kernel_stack_inpage_error

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod slivmi 30. 11. 2006 13:20

zdravim, slozil jsem si novou sestavu a pri vetsi zatezi(dvd rip, install...) se obevi modra obrazovka kernel_stack_inpage_error 0x00000077(0x0000185,0xC0000185, 0x000000000, 0x00E75000) na podpore M$ jsem se docetl ze ej to problem s radicem SCSI
http://support.microsoft.com/kb/315266/cs
ma sestava je Gigabyte GA-M55S-S3, AThlon 3000+, Kingston hyperx cl3 2x512mb dual ddr 533mhz, gainward 7600gs golden sample, WS3200KS

disk mam nastaveny na sata 300, nekde jsem slysel ze nforce cipy maji problem s sata disky, predem dekuji za pomoc a pripadne rady
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 11. 2006 14:30

Tato chyba může být způsobena typicky těmito příčinami:

1.)Vadný HDD
- zkusit použít chkdsk; otestovat disk utilitou od výrobce; zkontrolovat datový kabel, zda není poškozen (popř. preventivně ho vyměnit)

2.)Vadná paměť RAM
- otestovat pomocí GoldMemory, Memtest86 nebo Memtest86+

3.)Vadný řadič disků na desce
- v domácích podmínkách se zjišťuje těžko :-/

4.)Softwarová "závada" - nejčastěji virová infekce
- proskenovat systém adekvátními nástroji (antivir, antispyware, apod.)
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 30. 11. 2006 16:18

Nepřetaktoval jsi náhodou spolu s FSB i sběrnici PCI-E?

Diskový řadič by to nemusel stíhat.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slivmi 30. 11. 2006 17:19

takze pameti jsem testoval a jsou ok to same harddisk, na vir to nevidim protoze mam ciste windows ale antivir a firewall samozrejmne mam.
Taktovat jsem jeste nezkousel, ono je to nestabilni i tak ;0) novy bios i ovladace k desce jsem zkousel, na grafarnu mam taky posledni ovladace uz me vcelku nic nenapada cim by to mohlo buyt
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 11. 2006 17:42

Ještě mě napadá, jestli máš správně nastavené napětí pro paměti v BIOSu. Tipoval bych, že ty Kingstony asi nepojedou na deafultu. Už jsem se s tím u pár desek setkal a memtestem to prošlo OK.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slivmi 30. 11. 2006 21:57

kde zjistim jake mam napeti pameti ram ve windows v biosu je nastaveno napeti na normal coz nevim jake je a v sandre ani v everestu jsem to nenasel diky moc za odpoved
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 11. 2006 23:40

U DDR2 pamětí nastavení Normal = 1.8V; dle výrobce tyto paměti požadují 1.85V, takže je třeba v BIOSu nastavit volbu DDR2 Voltage Control na hodnotu +0.05V (doporučil bych ale raději zvolit +0.1V, což paměti dle specifikace v pohodě snesou).

Jen pro upřesnění, jakou používáš aktuálně verzi BIOSu?
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slivmi 30. 11. 2006 23:56

tak na nastaveni pameti jsem nakonec dosel a bylo tam opravdu 1.8V takze jsem tam dal podle udaju od vyrobce 1.85V ale to nic nezmenilo na modre obrazovce, verzi BIOSU mam V6.00P6
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 12. 2006 00:02

To co jsi uvedl není verze BIOSu desky, ta se označuje Fx (např. F3).

Paměti asi vyloučíme (máš je doufám osazeny ve dvou slotech nejblíže socketu procesoru).

Jaké používáš mechaniky a disky, kam je máš v desce zapojeny a jak nastaveny (master x slave)?
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slivmi 1. 12. 2006 00:14

jo promin verze je f4b
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 12. 2006 00:26

No BIOS máš nejnovější. :)

Zkus přehodit kabel HDD do jiného konektoru na desce.

Zkus také odinstalovat nVidia SataIDE driver, pokud jsi ho instaloval (je součástí balíku ovladačů nForce).
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slivmi 1. 12. 2006 00:34

mozna ze uz jsem na to kapnul, preinstaloval jsem wokna, a nainstaloval jen nezbytne ovladace po kazde instalaci ovladacu jsem to cca 20min testoval a nakonec sem dosel ze po instalaci firewolu kerio to zacne delat. tak doufam ze to bylo tim, prozatim jdu dale testovat a instalovat zbyvajici programy.

Jinak sata kabel jsem hned ze zacatku zkousel dat jiny a take jsem zkousel jiny konektor a nastaveni sata 150. Za vase rady diky moc
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod tin 25. 12. 2006 20:11

Lidičky mám přesně ten stejný problém!!!
stejná chyba ale takřka uplně až na poslední hodnotu té BLUE WIN STOP obrazovky ale ta udajně neni tak duležita(a navic je občas jiná), jako ta hodnota 0xC0000185 která, jak už kolega řekl
příčina: "nesprávné ukončení či chyba kabelů zařízení s rozhraním SCSI nebo dvě zařízení se pokouší použít stejné přerušení IRQ"
a HADEJTE CO MAM ZA DESKU tu samou !!!!!!! konkretne REV 1.0
mnel sem starší bios ale updatoval sem ho taky na tu verzi f4b
(což vzhledem k tomu že je bios pájený přímo na desku dost o hubu/desku)
pameti mám tyto:
http://www.geilusa.com/proddetail.asp?linenumber=71
vyrobce je bohužel v support listu neuvádí :-( ale to by snad nemel být problém
viz:
http://www.gigabyte.com.tw/FileList/Mem ... 55s-s3.pdf
ale jinak by mněli běžet na standart hodnotu napětí.
CPU Athlon 64 x2 4200
zdroj fortron 400w
mechaniky a HDD:
mám 1x sata western 320
1x dvd mechanika
1x fdd mechanika s čtečkama karet (takove combo či jak tomu říkají)
Děla mi to většinou při zběsilém kopírovaní nebo při větším záhulu na pamět a swapovani disku a taky při hrách (většinou u Loadingu)
nejrychlej to padalo u Dark messiah of Might and magic
vyzkoušel jsem:
1)Gold memory test- běžel 3 1/2 hodiny a pak mne to prestalo bavit
2)prohazovat ramky ve slotech - nepomohlo
3)vypnout v biosu nejake cache pro HDD nebo jak se to jmenovalo - taky nic
4)prehodit sata kablík do jiné pozice , profouknout ,čistit - NIC nepomohlo
5)a nakonec jsem skusil jak jste poradili odebrat ve winech ovladač Nforce SATA a BINGO !!!!
nepada to !!!!!
a teť proč píšu:
Problém byl vyřešen ale je vyřešen opravdu ???? je po odebraní těch ovladačů vůbec ten potencial toho SATA HDD využit(používaji ho teť windows v tom režimu sata i po odebraní ovladače od vyrobce ?)?????
nebo sem si ho tím jen spomalil a udělal kompromis???
radeji bych totiž ten problém odstranil a ne jen obešel
díky za odpovědi
Naposledy upravil tin dne 26. 12. 2006 02:46, celkově upraveno 2
tin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 12. 2006 21:09

Z toho si nic nedělej. Ovladač Sata od nVidie je zkriplenej patrně od doby, co ho naprogramovali. :-/ V druhém kompu mám desku s nForce2 Ultra 400 a po instalaci zmíněného ovladače občas nastávají nespecifikované problémy (podle jeho verze). Takže doporučuji vůbec nepoužívat. Výkon to prakticky neovlivní. Můžeš si to otestovat pomocí různým benchmarků (SiSoft Sandra, HDTune, apod.). Jinak pokud vládneš angličtinou doporučuji prolézt zahraniční fóra, je to šťavnaté počteníčko. :wink: nVidia prostě řadiče neumí a to jak HW (viz. problémy s nForce 4 a nyní s 680i), tak i SW. :evil:
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod timmynovak 9. 1. 2007 01:09

tak mam ten samy problem, zajimave je, ze se mi to stava spise na zacatku pouzivani pocitace, jak se rozjede, tak pak vydrzi treba od hodiny pouzivani i nekolik hodin.

navic po cca dvou trech mrtvych smrtech se na modre obrazovce u dalsich smrti zacne objevovat staticky svetle cerveny ctverec, proto jsem nejprve myslel na prehrivani grafiky ci neceho takoveho. az jsem narazil na tuto diskusi. mam

MSI K9N Platinum nForce570
Mars KINGMAX 512MB DDR II 667

bios aktualni/hodnoty nepretaktovane

disk je sata, ale koukal jsem a od nvidie a mam v ovladacich nainstalovan z baliku pouze IDE (vedle sitovky apod.), zadny sata...

uz jsem z toho docel an prasky:) mate jeste nekdo nejaky napad? dik.
timmynovak
Junior

Další stránka