ASUS GTX 580 + 500W PSU?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 24. 1. 2022 20:58

Zdravím,

mám doma druhý počítač a rád bych ho oživil.
Je tam tento zdroj: https://www.czc.cz/seasonic-energy-knig ... 70/produkt

a koupil jsem kompletní balení této grafické karty: https://www.czc.cz/asus-engtx580-dcii-2 ... 84/produkt

Když použiji https://www.softcom.cz/eshop/redukce-na ... 83987.html

jistým způsobem to bude fungovat. Lze takto dlouhodobě používat grafiku a zdroj?

Nebo musím, MUSÍM vyloženě koupit nový, výkonější zdroj?

Děkuji za rady (vážím si každého názoru) a ano grafiku jsme zaplatil tak doufám, že dojde a pokud nedojde ukončuji kompletně IT činnost a budu se věnovat třeba zahradničení.

Děkuji za rady.


Obrázek
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 1. 2022 21:09

Jednou to zkratka musi, MUSI vylozene shoret. Ale zapnout to pujde.

Doporucene minimum pro dlouhodoby provoz GTX580 je dlouhodobe udrzitelnych 12V/42A. To ovsem plati pro REFERENCNI kartu. Toto je OC model ... a hned jeden z TOP modelu tehdejsi doby. Ten leckomu pry sezral i tchyni. 8-P

Seasonic dava 2x17A ... resp. tedy ... MIVAVAL a davaval 2x17A. Nekdy kdysi, kdyz jeste byval novym, statnym a spolehlivym, zubem casu neohlodanym kusem. Kolik dokaze dat po deseti letech jiste nelehkeho zivota ... kdo vi.

Ale to slyset zcela urcite nechces => jdi do toho. Na vlne to nejak pojede (Na VLastni NEbezpeci).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 24. 1. 2022 21:44

Dobře takže bude tedy fungovat. To je hlavní! Né vážně pokud tam je problém tak můžeš mi prosím napsat ten nejlevnější zdroj, co bude pro tuhle kartu adekvátní?
Prosím ale ne víc za 1000,- Kč
To raději risknu shoření celého PC i s kartou! To vážně. Lze tedy koupit nejlevnější přijatelný zdroj?

Klidně starší model. Zbytek si ošetřím přez bazar za pár stovek.

Celková spotřeba je: 472W je tam nějaká rezerva, ale bude to totálně na hraně.

-- 24. 1. 2022 21:56 --

Těch inzerátů na PSU do 1000,- Kč je nechutné množství, ale zase 750W Cooler Master starý 6 let je dle mého kvalitativně horší než ten můj kvalitní děda.

Jako jsem ochotný tam střelit max. 1000,- Kč více ne i za CENU ŽE TOTÁLNĚ ODROVNÁM ZDROJ. AŤ KLIDNĚ CHCÍPNĚ. Teoreticky by neměl vzít sebou GPU, DESKU atp. ale 100% jistý si tím nejsem a dlouhodobě přetěžovat zdroj je dle mého taky nezodpovědnost.

Zatím tedy pohledám na bazaru něco, co bude umět nativně 2x8IN ideálně Corsair RM, ale dost pochybuju, že BFU tam dá zdroj za trojku s cenovkou pod litr, ale možné to je. Zatím děkuji.

Pokud to "shoří" holt se nedá nic dělat.
Děkuji
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 1. 2022 21:57

Pošli mě nějaký love na účet a já ti něco pošlu...

Ty se mi fakt jen zdáš. Takhle házet peníze z okna. Kup kvalitní zdroj a nevyhazuj love za blbosti.

https://www.czc.cz/seasonic-s12iii-650- ... 65/produkt
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 24. 1. 2022 22:05

Děkuji za tip. Vypadá kvalitně. Je to nad limit, ale promyslím to. Pokud zdroj vyloženě "klekne" vezmu tenhle. Ten příplatek tam není zas tak velký.
Pokud se mi vrátí peníze a zdroj koupím a bude vše OK pošlu ti klidně 100,- Kč :)
Rozhodně jsem v mínusu v řádech pár tisícovek. Některý lidi jsou svin*. zbytek už nechi komentovat...

Na mironetu je za 13 stovek + kupon - 100,- Kč to je 12 stovek... Pokud tam budou samovolné restarty (zejména v BURN zatížení) tak nebudu trápit zdroj a koupil bych normální zdroj. Nicméně pokud to bude fungovat nebudou problémy tak to pár měsíců vydrží než koupím něco stabilnějšího.

Rozhodně se chci vyvarovat spáleným 8PIN redukcím a pak tady brečet...věřím, ale že to dopadne dobře.
Zatím tedy děkuji. :oboze

-- 24. 1. 2022 22:22 --

Kód: Vybrat vše
Prodám pc zdroj o výkonu 650W a účinnosti až 85%. Stáří 3 roky, zdroj byl v herni sestavě. Jedná se o corsair VS650. Zdroj je ok, jen jde lehce slyšet větrák.

Specifikace:
https://www.czc.cz/corsair-vs650-650w_2/160505/produkt

Osobní odběr nebo zaslání poštou či zasilkovna.


Cena je pár stovek. Chci se zeptat jen zda to mám koupit. Stačí ANO/NE

Kód: Vybrat vše
Prodám 650W Bronze zdroj od EVGA. Pouze otevřený (nevhodný pro mé grafické karty).

Počítačový zdroj 650W, ATX, 80 PLUS Bronze, účinnost 85%, 2 ks PCIe (8-pin / 6+2-pin), 6 × SATA, aktivní PFC, tepelná regulace otáček, síťový vypínač a DC-DC měniče, 120 mm ventilátor, hloubka 140 mm

Pouze osobní převzetí na Praze 4 Libuš.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 27. 1. 2022 17:42

Grafická karta GTX 580 (kterou jsem zaplatil) mi stále nedorazila a prodejce déle jak dva dny nekomunikuje. Zkoušel jsme mu dnes 5x volat, ale bez úspěchu. Nevím, co si mám o tom myslet.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 27. 1. 2022 17:43

Nj, asi další vykuk...
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 27. 1. 2022 18:24

No pokud tomu tak je tak končím a ukončuji svou činnost IT, ale rozhodně zburcuji veškeré složky! Tady si budu pevně stát za svým. Věřím však, že seriózní prodejci (IT) to nemají jednoduché a proto vyčkávám ještě před nějakým podáním.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 28. 1. 2022 17:22

Končím...s jakýmkoliv nakupováním. Toto je třetí podvod: https://www.facebook.com/georgee.reinisch.90

Zítra jdu na PČR. Napsal jsem mu SMS, volal 18x zapnul si mobil a než jsme se mu chtěl dovolat tak si ho zase vypnul.
KONČÍM. :'( :'( :'(
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 29. 1. 2022 13:55

Já jen ještě dodám, že prodejce grafické karty má účet na na nejmenovaném webu, kde má nejen samopal v hodnotě 140tis, ale je psychicky způsobilej a má zbrojní průkaz a trezor. Nedokážu si tak vysvětlit proč někdo psychicky vyzrálej postuje takové inzeráty.

Když dělá podvody na grafické karty tak ani nechci vědět, co se mu odehrává v hlavě a hlavně má v podstatě automatickou pušku...to není dobré.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodiken 29. 1. 2022 16:16

Koľko chcel za tú kartu?
Define R4, Corsair RM 550x, Gigabyte B660 Gaming X, i5-12500 - Fortis 5, ASUS RTX 4070 DUAL, Kingston Fury 2*16GB-3600MHz, Kingston KC 2500 1TB, CT1000MX500, WD1003FZEX, WD20EZBX, SyncMaster 2494LW, Icon uDAC v 2, SHP8900, Tascam VL-A5
dodiken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 29. 1. 2022 17:19

15 stovek
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 29. 1. 2022 17:31

Jednak je otázka, jestli je ten druhý inzerát reálný, nebo taky podvod. Kdyby zbroják skutečně měl a policajti mu prokázali podvody s jinými inzeráty, tak o něj přijde, protože nebude z hlediska zákona spolehlivý a nejspíš ani beztrestný.

edit: patnáct stovek za 580ku? To jsem si říkal, že za svojí pravěkou GTX470 bych mohl chtít tak pětistovku, ale evidentně by šla i za litr 8-) 8-D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 29. 1. 2022 19:10

Tak GTX 580 se běžně prodává okolo 2000,- Kč a jeho inzerce zněla 700,- Kč s tím, že už prodal, ale pán mu řekl na dobírku. Tak jsem mu napsal ten večer jestli ji teda prodal a on, že pán se zatím neozval a má nějaké zájemce. Tak jsem mu nabídl obchod za 1500,- Kč (bylo to výhodné jak pro mě tak pro něj) Mluvil jsem s ním po telefonu a měl nějaké zákazníky na obchodu s výpočetní technikou. Po cca. 10 minutách seriozní domluvě jsem tedy poslal peníze.

Druhý den se omlouval s tím, že toho má hodně a pošle hned jak bude mít čas. Pak se už neozval. Když jsem mu volal tak si vypnul mobil. Když jsem mu ještě dnes volal tak volaný hovoří. Po tom, co jsme mu volal si mobilní přístrojopakovaně vypnul.

Dnes je to 6 den od zaplacení a od uterka se již neozval. Co si mám o tom myslet? Když jsem zadával jeho číslo do google tak jsem viděl inzerci, že prodává nějaký model samopalu (jen tělo) takže očividně bude to mít v hlavě srovnané a ví jak jak jednat. Kdybych věděl, že grafiku nepošle (nebo, že ji nemá) ani mu nepíšu. Některý lidi jsou prostě podvodníci. Hlavně nechápu, že si dají tu práci s inzerátem a podrobným popisem a přitom nic nemají a jen potřebují peníze.

3x podvod za dva měsíce takže končím definitivně s IT. Pokud někdy budu něco kupovat tak jen pro sebe nebo normálně z obchodu. Donedávna se mi dařilo, ale na marketplace je to tam samej podvodník.

Když se zeptáte na podezřele levnou grafickou kartu tak hned (ne, ne peníze neposílám a pošle vám číslo účtu dopředu) Ovšem vám ji nemusí vůbec poslat a peníze si taky může nechat a co se týče oznámení na PČR tak se to mnohdy táhne měsíce a PČR není povinna vymáhat nějakou částku...zkrátka je to pouze přestupek nic víc.

Něco jiného je když toho má dotyčný více, ale jak jsem psal už mě nebaví si hrát na detektiva a zjišťovat proč a nebo jaktože mi věc neposlal, proč nereaguje atp. Nemam na to náladu.

Všem slušným lidem se omlouvám, ale nemam už náladu dělat jakékoliv obchody. Obchodovat umím. Na aukru jsem začal někde v roce 2004 a později i na bazoš, ale rok 2022 je zkrátka dost podvodný a sama PČR mi několikrát sama řekla "no tohle je dost časté. Řešení je poslat zboží na dobírku" ovšem když jsem se připomenul na dobírku tak se semnou pak ani nikdo bavit nechce a chce tu částku hned v plné výši. No nic končím.

Nicméně normálně na CZC, ALZA, ALFA, MIRONET, MALL atp. jsem úplně nezanevřel a nakupovat v něm budu nadále i s placením dopředu, ale posílat kde jakému člověku nízkou částku za grafiku už NE!. Myslel jsem, že jsou lidé seriózní a ještě když s nima člověk mluví 10 minut a všechno se zdá férové tak stejně jen klamou. To není na všechny lidi, ale prostě už tomuhle nevěřím.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 29. 1. 2022 19:55

Proč by si s tím tu práci nedal, když na jeden inzerát nachytá x lidí, tak se mu těch dvacet minut bohatě vyplatí... Co si o tom myslet, je jasné, je to prostě další podrazák.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků