uhybani/ uskakovani kurzoru mysi- sw/ hw problem?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod ppetr 2. 2. 2007 19:14

cus,
takze sestava BRAVE:
nakej zdroj
AMD Athlon xp 2200+ Thoroughbert- B
Shuttle AK32e KT266
2* 256 MB DDR RAM
Geforce 4 mx 440 SE 128 MB
80 GB HDD
Combo Sony CRX-300e
dial-up modem
17" CRT monitor flat
multifunkcni HP PSC 1110 (USB)
Bezdratova klavesnice Chicony Wuro 108T v USB
Windows XP Home OEM instaloval vyrobce pc cca rok 2004 8)
pc neni pripojeno k zadne siti

Takze ve windows se mi stavalo, ze mi kurzor obcas uhnul uplne pryc, nebo "vzdoroval" a presto ze jsem nahodou jel mysi z praveho horniho rohu obrazovky k protejsimu rohu tak se mys jakoby hybala na druhou stranu, proti me "sile" jako by s ni nekdo hejbal na tu druhou a pretahovalo se to.
Nebylo to tak caste a daval jsem to za vinu slabym baterkam.

Potom jsem pripojil mys do PS/2 a delalo to take. Rekl jsem si ok je to tou bezdratovou klavesnici pripadne prijmacem. Odpojil sem to, k pc pripojil klavesnici do PS/2 a deallo to take.

Rekl jsem si je to ovladacem. odinstaloval, delalo take. Nainstaloval deallo take.

Pak jsem cely bezdratovy set zkusil doma na svem pc a vse slo bez jedineho problemu.

Rekl jsem si je to zborenym operacnim systemem. Nabootoval jem live linux a delalo to take, s obouma klavesnicema/ mysma.

aha hm restartoval sem BIOS do default. Pomohlo to? NE. hm koukal sem do biosu kzousel ruzne veci anstavit nic nepomohlo.

No a po tom vsem jsem bezradny. Po tom co jsem vyloucil jako duvod problemu bezdratovy set, softwarovy konflikt i operacni system uz si nevim rady.

Poradite nekdo? Je to dost ehm minimalne zvlastni problem a uz nevim co dal. A ta mys je posledni dobou fakt strasna, furt to uhne, treba neco delam mysi a najednou to uhne nekam dolu, nebo to ruzne vzdoruje a tak.... :-/

fakt uz nevim , komp je z roku 2004 v puvodni sestave zadne zmeny, nic novyho ani vymenenyho.
klavesnice:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24589

Prosim pomozte. :)
ppetr
Junior

Odeslat příspěvekod boro_ 2. 2. 2007 19:22

A čo máš pod myškou? Podložku? Stôl?
boro_
Junior

Odeslat příspěvekod ppetr 2. 2. 2007 19:27

zkousel sem podlozku, stul, casopis, nohu a nic, navic sem to zkousel i s PS/2 optickou i kulickovou mysi.
ppetr
Junior

Odeslat příspěvekod RADIL 2. 2. 2007 19:31

Možná to bude znít blbě, ale s něčím podobným jsem se setkal také.
Nebylo to myší vyměnil jsem jich několik, ale pravděpodobně jsem nainstaloval špatný ovladač ke grafické kartě. Zkusil bych ovladače ke GK originály .Ne nové aktualizované.
RADIL
Junior

Odeslat příspěvekod ppetr 2. 2. 2007 20:46

hm to je ale dobrej napad, neco an tom mozna bude, protoze v tom linuxu (ubuntu 6.06 live) mi prez obraz prejizdeli cary a ve hrach ve wiondows 3D mam takovy nazelenaly stiny.... jen nekde..
ale nevim esli to bude tim pride mi to ze to spolu nesouvisi..
ppetr
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek 3. 2. 2007 11:40

Tak to já jsem se setkal s podobným problémem, ale u drátové myšky (PS2) značky Genius, typ už nevím. Když se dal do blízkosti mobilní telefon, a navíc telefon se hlásil jednou začas do sítě(nebo přišla SMS), tak mobilní signál se nejspíš na moduloval do drátu od myšky a tak se stalo, že kurzor začal cestovat a pak byla myška chvíli trochu rozhozená.

A zkoušel si to v jiném PC, jestli to dělá/nedělá to samé.
Momentálně počítače už nejsou to nejhlavnější co by mě živilo a bavilo :-) Ale snažím se být stále v rámci možností v obraze :-) A stále tvrdím, že složit a opravit PC je pro děcka :-)
Tomasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ppetr 3. 2. 2007 12:17

"Pak jsem cely bezdratovy set zkusil doma na svem pc a vse slo bez jedineho problemu."

ano zkousel sem ten bezdratovej set doma na svym kompu, a tyden jsem to pouzival, zadny problem.
ppetr
Junior

Odeslat příspěvekod Epe 3. 2. 2007 12:33

Tomasek píše:Tak to já jsem se setkal s podobným problémem, ale u drátové myšky (PS2) značky Genius, typ už nevím. Když se dal do blízkosti mobilní telefon, a navíc telefon se hlásil jednou začas do sítě(nebo přišla SMS), tak mobilní signál se nejspíš na moduloval do drátu od myšky a tak se stalo, že kurzor začal cestovat a pak byla myška chvíli trochu rozhozená.
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JRD 3. 2. 2007 12:34

Stává se to asi na všech systémech a všech typů myší.
Viděl jsem to na w95, WME, W2000 i WXP jak kuličkové tah optické.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek 3. 2. 2007 15:54

Re: Epe..nevím setkal jsem se s tím u kamaráda,ale už to myš nemám já mám tři roky strou geniusku, a ta mi s kurzorem pohne trochu jen tehdy, když telefón leží na drátě a někdo zavolá a nebo příjde SMS, jinak nic.
Momentálně počítače už nejsou to nejhlavnější co by mě živilo a bavilo :-) Ale snažím se být stále v rámci možností v obraze :-) A stále tvrdím, že složit a opravit PC je pro děcka :-)
Tomasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ppetr 14. 2. 2007 20:35

Jenze todle neni mysi.... mysi sem zkousel spoustu. Na rtuznych portech, ruzne mysi. Wokna sem reinstlaoval, a dela to furt. I pod slaxem, i pod ubuntu live. Je to hardwarovej problem a nechce se mi to konstatovat ale asi to bude zakladni deskou.

Nebo myslite nekdo ze je to jinak? pls help :)
ppetr
Junior

Odeslat příspěvekod horvatm 15. 2. 2007 08:42

v Lednovom (januarovom)cisle CHIP bolo o tomto pisane, vo vlastnostiach mysi (hardware) treba nastavit Upresnit nastavenie a tam Dat vzorkovaci frekvenci 200 sprav za sekundu, no mne sa nezda ze by to pomohlo....
horvatm
Junior

Odeslat příspěvekod danny1691 15. 2. 2007 12:22

Tento problém jsem měl taky. Hlavně při hrách(akce, strategie) když se něco dělo kurzor zamrzl nebo ustřelil přesně tam kam neměl.
Už nevím kde jsem se dočetl že se prostě myš zahltí a pak blbne.
Jednalo se o Geniuse NetScoll Eye. Ted mám Razer Diamondback a absolutně žádný problém, lítá tam kde ji potřebuji ;)
Asi by to chtělo testnou kvalitnější myš, a pak se uvidí
česnek je základ, patří i do buchet
česneku je totiž málo i v česneku
danny1691
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 15. 2. 2007 18:02

Pokuď je optická myš vybavena látkovou podložkou (20-40 Kč) tak by měla fungovat korektně, pokuď ne, tak bych to viděl na reklamaci. Předpokládám, že systém máš bez virů ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod miris12 15. 2. 2007 18:46

stejný problém
Notebook Asus A6VM myš USB Asus
myš ulítává do rohu
miris12
Kolemjdoucí

Další stránka