minisforum Elitemini B550

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod iggi 23. 6. 2022 13:27

Zdravím, potrebujem PC na strihanie 4K videa. Myslíte, že by takýto mini PC stačil?
https://store.minisforum.com/collection ... ducts/b550
AMD Ryzen™ 7 5700G
16GB RAM+512GB SSD
Či prikúpiť aj grafickú kartu?
Díky
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2022 13:39

Toto neni dobra volba. Bude to super_noisy. A grafickou kartu do toho tez nedas.

1x SSD na strih nevhodne, 16 RAM na jakoukoliv smysluplnou nekancelarskou praci je dnes uz take malo. Stanov si normalni budget a pojdme resit strihove PC, ktere nemusi byt nutne obrovska ci hlucna bedna. Podobny vykon, jako ma toto, bych umel navrhnout i zcela bez ventilatoru.

Jde spise o to, kde lezi limit. Potrebujes ten stroj kazdy tyden tahat pres pul republiky? Nebo jsi "jenom chtel mit neco zajimaveho" a maleho? V tom prvnim vidim smysluplny pozadavek, o tom druhem uz bychom mohli diskutovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod iggi 23. 6. 2022 15:08

Tak da sa tam dat grafika akakolvek.
Treba na strihanie videa grafiku? Chcem proste low budget pc na strih 4k videa.
Cena nie je stanovena.
Přílohy
csm_MINISFORUM_B550_mini_PC_with_external_GPU_installed_front_681ec7d144.jpg
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2022 15:19

Na dock jsem nedoscrolloval, video jsem pidiaturní krabičku a zavřel to. Každému dle chuti a vkusu, pokud to moc chceš, kup si to.

Výsledky CPU vs GPU třeba z Premiere ve 4k najde můj Google na tři kliknutí. Zkus svůj, třeba ho to naučili též.

Jinak tedy "spustit Premiéru a stříhat video" by uměl i nejlevnější tablet s Atomem a 4GB RAM, pokud opravdu jde jen o cenu. Ovšem pokud v tom editoru chceš i pracovat, situace se mění. Video má být 3x ročně Vánoce, lyžování a letní dovolená? Nebo 8h denně v reklamní agentuře? Od toho se dost odvíjejí požadavky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod iggi 3. 7. 2022 09:40

Tak, video chcem sa učiť strihať, mám dron + kameru, videá budú v 4k 60fps. Čiže nie 8h denne, ale tak 1-2 videá týždenne + kreslím v autocade a upravujem foto v lightroom+photoshop. Toto musí fičať perfektne.
PC si viem aj zložiť, tak skúste mi navrhnúť zostavu, do 800€ bez grafiky, Tú kúpim neskôr. Doteraz som si vždy zložil pasívne PC, určite nechcem aby toto nové hučalo. Ten miniPC Minisforum B550ka je podla testov ULN. Procák aspoň taký výkon ako ten Ryzen 7 5700G, 32GB ram...
Díky
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 7. 2022 10:40

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel