Poraďte průhledné kompon. na průhlednou sestavu

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod wolkow 17. 3. 2007 17:00

Ahoj lidi. Teď se pouštím do setavovaní druhé setavy. Ta 1. byla kompl. černá, teď chci kompletně průhlednou.

Skřiň už je na cestě - Sumbeam Acryl UV Clear. Přemyšlim co dál, Zdroj jsem našel - Super Window Flower SF jen je hodně drahej za 2.700 na to, že chci jen pruhlednost a trocha kvality. Repro určitě znáte 2.1 Harman/Kardon SoundStick II za 4.500 :shock: stejnou kvalitu seženu za 1.500 ale nakonec koupim. Potřebuju hlavně LCD průzračné 17"-19" a kvalitnou průzračnou myš. Na klavesnici moc nezaleži a pak DVD vypalovačku musim najit aspoň s průhledným panelem, větráčky problemem nejsou, že. Pak ještě jsem v nějakem čisle Computeru viděl HDD s okenkem na plotýnky, jen doufám že se ješzě děla, určitě nechci PATA a bez NCQ atd. A mám na to hodně času, budu si kupovat průběžně během asi půl roku, takže procik C2D E6200 a GF8800 nechám až na konec samozřejně.

Předem dik.
wolkow
Junior

Odeslat příspěvekod oh01 17. 3. 2007 17:52

Ten disk byl Western Digital Raptor WD1500AHFD - 150GB SATA 10000 ot./min

-asi za 7000 Kc.

Pokud se ti to zda moc a jsi trochu sikovnej,staci koupit obycejnej disk a to okynku si vyriznout.
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metla23 17. 3. 2007 19:22

oh01 píše:Jde to. Staci odsroubovat kryt, vzit napriklad mikro-lupinkovou pilu vyriznout okynko a staci zase zasroubovat kryt.

Kámoš si to okienko vyrezal laserom ,o 2 týžne išiel HDD do koša ,stačio kus prachu.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod oh01 17. 3. 2007 19:38

Sice jsem to tam nenapsal, ale tu diru jsem myslel "zalepit" pruhlednym plastem. Pokud budou kvalitne spojeny, nemelo by se nic stat...
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metla23 17. 3. 2007 19:45

Samozrejme on tú dieru zalepil ale pokial to nerobíš v bezprašnom prostredí a v antistatickom obleku je to riziko.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Mathey 17. 3. 2007 20:15

Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 3. 2007 21:10

Naposledy upravil DevAstor dne 20. 3. 2007 10:58, celkově upraveno 1
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod blino 18. 3. 2007 00:43

pani drzte sa prosim tematu viz. nazov threadu

na moding a pctuning tu mame inu sekciu :wink:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wolkow 20. 3. 2007 10:21

Dík za diskuzi ale HD určitě rozebirat nebudu, sice nejsem uplnej amater ale neodvažil bych jsem se sundat ani dekl na dobrém HD.
Co se týka LCD a myši tak ani jedno přece není průhledné :roll: (teda včera co jsem se dival přes Operu mini tak odkaz mě navedl na jinou ale nebylo to ono). S tím WD Raprorem mám radost, zrovna tohle jsem chtěl: systémovýho Raptora a nějakou 320G pro místo.
PS. ten procik jsem myslel E6300

Jinak lidi pište dál, copak neznate nic průzračného, průhlednýho nebo transparentího (stačílo by aspoň komponenty s okenky).
wolkow
Junior

Odeslat příspěvekod Czulibrk 20. 3. 2007 10:36

Chlapce, co takhle zacit cist poezii misto vymysleni pi....n? :lol:

Ne vazne. Nejsem si jisty, jestli je tvuj cil uplne uskutecnitelny. Obaly PC komponent jsou vetsinou z kovu. Kov je pevný, dobře vede teplo a nikdy nemuze byt pruhledny. Pruhledny muze byt jen plast. To jsou fakta, s kterymi nic neudelas.

Samozrejme, muzes kovove kryty nahradit plastovymi, ale to je otazka jednak pc tuningu a jednak toho, jestli je to vubec mozne.

Pristup "najdete mi odkazy na pruhledne komponenty, ja to vsechno koupim, at to stoji, co to stoji" mi tedy, priznam se, vubec neni vlastni.

Takze co jsem chtel rict:
Napad udelat si pruhledne PC neni vubec spatny, ale jenom v kontextu pc tuningu (coz vyzaduje nejen penize, ale i cas, zrucnost, znalosti, cit, trpelivostatd. atd.)

To, na co se chystas ty tuning rozhodne neni, spis bych to oznacil za bezmyslenkove hyreni, ale jsou to tvoje penize, takze to ber jako tezce subjektivni nazor.
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 20. 3. 2007 11:00

wolkow píše:Co se týka LCD a myši tak ani jedno přece není průhledné :roll: :/quote]

Zmenili zbozi pod odkazem :roll: http://www.ceskepocitace.cz/?kat=MOUSE&podkat=SHARKOON

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wolkow 20. 3. 2007 12:08

Czulibrk píše:Chlapce, co takhle zacit cist poezii misto vymysleni pi....n? :lol:

Ne vazne. Nejsem si jisty, jestli je tvuj cil uplne uskutecnitelny. Obaly PC komponent jsou vetsinou z kovu. Kov je pevný, dobře vede teplo a nikdy nemuze byt pruhledny. Pruhledny muze byt jen plast. To jsou fakta, s kterymi nic neudelas.

Samozrejme, muzes kovove kryty nahradit plastovymi, ale to je otazka jednak pc tuningu a jednak toho, jestli je to vubec mozne.

Pristup "najdete mi odkazy na pruhledne komponenty, ja to vsechno koupim, at to stoji, co to stoji" mi tedy, priznam se, vubec neni vlastni.

Takze co jsem chtel rict:
Napad udelat si pruhledne PC neni vubec spatny, ale jenom v kontextu pc tuningu (coz vyzaduje nejen penize, ale i cas, zrucnost, znalosti, cit, trpelivostatd. atd.)

To, na co se chystas ty tuning rozhodne neni, spis bych to oznacil za bezmyslenkove hyreni, ale jsou to tvoje penize, takze to ber jako tezce subjektivni nazor.r/quote]

Žadné p*****ny! Heleď, nechci průhledné chladiče nebo průhledné paměťové moduly ani nečekam průzračnou dvd mechaniku. Chci jak jsi napsal průhledné ty plastové díly jako čelo dvd mechaniky nebo rameček LCD a klavesnice. S toho plyne, že nepočitám se 100% nasazením průhledných věci.
A taky nechci moding (nejsem ten typ co si něco vyrabí sam). Jen si to složit z kupovanejch věci.
A s těma odkazy to bereš špatně, jsme tady na fóru přece od toho a taky sam nemám internet, potřebuju hodně času všechno najít sam, znáte to.

to Devastor: dík zapřemyšlím nad ní ale čekam trochu přesnější. Davam přednost kvalitě před vzhledem.
wolkow
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 20. 3. 2007 14:44

Ono je tezke sehnat nejake pruhledne komponenty a kdyz navic davas prednost kvalite, tak zadne pruhledne veci nehledej.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malcolmX 20. 3. 2007 14:57

Mne by teda zajimala ta alternativa (stejna kvalita) k SoundStick'um za 1.500... mj i u stolniho pc pouzivam 'pruhlednou' apple klavesnici.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod wolkow 20. 3. 2007 17:48

Devastor píše:Ono je tezke sehnat nejake pruhledne komponenty a kdyz navic davas prednost kvalite, tak zadne pruhledne veci nehledej.

To je blbost, tady není řeč o high-endových komponetech.
- Skřiň Sunbeam Acryl UV Clear je dobrá (doporučovatelná na pc-tunning.cz (nebo tak nějak) a časakem Computer) a Ryan Acrylic Red... je pry ještě lepé vyřešená a okolo 4.700 drahá
- Repro SoundStick II za 4.500 není zrovna nějakej šmejd
- HD WD Raptor s 10.000 otačkami a nejlepší přistupovou dobou je taky průzračný
- Ten zdroj Super Flower Windows taky není k zahození a má průhledné okénko.

nquote="malcolmX"]Mne by teda zajimala ta alternativa (stejna kvalita) k SoundStick'um za 1.500... mj i u stolniho pc pouzivam 'pruhlednou' apple klavesnici.

Pišu to na základě recenze v Computeru (a taky že plastové tělo samo od sebe nemůže produkovat dobrý zvuk) a na podle toho, že jsme kamošovi koupily Logitech X-230 za 1.300 a se zvukem jsme byly maximalně spokojeny. Vím, že to moc nesedí na značku Harman/Kardon, je to prostě designová zaležitost...
wolkow
Junior

Další stránka