Mironet a jejich sestavy?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Prkny 24. 12. 2006 21:11

Zdravim, premyslim o průmernym PC na gamesy... cca kolem 22 tis s DPH.
Koukam na navrzenou sestavu od Mironetu ... http://www.mironet.cz/Configuration.asp?cgt=3 ta úplne v pravo.
Co na ni ríkate ?
Nevíte náhodou co tam do tech pc cpou ze to reklamuji jako ultra tiché pc? Celkem by se mi opravdu tichy pocital libil.
Prkny
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 24. 12. 2006 21:16

Jooo ten je docela v pohodě ale nejlepší je si vše seskládat sám :)
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod Atsepicnu 24. 12. 2006 21:33

pripada mi, ze za 22 000 by se dal sehnat lepsi komp. Pokud jsem dobre cetl tak tam neni ani OS. Ma to 2 GB RAM coz je dobry, ale zaslouzilo by si to lepsi procesor. Grafika proste mainstream, v poho si zahrajes vetsinu her i na nejvyssi detaily. A navic stoji 23 000 s DPH.

Za 22 000 bych tam dal C2D sice vetsina her vyuzije jen jedno jadro, ale uz kvuli pohodli prace je to dobry... :) s c2d by to melo "jen" 1 GB ram ale myslim ze to staci, sice na takovej gothic3 je to minimum ale to se da vzdy lehce upgradovat. Grafarnu bys mohl vzit klidne 7600 GT ta je k tomu celkem adekvatni.

Pokud to nechces stavet sam, tak si to muzes pripadne nechat sestavit z komponent ktery si vyberes.

edit: ale jako ten mironet co pises neni jako spatne j zahrajes si na tom vsecko a A64 je celkem gut na hry a ma to i wifi a bt. Ale radsdi bych tohle ozelel a investval do c2d
Atsepicnu
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 24. 12. 2006 21:42

Jako musím říct že mironet je solidní firma.....nemůžu si zatím ztěžovat....ani ty sestavi nemají špatné.... :)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod neradil 25. 12. 2006 10:27

Udělal bych drobné změny v konfiguraci.
CPU 3500+
VGA HIS Excalibur X1650XT iSilence II/ 256MB GDDR3 / PCI-E
RAM 2048MB DDR2 800MHz Ultra / 2x1024MB / Geil
HDD WD CaviarXL / 320GB / WD3200KS / 16MB / SATA300
Používají http://nezatrideno.mironet.cz/material- ... 2+dp32693/
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod Tomcat 25. 12. 2006 10:45

Prodavat to jako tichy pocitac ve skrini Eurocase....to je hodne drsny... :D
"Nemůžete nikoho nic naučit. Můžete mu nanejvýš pomoci, aby to sám v sobě nalezl. " Galileo Galilei
Tomcat
Junior

Odeslat příspěvekod Prkny 25. 12. 2006 10:47

s tim C2D jsem nad tím taky trosku přemyslel, ale rikal jsem si ze misto toho budou lepsi 2 GB paměti a athlon nez C2D a 1 GB pamětí.
Jen jsem chtel podotkout ze nejsem az tak narocny hrac, 1 tydne 2-5 hodinek ...
U mironetu se mi libi to odhlucneni a jak deklaruji to zahoreni, ktere pravdepodobne v současné dobe vyuziji nejvic, treba pro nocni stahovani :)
to: neradil... s tou zmenou procaku to bylo jasne ...
akorat me trosku zarazi ten HDD v dobe kdy jsem mel jeste prehled tak Seagate byl trosku pred WD...
Nejvic me trapi ta grafika... tu vubec nevim a nemam prehled ...
Prkny
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 25. 12. 2006 11:01

GB S3
E6300
7600GS DDR3
Kingston HyperX 800MHz
Seagate 250GB
LG H12N
GMC H60
Fortron 400W PNF

Tohle je za cca 20,- a je to mnohem výkonnější, než co nabízí Mironet a složí ti to taky (třeba na obchod.cz)....

Druhý paměťový modul dokoupíš časem a VGA můžeš vyměnit třeba za rok za DX10 model :wink:

P.S. A to nemluvím o možnostech přetaktování!!! :twisted:
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod neradil 25. 12. 2006 12:19

2 Master Awast: Chtěl bych se zeptat, co bych si měl představit pod výrokem, že tebou uváděná sestava je na hry mnohem výkonější než AMD 64 3500+ s ATI 1650 XT. To jako např. o 50%, nebo 100%? Nemám představu, tak bych se nechal rád poučit, případně odkaz na nějaké testy. Díky

Edit: Jen drobnost. Budu-li mít 2GB RAM, jsem s cenou na 24k Kč, tak bych 20 k Kč neprezentoval jako výhodu.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod Prkny 25. 12. 2006 14:34

a jeste bych se rad zastavil nad tema ramkama...
je to dnes opravdu nutnost mit 2 GB v ramu ?
mysleno tim zpusobem ... gamesy v rozlišení 1024 ?? Myšleno obecně.
Prkny
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 25. 12. 2006 15:09

2 neradil: Mnohem výkonější je z hlediska procesoru a do "budoucna" rozhodně lepší volba než A64... ten dosluhuje (i když jeho výkon je už téměř legendární...)... a nepsal jsem výkonnější na hry :wink:

Prkny chce hrát průměrně, tudíž "slabší" (pouze lehce osekaná 7600GT s dost dobrým chladičem), lehce se v případě potřeby dotaktuje....)

Taky bylo psáno, časem dokoupí druhý paměťový modul a má sestavu, která mu (až na VGA pochopitelně) vydrží další 3 - 4 roky bez nutnosti zásahu (nic výkonější asi nepříjde (na K8L ani K9 nespoléhám i když bych si to moc přál...), leda by chtěl víc místa pro data (tedy další HDD) apod.

Taky je brán ohled na možnost docela solidního OC (deska, procák, paměti!), dá se i levněji, ale bez OC možností, nebo velmi omezených...

2 Prkny: Nutnost je na hry 1GB, 2 GB budou s příchodem DX10 her...
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr_S 25. 12. 2006 15:34

Záleží na tom, jaké aplikace chce Prkny provozovat, mně se zdá být 2GB RAM skoro větší výhoda než Conroe.

Mám E6600 na Intel D975XBX a nezdá se mi, že by byl nějak zvlášť rychlý, naopak už jsem se dočkal na čisté instalaci Windows XP několika bluescreenů a toho, že třeba padá jeden WIA ovladač - stejná instalace na jednojádru běží OK.

Stejně jako Prknyho by i mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost s tím, jak tiché je to Mironetí ultra tiché PC a jak dobře má vyřešené chlazení - aby v něm disky neměly 60 stupňů.

Petr
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 25. 12. 2006 15:54

No mě jen připadlo, že tazatel se ptal na hotovou herní sestavu za 22 954 Kč a chtěl poradit, jestli by nebylo vhodné změnit některé komponenty. Také jsem vycítil, že jeho prioritou asi bude hlučnost PC a to u Mironetu celkem umí. Nejsem si jist a ani nám to nenapsal, jestli chce či má zkušennosti s vlastním sestavením PC. I když pro pečlivého člověka, který si o tom něco přečte to není nepřekonatelný problém. Také nevíme, jestli se chce pustit do taktování. V případě že ne, bych byl s nadšením pro C2D 6300 opatrnější, zas tak obrovský rozdíl ve výkonu vzhledem k ceně tam není. To však moc záleží, na co bude doopravdy PC používáno.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 25. 12. 2006 16:21

C2D (nemluvme o tom že je dvoujádrové) se žádný nonOC A64 nemůže rovnat ani výkonem, ani ničím jiným (kromě ceny)... můj nataktovaný Opteron (FX57) se rovná E6300 na základu (bráno dle výpočtu SuperPí a pár jiných prográmků na hrubý výkon CPU)... jak říkám, dá se sehnat levnější deska (viz C2D na Mironetu) s daleko levnějšími pamětmi...

U bedny mnou navrhované už jsou dva 120mm větráky a tichý (opravdu tichý a kvalitní) zdroj... už jen zbývá vylepit kobercem a HDD umístit do TwinDisku nebo něčeho podobného (s gumičkama si pohrajem později)

Já nevím Petře_S co přesně jsi poznal přechodem na 2GB, protože ve widlích rozdíl není (oproti 1GB) a já (skromný uživatel) mám 2GB pouze kvůli hrám (max nastavení bez 2GB prostě nejdou...) Leda bys provozoval náročné aplikace typu Photoshop nebo nějaký video editor....
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod T3SS 25. 12. 2006 16:24

Základní provedení odhlučnění T0 snižuje hlučnost počítače MIRONET takto:
(Údaje jsou uvedeny dle subjektivního hodnocení hodnotitelů při srovnávacím testu)

Základní permanentní hluk chlazení o 30%
Přímá speciální dodávka tichých zdrojů s částečnou regulací od výrobce v kombinaci s výběrem vhodných chladičů CPU.

Hluk vydávaný CD-ROM mechanikou a HDD snížený o 10%
Speciální antivibrační uložení CD-ROM a pevného disku. Boční stěny skříně jsou vyráběny z 1mm plechu a jsou zpevněny proti přenosu vibrací.

T0 obsahuje:
1x položka q0
Výměna větráku za tichý typ se speciálně upravenými lopatkami a kuličkovým ložiskem - výrazné snížení permanentního hluku zdroje.

Cena provedení T0:
Nový počítač - 0Kč s/quote]

Podle mě je "Tichý počítač Mironet" reklama, provedení T0 tj. vlastně jen vyměněný větráček ve zdroji, potom jsou ještě provedení T1 a T2 ale za ty se platí 1.225,- resp. 2.301,-Kč s DPH. Takové odhlučnění co tam nabízejí by si normálně zručný člověk udělal sám a levněji...

více zde
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior

Další stránka