Define R6 TG od Fractalu, nebo Lian Li PC-O11 (XL)

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Aventedor 2. 9. 2019 22:52

Zdravím všechny,

Chystám se v příštím měsíci na upgrade a váhám u skříní. Respektive favoritem byla R6 TG od Fractalu, ale trošku mě zarazily některé grafy teplot (při různých porovnáváních třeba na Gamers Nexus) oproti jiným skříním a sice že v zátěži přední panel té skříně docela brání fanům v nasávání vzduchu ale jelikož tu skříň samozřejmě nemám, tak to nemůžu posoudit a musím dát jen na názor někoho jiného, případně co se dočtu jinde. Tak jsem si řekl, že se poptám i zde, ať to mám z více zdrojů :).

Nicméně jsem díky tomu brouzdání narazil i na Lian Li PC-O11 případně před pár dny byla představena větší verze XL a ta skříň se mi neskutečně líbí. Nicméně byť designově je cílená hlavně na custom loop buildy, tak znovu na Gamers Nexus testovali airflow pouze s pomocí vzduchového chlazení a dopadla velmi dobře i přes systém nasávání vzduchu z boku skříně. Líbí se mi, že mám u této skříně takovou větší jistotu do budoucna, kdybych se rozhodl přejít na custom water cooling ale kdo ví co bude, že jo, fajn mi i přijde velký prostor vzadu pro kabeláž a celkový vzhled. Byť to není skříň cílená na LN sestavy, ale o to mi tolik nejde.

Má tu někdo zkušenosti s loňským "menším" předchůdcem? Zase tak moc se neliší a rád bych si přečetl názory i na tuto skříň. Škoda jen, že v ČR není moc prodejců těchto skříní a hlavně ta nová XL verze se začne "posílat" teprve na konci září někde v US, o Evropě ani nevím, tak abych si nemusel ještě počkat déle, než si představuji no... Btw aktuálně mám Define C TG a ano vím, že upgrade by nejspíše nebyl vůbec nutný, ta skříň je fajn, ale vzhledem k novinkám bych si představoval mít na stole už něco jiného :). Takže předem všem díky za názory :).
Naposledy upravil Aventedor dne 3. 9. 2019 03:16, celkově upraveno 2
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 9. 2019 02:13

Odstavec ... ?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 9. 2019 16:48

Za mě LL, na tu se prostě Fractal nechytá. Né že by byl špatnej, to né, ale LL je zase o kus dál.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Aventedor 3. 9. 2019 16:55

Python.p píše:Za mě LL

Díky, tvůj názor jsem chtěl slyšet neb jsem už nějaké 2 roky zpět věděl, že preferuješ nejvíce skříně od LL. Jen mě zajímalo, jestli jsi za tu dobu třeba nezměnil názor, docela se designově posunuli :D.
Aventedor
Kolemjdoucí