní...

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod BrayenPetr 23. 11. 2006 10:01

Ahojky,budu kupovat nove pc asi za 20 tisic bez monitoru a potřebuji znat váš nazor,co zmenit,nechat nebo doplnit,case,pameti ani zdroj nevim,tak poradte...tod ta sestava:-)

Athlon64 3800+BOX s.939
DFI Lan Party Nforce4Ultra-D
Sapphire X1800GTO 256 MB 256bit PCIe
WDC WD2500KS (SATA2, 250 GB, CaviarXL, 7200, 16 MB)
case asi Thermaltake VB6000BWS SWING
chladič Arctic-Cooling Silencer 64 Ultra TC
LG GSA-H10ARBBB (DVD±R/RW, DL, černá, bulk)
nuže pokud můžete napište co a jak,dík předem!:-)
BrayenPetr
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 23. 11. 2006 10:08

Podívejte se nejdříve na doporučené sestavy do 20 000,---

Nelíbí se mi tam již vycházející socket 939, raději volit s ohledem na budoucnost již sAM2 a scházejí mi ve Vašem popisu paměti. Pro sAM2 jdou zakoupit i procesory s označením "EE", což značí nižší spotřebu.

400W Fotron za cca 1000,-- bude jistota za rozumné peníze.

Napište ještě nač sestavu chcete (zatím to vypadá na hry) a on Vám určitě někdo poradí lépe.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Bilardos 23. 11. 2006 10:26

Já bych to v první řadě stavil na C2D
Fíla: vkládání odkazů do podpisu je v rozporu s pravidly fóra, a proto byl odstraněn
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod BrayenPetr 23. 11. 2006 10:28

No pc chci každopádně i na hrani,sice vesměs jsem na netu,ale chci si i pořádně zahrát. No s tim sAM2 to moc slibne nevidim,nevim jestli se vlezu tak nejak kolem 20.tisic, no a o tech ramkach sem psal vyše,že nevim,takže bych byl rad,kdyby nekdo poradil...
BrayenPetr
Junior

Odeslat příspěvekod Bilardos 23. 11. 2006 10:40

Jak jsem psal, stavit i na hry rozhodně na C2D.
- Zdroj Forton 400W
- RAM - určitě 800MHz(pokud si teda necháš poradit a vezmeš C2D) Jinak osobně jsem v poslední době neměl problém s žádnýma RAMkana. A většina výrobců dnes na ně dává doživotní záruku. Celekm dobře mě vychází 1GB od Apacer. Ochotně jede na vyšší frekvenci a má pasivní chladič. Přitom je to nejlevnější 800MHz RAM, co mám v nabídce.
Fíla: vkládání odkazů do podpisu je v rozporu s pravidly fóra, a proto byl odstraněn
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 23. 11. 2006 10:49

core2duo není špatná volba, ale je stále ještě dosti drahou záležitostí...

- athlonu bych se nebránil, ale rozhodně socket am2 - cenu to téměř neovlivní (oproti s939)
- stačí 3000+ s dobrým chladičem (arctic cooling freezer 64 pro nebo CoolerMaster Hyper TX - oba stojí do 500,- a za tu cenu nemají konkurenci)
- dobrá deska se dá sehnat od 2500,- dobrá volba může být toto: Abit KN9S
- paměti - pokud chceš dokupovat gigový modul, kup si už teď jednu gigovku a budeš mít naději na dual-channel :) navíc amd si občas nerozumí s více než 2 paměťovými moduly
- grafická karta - za cenu x1800gto se už leckde dá pořídit třeba x1900gt, která je trochu jinde se svým výkonem... (např. alfacomp)
- atd atd atd
- zdroj rozhodně alespoň LC-power, ale lépe Fortron a nejlépe Tagan/Enermax/Seasonic - tímhle kupem rozhodně neprohloupíš... 400W je ideální
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 23. 11. 2006 10:50

s tím 3000+ jsem zapomněl dodat: a přetaktovat :) protože tyhle procesory (s dobrou deskou a chladičem) zvládnou hodně :)
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod Bilardos 23. 11. 2006 10:54

kurcatovium píše:core2duo není špatná volba, ale je stále ještě dosti drahou záležitostí...

- athlonu bych se nebránil, ale rozhodně socket am2 - cenu to téměř neovlivní (oproti s939)
- stačí 3000+ s dobrým chladičem (arctic cooling freezer 64 pro nebo CoolerMaster Hyper TX - oba stojí do 500,- a za tu cenu nemají konkurenci)
- paměti - pokud chceš dokupovat gigový modul, kup si už teď jednu gigovku a budeš mít naději na dual-channel :) navíc amd si občas nerozumí s více než 2 paměťovými moduly
- grafická karta - za cenu x1800gto se už leckde dá pořídit třeba x1900gt, která je trochu jinde se svým výkonem... (např. alfacomp)
- atd atd atd
- zdroj rozhodně alespoň LC-power, ale lépe Fortron a nejlépe Tagan/Enermax/Seasonic - tímhle kupem rozhodně neprohloupíš... 400W je ideálníc/quote]

Neřekl bych, že se za ty peníze nedá poskládat slušná bedna na hry s C2D.
Já bych dnes neváhal a šel do C2D!!!
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 23. 11. 2006 10:57

Bilardos píše:
kurcatovium píše:core2duo není špatná volba, ale je stále ještě dosti drahou záležitostí...

- atd atd atd
- zdroj rozhodně alespoň LC-power, ale lépe Fortron a nejlépe Tagan/Enermax/Seasonic - tímhle kupem rozhodně neprohloupíš... 400W je ideálníc/quote]
Neřekl bych, že se za ty peníze nedá poskládat slušná bedna na hry s C2D.
Já bych dnes neváhal a šel do C2D!!! /quote]

netvrdím, že se nedá sehnat, ale že je to zatím skoro až zbytečně drahé... za rok to bude oněčem jiném, to bude mít c2d každý, ale dnes bych stále ještě asi volil amd (mít o 5k víc, je to jasný už teď :) )
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod Bilardos 23. 11. 2006 11:26

Máš na to hodně špatný podled.
- cenový rozdíl je tak 1500 Kč (cca 2000 víc za procesor, ale zase nekupuješ chladič). Max ještě dáš, když budeš chtí o cca 500 víc za desku. Takže nevím, jak jsi přišel k těm 5k.
- výkon je nepoměrně lepší a jednojádro... Dnes to využití tak velké relativně nemá, ale v budoucnu určitě. Výkon poznáš i na běžné práci. O nějaké kompresi videa ani nemluvě. I hry začínají využívat 2 jádra!
Myslím si, že pokud chce člověk v dnešní době dát do počítače cca 20k a víc, tak je C2D jasná volba!!!
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 23. 11. 2006 14:19

1. Sestava AM2

DFI Infinity
X2 3600+
2 x 1GB A-Data 667MHz
X1950pro
WD2500KS
LG H10N
Fortron 400W PNF
GMC-H60

Takhle cca 23 tis Kč, aby to opravdu bylo za dvacet, bude potřeba vzít pouze 2 x 512MB moduly. Toto PC je samozřejmě určeno k OC, a to hlavně procesoru, kde se dá získat nejvíce výkonu...

2. Sestava

GB S3
E6300
2 x 512MB A-Data 800MHz
Gainward 7600GS

Zbytek bych ponechal jako u předchozí sestavy, bylo by možno i méně výkonný zdroj... a je to opravdu za cca 20 tis Kč... teda pokud jsem něco špatně nespočítal nebo na něco nezapoměl...

I zde je velká možnost OC CPU, ještě větší než u č. 1!!
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel