Male (HT)PC - poradte skrin+zdroj prosim

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod somedude 23. 11. 2021 17:48

HT je v zavorce protoze tam chci Win11, aby na tom se dalo jit i na net a tak. Takze zadny maliny nebo Shield/Dune atp.

Bude to bud Ryzen 5600g nebo 5700g podle toho, jake budou ceny na black friday. Pameti drapnu bez problemu taky treba na cyber monday naky 2x8GB 3200MHz. Deska se mi docela libi Asus ROG STRIX B550-I GAMING. Neni sice nejlevnejsi, ale ma dost USB, USB-C ale hlavne wifi & bluetooth a udajne i Firmware podporu tpm 2.0

Ted problem prvni: nemam vubec sajnu jakej zdroj na to je treba? Zadny pretaceni nebude, mozna spis 'podtaceni' ;) Mam tu jeden modularni Corsair 850w coz je samozrejme nesmysl, ikdyz je fakt tichej. Bastlit se s nakym picopsu ale taky nechci. Radsi bych neco standardnejsiho.

Problem druhy: do ceho to vsechno nacpat? Koukal sem na ty doporucene miniITX skrine ve sticky postu a nevim no. Snad nekdo poradi lepsi... Ten chieftec mi pride moc hubenej na Ryzen box chladic. Jeden ten fractal je uz moc velkej a ten mensi krabicovej by asi sel ale vadi mi ze nema predni USB-C. To bylo fajn, ale neni podminkou. Nicmene jeden 2.5" slot podminkou je. Cim mensi, tim lepsi. Cim mene vetraku, tim lepe.
somedude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 11. 2021 18:34

Pokud chceš malé tak sestava od KineCZek

Viz:https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=932&t=1320010

Malá sestava od KineCZek 16259,-Kč

KineCZek píše:Mala varianta pocita s umistenim L9a lamelami svisle, s odchodem tepla volne nahoru, tzn. podminkou je provoz na vysku, "procesorem nahore" a hlavne v otevrenem prostoru, tzn. pocitame s volnym prostorem vlevo alespon cca 5, idealne 10cm a nahore alespon 50cm. Pravou stranu (zakladni deskou) lze "priplacnout" ke zdi, nebo za pomoci montazniho kitu zavesit na VESA montazni otvory monitoru.

Predem upozornuji, ze zapinaci tlacitko pak v pripade zaveseni za monitor bude vlevo dole, kdesi vzadu za monitorem. Coz muze byt nepohodlne. USB a dalsi porty pak povedou za monitorem vpravo. Pri jakemkoliv jinem zpusobu ulozeni/montaze bude stroj hlucny a bude se prehrivat. K tomu dojde i nevhodnou zamenou zakladni desky za ASUS ITX, ktera nahore namisto volneho prostoru k vyfuku tepla ma hradbu - chladic VRM.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 23. 11. 2021 19:02

Ale tam Kin počítá právě s Chieftec a přestože to uchladit lze, nemá přední USB (natož C) a i k chladiči Noctua už se asi 2,5" nevejde.

somedude píše:... Ten chieftec mi pride moc hubenej na Ryzen box chladic. ..... mensi krabicovej by asi sel ale vadi mi ze nema predni USB-C. To bylo fajn, ..... jeden 2.5" slot podminkou ...

Podle přání jsou ty skříně trochu dražší.
Já mám boxchladič v tomhle s perforovaným čelem, bez USB-C. Zdroj natočen sáním shora.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 11. 2021 19:56

Panebože a co by chtěl.......

Prostě výkonný PC nenacpeš do malé skříně, tak to potom musí dát do nějaké větší.....( V odkazovaném vláknu je to dané i ve větší skříni - stačí pročíst.....).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2021 21:34

Méně větráků? To má nějaký zvláštní důvod? Vždy záleží na konstrukci skříně a na množství tepla, ale více je vždycky lépe.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Kaulik 24. 11. 2021 07:31

Já na takové "HTPC" používám FD node 605. Ale tu už bys musel najít leda na nějakým bazaru. Jako je například tu. Ale bohužel ne samostatně.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod somedude 25. 11. 2021 15:46

Ta Silverstone sugo nevypada spatne. Jeste zvazuji https://m.alza.cz/sharkoon-qb-one-d4828296.htm

Nasel sem I neco s USB-C ale skoro trojnasobna cena... Meh!

Tak jeste kolikatku zdroj? Jak rikam bude to jen zen3 APU, 2 pametovy klacky, zadny disky/mechaniky. 3-5 USB periferii...
somedude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 25. 11. 2021 16:10

Jj, ten Sharkoon vypadá zajímavě, místo nad chladičem. Nicméně "tiché HTPC" je tiché jen ve vzdušné skříní. To vlastně není ani Silverstone. Budeš na hraně kompromisu.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2021 16:19

150W top.

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod somedude 25. 11. 2021 17:07

Co mate konkretne namysli tou opravdu vzdusnou skrini?
somedude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 25. 11. 2021 17:29

Skříň, kde vstupní otvory i výstupní pro proud vzduchu jsou shodně dimenzované, vedou vzduch přes komponenty, které potřebují chladit a nestojí v cestě jiné prvky jako prázdné koše na disky, atypický umístěný zdroj nebo kabely.
Třeba právě ten můj Silverstone nemá ideální výstupní otvory ale mám v něm jen R3 2200G, 1x M.2 SATA a 1x SSD, je to kancl.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod somedude 25. 11. 2021 20:26

Njn ja tomu zas nak moc zatapet nebudu tak snad to bude dobry.

Mimochodem, tech 150w se mi zda malo. Takovy zdroje mivaj casto mizernou ucinost. Na druhou stranu pod 200w bych tam moch dat I neco pasivniho ne? Lepsi vetrak na bedne nez ve zdroji. I.e. sel bych do dvou - CPU a skrin.
somedude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2021 21:58

Uvazujes uplne spatne a napovedet jsem se pokousel. Na kopanec jsi prilis daleko, tak jsem tu asi v koncich.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod meda2016 25. 11. 2021 22:33

Vrať se k nápovědě od Sobana, ve dvou sestavách od KineCZka jsou komponenty, co k sobě ladí. I ten zdroj.
soban píše:Pokud chceš malé tak sestava od KineCZek
Viz:https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=932&t=1320010

Pokud tedy použiješ PC ATX zdroj, naznačuje tam i rezervu výkonu pro optimální režim. A vybereš-li něco pro ITX skříň.....
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod somedude 25. 11. 2021 22:56

Ten bequiet! je nesmysl. miniITX deska do skrine pul metru na pul metru?! :Facepalm: A od kingstonu nechci nic. Zadarmo drahy.

Edit: nak to dopadne. Jeste se nestalo aby nekdy neco nejak nedopadlo... :D prinejhorsim to shori no. Meda2016, dik za odkazy
somedude
Kolemjdoucí

Další stránka